697 Shares 5537 views

Dobry przywiązanie z piersią: zalecenia postawy

Niewątpliwie każda matka chce jej dziecko będzie zdrowe. Dlatego większość kobiet chce karmić piersią swoje dzieci własne mleko. Jednak okazuje się, że za pierwszym razem nie wszystkie. Ważne jest, aby umieścić dziecko do piersi. Ponieważ wpływa nie tylko na zdrowie okruchy, ale czując jej matkę. Więc dzisiaj dowiadujemy się o tej ważnej akcji jako dobrego zamocowania podczas karmienia piersią, postawy (Zdjęcia pokazane w tym artykule), które są wykorzystywane w tym procesie. I jeszcze zdefiniować podstawowe prawa, które nie musi być zaniedbana kobieta, jeśli chce mieć chłopca czy dziewczynkę dorosnąć zdrowe i silne.

Znaki prawidłowe zastosowanie

 1. usta szeroko otwarte dla niemowląt. Jednocześnie przypomina skvorchonka Pipsqueak, którego matka przyniosła jedzenie w ustach.
 2. Obie wargi okazało.
 3. Sutek głęboko w ustach.
 4. Podbródek i czubek nosa dociskany piersi. Ta pozycja powinna monitorować matkę.
 5. Język nie porusza się tam iz powrotem.

Znaki stosujące nieprawidłowe

Niewygodnej pozycji dziecko może kolidować z jego nasycenie i spowodować zastój mleka. W tym przypadku, długotrwałe przyjmowanie jedzenia dziecko może nie być możliwe. Zrozumieć dobrą załącznik z karmienia piersią, czy nie, jest to możliwe dla niektórych objawów. Więc, objawy błędnych zastosowań można zaliczyć:

 1. Skąpe przechyla głowę w dół i obrócić go na boki.
 2. Grudnichok nie szeroko otwiera usta, wargi nie go usunąć, a policzki wyciągnąć, jednak powinny one być napompowane.
 3. Skąpe niesie żadnych ssące i gryzące ruchów.
 4. W ustach dziecka jest sutek, a otoczka jest całkowicie widoczna.
 5. Podczas karmienia słychać stukot języka, a także bicie.
 6. Kid pluje dużo po zastosowaniu ze względu na dużą liczbę jaskółek powietrzu.
 7. Skąpe niespokojne, płacze, przystanków do piersi i ponownie domaga się jedzenia.
 8. Mama czuje ból podczas karmienia lub gdy doświadcza dyskomfortu.

Jeśli jest jeden lub więcej z sytuacji opisanych powyżej, oznacza to, że kobieta jest właściwie odnosi się do klatki piersiowej dziecka. Następnie należy wypełnić i prawidłowa pozycja karmienia dziecka. Aby to zrobić, można wkładać palców do rogu okruchy usta i delikatnie nacisnąć na dolnej szczęce. Ogólnie dobry przywiązanie podczas karmienia piersią – procedury, które muszą nauczyć się stopniowo. Więc najważniejsze o czym myśleć w tym czasie moja matka – że chodzi o jego stan umysłu. Nawet jeśli pierwsza próba nie działa, nie rozpaczaj, jak w drugim lub nawet raz dziesiąty będzie to na pewno inaczej. W skrajnym przypadku, można zwrócić się do pediatry, aby pomóc mamie w tym pozornie łatwe zadanie.

Jak dać sobie prawo w klatce piersiowej?

Jako dziecko w pierwszych dniach po urodzeniu nic nie rozumieją, matka powinna mu pomóc. Aby to zrobić, kobieta musi wykonać następujące czynności: przed każdym karmienia trzymać sutek w usta grudnichka ściśle z góry na dół. Nie trzeba przenieść je z boku na bok! W ten sposób moja matka uczy dziecko tylko odwrócić głowę, ale nie osiągnąć szeroko otwarte usta.

Ruch w dół należy powtórzyć tyle razy, ile potrzeba. I jak ten – pełnej szerokości? Matka powinna złapać moment, kiedy ziewa dzieckiem, czy, na przykład, o płacz. W tym czasie kobieta powinna zwracać uwagę na to, co jest powszechnie pipsqueak mógł otworzyć usta, a do tego celu. Mama też może złapać moment kiedy ziewa niemowlęce i szybko umieścić go w klatce piersiowej ustach. Powinno to odbywać się z prędkością światła, w przeciwnym razie można się spóźnić.

możliwa postawa

Dobry przywiązanie z karmienia dziecka wyraźnie przecinają się ze stanowiskiem moms wyborem. W tym przypadku, kobieta i dziecko nie powinno czuć żadnego dyskomfortu. Dlatego wybór postawy – kluczowy moment. To wpływa wiele czynników: masa okruchów, jego sposób ssania, matka zdrowia. W zależności od okoliczności, mogą być kwalifikowalne, takie postawy:

 1. "Cradle". Pozycją wyjściową kobiety – siedzi, trzyma dziecko na ręce, trzymając się za brzuch do niego. W tym Pipsqueak jest uchwycenie brodawki nie odwracając głowy.
 2. "Cross-kołyska". Matka decyduje dziecko na ramieniu, ręka trzyma się z tyłu głowy. Inna kobieta ręka musi obsługiwać piersi.
 3. „Z ręki”. Crumb kładzie się na poduszce, podczas gdy jego ciało jest moją matką tyłu. W tym położeniu, dziecko otrzymuje mleko z dolnych i górnych płatów piersi, które często pojawia się lactostasis.
 4. „Na piersi.” Mama w pozycji leżącej określa dziecko. Ta postawa jest przydatna, gdy nadmiar mleka, gdy płynie mocno, utrudniając ssać okruchy.
 5. "Standing". Ta pozycja może być używany, jeśli matka chce uśpić dziecko. W tym przypadku, kobieta powinna trzymać dziecko w ramionach, w pozycji „kołyski”.
 6. „Występ”. leżąc na boku – pozycja matki rozruchu. Kobieta dziecko odwraca się twarzą do niego i karmi, opierając się na łokciu.

Jeśli podczas karmienia i matka i jej dziecko nie czuje dyskomfortu, są rozluźnione, a skrzynia doskonale opróżniony, wówczas pozycja została wybrana prawidłowo. Stosując piersią, co stanowi jak zostało opisane powyżej, odbywa się w pełnym zakresie. Kobiety mogą eksperymentować z przepisami, aby zrozumieć, w jakiej pozycji to lepiej dać mleko dla niemowląt.

Pozować do karmienia, jeśli matka nie ma wystarczającej ilości snu

Mamusie często skarżą się, że maluch nie normalnie dać im odpocząć. Po tym wszystkim, nawet w nocy trzeba karmić niemowlęta. Jednakże, można dowiedzieć się, jak umieścić dziecko do piersi, a w tym czasie, aby kontynuować odpoczynek. To wystarczy, aby karmić go leżącego. Poniżej jest spojrzenie na jak zrobić dziecko z nim, a matka była dobrze.

 1. Kobieta powinna leżeć wygodnie. Nie należy zatem polegać na łokciu. Tylko matka może mieć głowę na poduszce. Pozycja wyjściowa – ściśle na boku, ani do przodu, ani do tyłu nie może odbiegać.
 2. Dziecko musi też leżeć na boku pachy mojej matki. Ramion, bioder i ucho powinno być w jednej linii. Żołądek powinien być dociśnięty do matki, głową odrzuconą do tyłu trochę, a potem otwiera usta łatwo.
 3. Musisz złożyć dogodnym okruchy pierś. Jeśli to lewej piersi, po czym dziecko powinno wspierać na ostrza z jego lewej ręki i prawej karmienia piersią.
 4. Przez cały karmienia powinny wspierać dziecko, że nie jest ona wycofana. Można zdefiniować poduszkę pod plecy.

To cztery punkty, zapewniając dobrą przywiązanie podczas karmienia piersią kłamie. Jeśli ściśle stosować się do tych warunków, to matka będzie mogła odpocząć, a dziecko będzie dobrze karmione.

Podstawowe zasady karmienia piersią dziecko

 1. Wczesne karmienie piersią.
 2. Prawidłowe stosowanie.
 3. Karmienie na żądanie.
 4. Zgodność stosowania trwania.
 5. Naprzemienne podawanie.

Wczesne karmienie piersią

Położnicy doradzić nowych matek do karmienia dziecka, a przynajmniej spróbować zrobić to nie później niż godzinę po urodzeniu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w takim przypadku zostanie przeprowadzony pierwszy kontakt między matką a dzieckiem. Czas trwania pierwszego podawania nie powinien być mniejszy niż pół godziny.

Wczesne dobre przywiązanie piersią będzie apelować do powstawania mleka, jak również przyczynić się do szybkiego rozładowania łożysko i będzie doskonała profilaktyka krwotoku poporodowego. Dodatkowo, dziecko szybko tworzą mikroflory jelitowej i odporności.

prawidłowe zamocowanie

Ta pozycja została już szczegółowo zbadane, ale warto wspomnieć, że to, co dobre jest właściwa aplikacja. Jeśli dziecko jest pewnie chwyta pierś matki, kobieta nie powodują ból lub dyskomfort, pić dużo mleka, zapisuje rodzącą z mastitis, pęknięcia i inne kłopoty.

Karmienie na żądanie

Jest to kolejna ważna zasada, na które należy zwrócić uwagę. Karmienie nie jest na zegarze, a na żądanie dziecka – to jedna z zasad tych ramach, jako dobrego zamocowania podczas karmienia piersią. EO Komorowski – doświadczony pediatra, ma swój własny program w telewizji dla dzieci, mówi, że okruchy z pierwszych miesiącach życia należy podawać piersi na każdą okazję. Jest to konieczne, aby zapewnić mu dostęp do mleka, jak on chce. Jest to ważne, ponieważ jako dziecko nie być spełnione tylko, ale również przyczynić się do jego psycho-emocjonalnego komfortu. Już po 4-5 miesiącach dziecko rozwinął swój własny tryb. EO Komorowski Zauważa, że pożądane jest, aby karmić dziecko przynajmniej do sześciu miesięcy, ale lepiej – nawet do roku.

Okres stosowania

Wszystkie matki powinny pamiętać, że aby przerwać karmienie nie jest to konieczne, podjąć skrzynię dziecka nie może. Kiedy dziecko jest spełniony, wówczas nie będzie już ssać. Różne dzieci zatrzymać się w piersi za pomocą różnej długości czasu. I to jest w porządku. Więc nie martw się, jeśli sąsiad jest pipsqueak w piersi przez 40 minut, a Twój sprawiedliwie i 15. Dlaczego jeszcze nie należy przyjmować piersi? Okazuje się, że na początku karmienia dziecka dostaje więcej mleka wcześnie, bogate woda, węglowodany, minerały, witaminy. Ale już po 5-7 minutach ssania chodzi o późnym mleka, który zawiera białka i tłuszcze. Dlatego ważne jest, aby nie przerywać tego procesu.

naprzemienne karmienie

Prawidłowe zamocowanie piersią nie może obejść się bez tej pozycji. Eksperci zalecamy wszystkie matki, aby dać dziecku jednej piersi za karmienie. Jeśli kobieta w pośpiechu i chce się spieszyć i dać drugi, potem dziecko nie dostanie późno mleko bogate w tłuszcz. W rezultacie, może on mieć problemy z krzesła. Aby temu zapobiec, matka powinna mieć świadomość, że takie same piersi może zaoferować dziecku przez 1-2 godzin. A dopiero potem go zmienić na inny. Karmienie z obu piersi jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy dziecko ma już 5 miesięcy, to jest, kiedy nie ma wystarczającej ilości mleka z jednej piersi i potrzebują więcej.

Teraz, że wiesz wszystko o tym ważnym działaniem jako dobrą przywiązanie podczas karmienia piersią (zdjęcia procesu i odpowiedni redstavleny postawy w przeglądzie). Okazało się, że mleko matki jest niezbędnym produktem, który musi być karmione dzieci. Po tym wszystkim, to zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały, które są ważne dla zdrowia dzieci.