288 Shares 8125 views

Dziecko kaszle podczas snu: dlaczego?

Kaszel jest ważnym sygnałem dla rodziców, że dziecko jest coś nie tak. Ten mechanizm ochronny, w którym organizm próbuje wycofać patogenów lub wydzieliny z dróg oddechowych. Jeśli dziecko kaszle podczas snu, ma charakter choroby sugeruje, że u podstaw ataków.

Dlaczego kaszel?

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie można tłumić sam kaszel, szukać jego przyczyn. Nie jest konieczne, aby opóźnić kampanię do lekarza, jeśli dziecko kaszle w nocy. Tylko on może zrobić prawidłową diagnozę i przepisać odpowiednie leczenie.

Suchy kaszel może wystąpić, jeśli istnieje jakakolwiek drażniący drogi oddechowe. Jest to najczęściej spowodowane przez wirusy, jak i mikroorganizmów, jednak z powodów może być czynników, takich jak kurz, sierść zwierząt, lub dymu papierosowego. Kaszel oznacza nadmiernej ilości śluzu.

Przyczyny nocnego kaszlu

Wielu rodziców są bardzo zaniepokojeni dlaczego dziecko kaszle podczas snu w nocy, ale dzień jest zdrowe. Zjawisko to można zaobserwować od kilku powodów.

 • Choroby Ent. W tym przypadku, kaszel może być sucha i oczywisty jak mrowienie lub szorstki gardła. W pozycji leżącej śluz dostaje się do krtani, co wywołuje odruch kaszlowy.
 • Astma oskrzelowa. Choroba ta może pogorszyć w nocy. Główną cechą jest uważana za miękki gwizd podczas wydechu. Zazwyczaj okazuje się bliżej rano, co jest związane ze zwiększonym skurczu oskrzeli. Czasami kaszel powinny być traktowane jako odpowiednik astmy.
 • Obsada zawartości żołądka. Jeśli dziecko kaszle po spać w nocy, a potem martwi zgaga niemowlęcym, najprawdopodobniej problem leży w nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego.
 • Krztusiec. Bolesne i męczące kaszel zazwyczaj kończy się wymioty. Twarz dziecka może silnie rumieni podczas ataków, a oczy – łzy.
 • Infekcja wirusowa. Początkowo dziecko martwi się suchy kaszel, a następnie staje się mokry.

Co robić podczas ataku?

Jeśli dziecko kaszle podczas snu źle, rodzice mogą nieco złagodzić jego cierpienia. Można zaproponować dziecku ciepły napój, który będzie nieco zmniejszyć podrażnienie i złagodzenia stanu zapalnego. Dobra pomoc miód, herbata z cytryną lub malin.

Charakter kaszel

W celu określenia przynależności do szczególnej choroby kaszel, lekarz musi określić rodzaj kaszlu. Aby to zrobić, trzeba zwrócić uwagę na jego właściwości:

 • czas trwania;
 • kaszel siła;
 • pora dnia, kiedy kaszel jest najsilniejszy;
 • kaszel charakter: sucho lub na mokro;
 • plwociny i jego ilość;
 • kaszel barwy;
 • Inne objawy to katar, świszczący oddech i temperaturę.

Jak wybrać przeciwkaszlowe?

Jeśli dziecko kaszle po śnie lub podczas gier dziennie, aby zrobić bez leczenia jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Aby wybrać odpowiedni lek, trzeba zrozumieć podstawowe niuanse. Lepiej zwrócić się do pediatry, który namaluje dalszy plan działania.

Przepisać leczenie, lekarz oceni:

– wydajność i intensywność kaszlu;

– charakter wydzieliny oskrzelowej, stopień lepkości;

– wiek dziecka i ogólny stan zdrowia;

– różne cechy farmakologiczne przeciwkaszlowe.

Jak leczyć kaszel?

Jeśli dziecko kaszle podczas snu, trzeba uważać połączonych leków. Łączą one w sobie elementy różnych działań, więc nie można wziąć je bez recepty. Jeśli dziecko są reakcje alergiczne, należy zgłosić to w recepcji!

Rodzice muszą wiedzieć, że nie można dać dziecku zimne preparatów, jeśli kaszel. Nie więcej, nie trzeba do siebie przepisać antybiotyki. Niekontrolowane stosowanie tych leków może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, które będą bardzo trudne do wyeliminowania. Leczenie musi być przepisany przez lekarza po zbadaniu dziecka.

Jeśli dziecko kaszle podczas snu, trzeba szukać przyczyny tego zjawiska. Treat natychmiast kaszel absolutnie nie ma sensu, to tylko objaw choroby.

tradycyjne przepisy

Silny nocny kaszel może być trochę łatwiej środków ludowej. Dobra pomoc w tym przypadku opakowań, które są gorące i zimne. Są one nakładane nie tylko w obszarze gardła, ale także w tchawicy, oskrzeli i płuc. Podczas zabiegu należy uważać, aby nie wpływać na serce.

Warstwa Gaza mogą być impregnowane olejków eterycznych: lawenda, sosna i eukaliptus. Również pomóc okłady, które są wykonane na bazie gotowanych ziemniaków.

Kiedy dziecko kaszle podczas snu, to nie przeszkodzi napar z imbiru. należy wcierać przez tarce i wymieszać z cytryny. Wlew jest utrzymywany przez kilka godzin. Weź powinno być w małych ilościach na noc.

Dobry efekt otrzymuje kąpiel z wywar z imbiru. Ale oni są przeciwwskazane, jeżeli wzrost temperatury ciała. Ich czas trwania powinien być około 20 minut.

Tarcie i wdychanie

Ta metoda może być stosowana, gdy dziecko jest starsze niż sześć miesięcy. Stosowany do szlifowania tłuszczu wewnętrznego, specjalne żele i maści. Po zabiegu leczony obszar musi być ciepły okład.

Jeśli dziecko przed snem kaszlu jako środek wykrztuśny stosowany szałwię. W oparciu o to konieczne do przygotowania bulionu, który jest później rozcieńczany z mleka. Jeśli dziecko nie ma alergii, można dodać trochę miodu.

Największym błędem, że wielu rodziców – to samo. Niewłaściwe leczenie może „wyłączyć” środek na kaszel. Wszystkie zimne preparaty można dać dziecku tylko na receptę. Głównym celem – aby przełożyć je na nieprodukcyjnych kaszel produktywny. Następnie narządy oddechowe zostaną oczyszczone śluzu i infekcji.

Jeśli skutecznie wpływać na receptory błony śluzowej i nawilżania dróg oddechowych śluz też pójdzie dużo łatwiej. Można to osiągnąć poprzez inhalacje i aerozoli. Będą usunąć podrażnienia i rozluźnić mięśnie oskrzeli. Wdychanie może odbywać się na podstawie ziół lub olejków eterycznych.

Niezależnie od tego, dlaczego dziecko sen kaszle, powinien oferować dużo pić. Może być to herbata, soki lub czystej wody. Dobrze zwilżone linia krople i spraye do nosa. Jeśli lekarz nie przepisze leki można stosować roztwory soli.

Pastylki i syropy przyczynić się do zmniejszenia stymulacji odruch kaszlowy.

Co mówi dr Komorowski?

Znani pediatra Komorowski zachęca wszystkich matek, aby stworzyć optymalne warunki dla zdrowia dziecka. Oznacza to, że nie powinno być zbyt gorące i suche w pokoju. Wartości temperatury nie powinna być większa niż 22 stopni Celsjusza i wilgotności – 60% wyższa. Dziecko potrzebuje obfitego wody. Jeśli odmówi, napój można podawać frakcyjnej.

Kiedy dziecko kaszle podczas snu, Komarovsky radzi śledzić charakter kaszlu. Jeśli trzeci lub czwarty dzień, nie stają się produktywne, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Być może traktowania krajowego w tym przypadku nie wystarczy.