561 Shares 3073 views

Siedmioramienna gwiazda: znaczenie. Jak narysować gwiazdę siedmioramienną? Sześciopunktowa gwiazda wykonana z papieru

Dzisiaj jest wiele różnych symboli. Każdy z nich ma pewną wartość. Przechodzili z pokolenia na pokolenie i byli stale traktowani inaczej. Jednym z najbardziej popularnych symboli jest gwiazda zawierająca siedem promieni. Jest używany w różnych mistycznych obrzędach, pojawia się w zwyczajowej dekoracji. W tym artykule dowiesz się, jaka jest gwiazda siedmioramienna, jego historia. I tu jest kompletny algorytm, który pomoże stworzyć podobny symbol własnymi rękami.

Gwiazdy i wszystko o nich wiadomo

Co to jest gwiazda? W rzeczywistości w każdej religii symbol ten ma swoje znaczenie. Jeśli przeprowadzisz pełną analizę, możesz dojść do wniosku, że oznacza wieczność i jest przedmiotem kultu w wielu narodach. Starożytni byli pewni, że dopóki niebo spoczywa w gwiazdach, świat będzie istniał, a gdy tylko ciało niebieskie zostanie zgaszone, ziemia się skończy.

A jaki jest ten przedmiot z naukowego punktu widzenia? Opierając się na nauce, można argumentować, że gwiazdy są kulami gazowymi rozrzuconymi po wszechświecie. Utrzymywane są na swoim miejscu i wewnętrznym nacisku. Osoba w nocy na niebie może widzieć jednocześnie od 3 do 6 tysięcy gwiazd. Najbliższą gwiazdą Ziemi jest Słońce.

Historia siedmioramiennej gwiazdy

Według danych historycznych pierwsza wzmianka o tym była w czasach starożytnych. Po raz pierwszy zaczęły mówić o krajach wschodnich – Sumer, Asyria, Indie, Chaldea. Często siedmioramienna gwiazda nazywana jest septagramem, magicznym lub elfem. Każdy jej kĘ … t i promień ma pewnĘ … wartość. Jest to talizman prawdziwych magików, ponieważ pomaga im nawiązać kontakt z innymi światowymi siłami. Uważa się, że taka gwiazda przynosi szczęście ludziom, ponieważ liczba siedem jest szczęśliwa: siedem kolorów na tęczy, siedem cudów świata, siedem nut, siedem dni w tygodniu, siedem magicznych płatków.

Wartość symbolu

Starożytni Grecy mieli własne zrozumienie tego symbolu. Byli pewni, że siedmioramienna gwiazda jest połączona bezpośrednio z Wenus, znaną jako bogini miłości, a także z Atheną. Nawet tutaj widać wyraźnie, że symbol ma bezpośredni związek z czymś pozytywnym, a nie negatywnym.

Ale starożytni Egipcjanie wierzyli, że przywieźli gwiazdę z siedmioma końcami, szczęściem lub kłopotem. To zależy od tego, co kapłan wyczuje. Jeśli magik "zaprogramował" znak na dobre, wtedy gwiazda została noszona na ciele, używając jako ochronnego talizmanu, który pomaga odeprzeć złe duchy od osoby. Ale septagram może, na prośbę magika, przynieść chorobę, a nawet śmierć.

Siedmiopunktowa gwiazda czarodziejów

Dokładne dane, kiedy się pojawiło, nie. Historycy twierdzą, że elfa stara pojawiła się w Babilonie, ale nie można potwierdzić tej informacji ani jej obalić. Uważają, że każdy z siedmiu promieni oznacza dzień tygodnia.

Pierwszym promieniem jest zmartwychwstanie. Osoba urodzona w tym dniu będzie niezwykle szczęśliwa. Ci ludzie pomagają coś niewidzialnego, a także wyróżniają się silnym zdrowiem. Uważa się, że w niedzielę trzeba odbudować swoje ciało i nawiązać nowe znajomości.

Drugi promień jest poniedziałek. Ci ludzie są kapryśni i niespokojni. Często latają w chmurach i lubią oglądać świat przez okulary różowo-kolorowe. Zdaniem magików, urodzone w poniedziałek kobiety stały się pięknymi gospodyniami domowymi i matkami. Mędrcy byli pewni, że poniedziałek jest zły dzień na robienie czegoś nowego.

Trzeci promień jest wtorek. Dzień, który nadaje się na nowe początki. Osoba, która przyszła na świat w tym dniu, może stać się odważnym wojownikiem lub prawdziwym bespredelschikom. Niezależnie od tego, czy jest dobry czy zły, ta osoba zawsze będzie bardzo aktywna i impulsywna. Najlepiej spędzić wtorek z rodziną.

Czwarty promień jest środa. W środę rodzą się śmiałe i silne osoby. Oprócz siły fizycznej, ta osoba będzie mieć umysł, może doskonale wyrazić swoje myśli. W starożytności rodzi się w środę kupiec lub pisarz. Ten dzień będzie idealnie dostosowany do każdej podróży, a także do podjęcia decyzji o ekscytujących pytaniach. To jest w środę, że sytuację konfliktową można rozwiązać za pomocą słów.

Beam pięć – czwartek. Ci ludzie łatwo mają ludzi wokół nich, łatwo mogą znaleźć wspólny język z obcymi. Szczęśliwie w życiu rodzinnym i cieszyć się autorytetem w pracy. Taka osoba zawsze jest pewna swoich działań, wie, czego chce. Z reguły ludzie ci stają się politykami lub urzędnikami. W każdym razie zajmują wysokie miejsce w społeczeństwie. Czwartek będzie dobrym momentem dla rozwoju własnego. Można również zawrzeć umowę.

Szósty promień jest piątek. Człowiek urodzony w piątek nigdy nie zawiedzie i będzie lojalnym przyjacielem. Tego dnia są ci, którzy zasiewają świat. Ale nie wszystko jest tak wspaniałe. Ta osoba może się urodzić leniwie i oportunistą, która nie może osiągnąć niczego w życiu. Mages mają piątek jako dzień pełen miłości. Jeśli para spotka się w tym konkretnym dniu, wtedy ich związek jest skazany na sukces. Warto zauważyć, że w tym dniu najlepiej jest cieszyć się duchowo.

Siódmy promień to sobota. Ci przebiegli ludzie urodzili się w sobotę. Stają się szpiegami i zdrajcami. Na zewnątrz nie są zauważalne, ale w środku zawsze wiedzą, czego chcą i są w stanie skorzystać z każdej sytuacji. Najlepiej jest, aby takie osoby czuły się zimne, ale gdy jest gorąco na zewnątrz, stają się niewygodne. Ten dzień tygodnia najlepiej nadaje się do przywrócenia siły i energii. Można również zakończyć biznes, który nie dotarł do rąk. To dzień, w którym nie powinieneś zbyt wiele mówić.

Także każdy promień takiej gwiazdy oznacza godzinę planetarną.

Gwiazda z trójkąta wewnątrz

Siedmioramienna gwiazda z trójkąta wewnątrz jest najczęściej talizmanem. Jest przekonanie, że dla każdego człowieka jest amulet, który na pewno przyniesie szczęście. Jest wybrany zgodnie ze znakiem zodiaku. Siedmioramienna gwiazda z trójkąta chroni Wętrzy.

Waga – twórcy, którzy często nie zdają sobie sprawy z tego. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się użycie ołówka i linijki. Narysuj gwiazdę z siedmioma promieniami na arkuszu papieru i narysuj trójkąt w środku. To połączenie pomoże włączyć wewnętrzny świat Wagi. W życiu tych ludzi rozpoczną się procesy, które pomogą im znaleźć siebie.

Siedmioramienna gwiazda: jak narysować?

W celu lepszego zrozumienia tego symbolu, należy go wyciągnąć. Pięknie przedstawiać gwiazdę pomoże następujący algorytm:

 1. Narysuj koło z kompasem.
 2. Zaznacz siedem punktów zgodnie z gwiazdą.
 3. Używając linijki i ołówka, połącz kropki.
 4. Należy usunąć linie pośrednie i okrąg.
 5. Okazuje się być gładką i piękną gwiazdą z siedmioma końcami.

Działając zgodnie z tym algorytmem, każda osoba będzie w stanie narysować rysunek bez problemów.

Jak zrobić papier?

Często widać, że gwiazdy różnych typów zdobią niektóre pokoje. Jasne i kolorowe, te figury wyglądają po prostu pyszne. W rzeczywistości każda osoba może samodzielnie zrobić gwiazdę siedmioramienną z papieru. Do tego potrzebujesz:

 1. Złóż kartę papieru w poprzek i wzdłuż.
 2. Kąty arkusza powinny być przyłożone do punktu składania.
 3. Odwróć to, co się stało, i zginaj górne części wzdłuż linii poziomej.
 4. Sprzedaj starannie linię zagięcia z obu stron.
 5. Zginać dolne części wzdłuż linii poziomej.
 6. Odwróć figurę na drugą stronę i zginaj narożniki.
 7. Dodaj powstały kształt w pionie.
 8. Trójkąty wygięte w podstawie.
 9. Weź boki i rozciągnij postać.
 10. Trójkąt boczny składa się w środku.

Musisz utworzyć siedem podobnych modułów, aby uzyskać gwiazdę od nich. Po gotowości modułów należy włożyć je do kieszeni ze sobą. W rezultacie powinieneś dostać wielorybową, siedempunktową gwiazdę z papieru.

Gdzie może być gwiazda, poza magią?

Siedmioramienna gwiazda, której wartość jest wskazana w artykule, jest idealna do dekoracji pokoi w przeddzień wakacji. Boże Narodzenie, Nowy Rok, urodziny, rocznice i wesela są tymi wydarzeniami, podczas których jest bardzo odpowiednie, aby ozdobić wnętrze gwiazdami. Trójwymiarowy septagram w formacie 3D daje wiele pozytywnych emocji, a także przynosi szczęście dorosłym i dzieciom.

Wnioski

W tym artykule opisano, jaka jest siedmioletnia gwiazda magików, jak możesz ją narysować, zrobić to sam, gdzie ją zastosować.