638 Shares 2972 views

Samojezdny żuraw gąsienicowy foka RDK-250: Dane techniczne

Nowa marka nie zawsze rodzi się od podstaw. Czasami wydaje się, w wyniku porozumienia pomiędzy krajami produkującymi i następnie rozdzielono. Bardzo często, to nadal posiada cechy obojga rodziców. Znamiennym przykładem takiej decyzji może być wywołana z siedzibą w latach 70-tych ubiegłego wieku, sowiecko-niemiecka produkcja budowlanych dźwigów.


Do stosowania na terytorium Unii wydana wersja RDK-250. Właściwości techniczne, wady i zalety, jak również historia powstania „prawdziwego potwora” wśród swoich kolegów i będziemy rozważać w tym przeglądzie.

Historia modelu

Zanim przejdę do historii opisanej kranu, warto zauważyć interesujący fakt. Został on stworzony przez Niemców do pracy na terytorium Unii. dźwig ale prototyp niemieckiego modelu oparta jest MKG-25, utworzona w ZSRR. Jego nazwa stała za jedyne – dźwig o pojemności 25 ton, mnogokatkovyh gąsienic. Pierwszy niemiecki dźwig gąsienicowy z bramy Zemag Zeitz w 1967 roku.

Był to pierwszy model z serii – RDK RDK-25. Crane był niezawodny, wymaga minimalnej konserwacji, a co najważniejsze, może pracować na praktycznie każdej platformie. Maszyny siłowe prowadzone przez jej mocy, lub z zewnętrznego oscylatora 380 V. W praktyce był to radziecki model – Niemcy zmieniły ruch układu dźwigu poprzez wprowadzenie numeru silnika, z których każdy jest odpowiedzialny za niektóre działania.

Etapy rozwoju

W 1972 roku, pierwszy model został wycofany z produkcji. W jego miejsce jest ulepszona wersja RDK-250. Ładowności nowego dźwigu pozostaje na dotychczasowym poziomie, ale „0” w tytule należy wskazać, że jest to całkowicie nowe rozwiązanie.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że tylko stała się nowa elektrownia, pozostałe bloki są przenoszone do pierwszej modyfikacji. Klienci dźwigów zostały podjęte, jednak zauważyć, że nie iść do standardów przyjętych transportu kolejowego w Unii. Do transportu niezbędnego do usunięcia nie tylko boom, ale taksówkę lub wysokość ładunku wykracza poza normy. Niemcy znak ten przykład przyrostek „1” (I) i przeprowadzane cab żurawia. Więc nie jest to model RDK-250-2 – tym razem zmiany dotyczą tylko do wysokości kabiny kierowcy.

Udźwig w skrócie

Należy zauważyć, że współpraca z Niemcami nadal zwinąć. W 1983 roku było dźwigi gąsienicowe RDK-400. Jak sama nazwa wskazuje – pojemność modelu wynosiła 40 ton. Ten dźwig został wyprodukowany 7 lat, aw 1990 roku na rynku nie jest maszyną, że liczba ta wynosiła już 63 ton. Cała linia Niemców są oznaczone w ten sam sposób: najpierw nazwę modelu, a następnie 2 cyfry – pojemność i stałą „0” na końcu – poprawiła. W tym przypadku, jak już wspomniano, nie tylko dla wersji z Unii, ale także dla krajów RWPG. Równolegle ze schodkową zaworu 250 RDK-280. Z tytułu jest oczywiste, że miał inną pojemność, inne silniki (produkcji Czechosłowacja) oraz obliczenie innych warunkach klimatycznych.

modyfikacje

Dla ZSRR wyprodukował około 15 tysięcy żurawi do 25 ton. Oprócz już wspomnianych wersji 1 i 2, Niemcy wydany dwóch dalszych modyfikacji. Aby pracować w Far North zaprojektowanej wersji RDK 250-4. To była inna od wszystkich poprzednich modeli ogrzanego kabinie, zdolnych do pracy w temperaturze -50 stopni, zwiększonej ochrony i innych szczegółów.

Oprócz tego żuraw był wytwarzany otrzymana dodatkowy wskaźnik „3” w tytule. Mógł pochwalić się mocniejsze i nowoczesnych silników Diesla, a także kilka nowych rozwiązań. Jednym z nich był zaawansowany obwody zasilania, który miał możliwość kompletnego przełącznika do innego źródła. Jeżeli teren budowy nagle stracił elektryczność – działanie dźwigu z generatora Diesla. Ostatni składał się z dwóch części, które pozwalają je wyłączyć indywidualnie, bez uszczerbku dla pracy.

Charakterystyka rozwoju niemieckiej

W przeciwieństwie do radzieckiego prototypu krany niemiecki zespół może być stosowany nie tylko w zakresie budowy budynków i budowli. W obecności grab maszyny mogą być z powodzeniem wykorzystywane do załadunku i rozładunku. Dzięki pewnej unifikacji, żurawia w Niemczech był w stanie wykorzystać większość dodatkowych dysz stosowanych dla konwencjonalnych pojazdów w tej klasie.

podział obciążenia na wielu silnikach może zmienić możliwy ruch dźwigu. Oprócz podstawowych zadań, nowe rozwiązania mogłyby być używane do przenoszenia ciężkich ładunków.

mechanizm Luffing

Nawet po wersji rozwojowej RDK-250-2, podczas podróży na długich dystansach z dźwigu musiał zdemontować wysięgnik. Ale jest to niezbędne do uzyskania wadę – działa bezpośrednio na miejscu mogłoby przedłużyć boom.

W podstawowej wersji, ma długość 12 metrów. Ale z dodatkowymi wkładkami, które, jak sama strzałka, zostały przyłączone do stawów palców, może być niemal trzykrotnie. Maksymalna długość może być dodanie 35,5 m, Niemcy umieszczono dwa wysięgnika wykonania. – nieruchomą twardego długości 5 m lub uchylnie ruchomo. Ten ostatni może być przedłużony.

wyposażenie opcjonalne

Możliwość rozszerzenia dozwolone użycie żurawia nie tylko zgodnie z jego przeznaczeniem – do podnoszenia i przemieszczania ładunku. Zgodnie ze specyfikacją autora podstawowe wyposażenie może być dwojakiego rodzaju – szubienica lub wieże, główne różnice między nimi były na górnym końcu. Ale oprócz tych dwóch opcji, tam trzeci – maszt palowania jest zamontowane na kabinie jako zwykłego wyposażenia wieży. To natychmiast rozszerzone zastosowanie dźwigu – na początkowych etapach realizacji. I zdolność do podnoszenia ładunku na wysokość 20 metrów mogą być wykorzystane do budowy struktur wystarczającej wysokości.

transport żuraw

Specyfikacje te twierdzą, że RDK – Dźwigi, jednak, jak większość sprzętu budowlanego, własna prędkość ruchu jest zaledwie 1,5 km / h. Dla off-site można nazwać dobrym wskaźnikiem, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że może on poruszać, z obciążeniem na haku, ale podczas transportowania go do nowego miejsca pracy musiałem użyć AUTO lub transportu kolejowego.

Ruch powstał w kilku etapach:

 • demontażu bomu, wieże, maszty;
 • sprawdzić swoje postępy na włoka niskiej łóżko (flightcase transportu);
 • transport.

Potem przyszedł odwrotny montaż w nowym miejscu.

W transporcie kolejowym jest często z pomocą innego dźwigu przeniesione i umieszczone na otwartej platformie.

obecnie

Niemcy zakończył produkcję żurawi w 1993 roku. Niemniej jednak, wiele budowa wieżowiec w Rosji, nadal można go zobaczyć. Dzięki niezawodności, prostoty, zdolność do poruszania się z modelem obciążenia i jest obecnie w eksploatacji. Należy również zauważyć, że RDK-250 Części zamienne można znaleźć w każdym dużym warsztacie specjalistycznym.

Można wymienić wkładki metalowe do boomu, liny, koła lub roboty zbierania, innych części dźwigu. Pomimo zakończenia produkcji gama akcesoriów pozwala na używanie tej wersji przez bardzo długi czas.

Wyróżnienie może być możliwość zjednoczenia, dzięki czemu dźwig może używać prawie dowolne urządzenie zaprojektowane do innych modeli. Ponadto, korzystanie z załącznikami, która przekształca go w pamięci RAM, a nawet platformy.

charakterystyka

W tej części zawierać inne pozostały w cieniu wcześniej parametry RDK-250. Dane mogą być przedstawione w postaci kilku listach. Zaczynamy od parametrów zewnętrznych (wszystko w milimetrach):

 • Szerokość – 3225;
 • Długość – 6275;
 • wysokość – 3350.

Wszystkie dane są cenami boomu w transportowanego pozycji.

Charakterystyka ciężarowe dla standardowej pracy na wysięgniku z wkładkami:

 • Wysokość podnoszenia (max) – 45 m;
 • Głębokość opuszczania – 6 m;
 • Obciążenie – 25 m;
 • Maksymalne i minimalne odstępstwa – 4 do 22 m, odpowiednio;
 • prędkość podnoszenia – 7,5 m / min;
 • Opuszczanie – 15.5 (należy zauważyć, że obniżenie może pracować dwa silniki).
 • Prędkość ruchu z obciążeniem na haku – 1 km / h, bez obciążenia – 1,5 km / h.

Obejmuje ona również, że dźwig posiada mechanizm oddzielania przemieszczanie i obrót, tak że górna część kabiny był w stanie zrobić pełny obrót wokół własnej osi w ciągu dwóch minut.

Należy również zauważyć, że śledzone podstawę do prowadzenia prac, nawet na równi pochyłej:

 • Wysięgnik wydajności – 3 stopni i przy obciążeniu 15 do zewnątrz;
 • w przykładzie realizacji wieża – 2 ° na jej długości do 27 metrów, powyżej – nie więcej niż jeden.

Ponieważ obrotowy element dźwigu praktycznie powtarza się w pojazdach, koło bardziej szczegółowo na obudowie, w części dolnej. Przenoszenie za pomocą dźwigu parę silników na wałkach, które są rozmieszczone koła jezdne wózków gąsienicowych. Pomiędzy górnymi i dolnymi częściami kolektorów obrotowych są układane podłączeniu wszystkich obwodów elektrycznych. Do zasilania z zewnętrznego źródła zasilania jest wyposażony w tulei prowadzącej wtyczki kabla. Oprócz przestrzeni dźwigiem, kabina może siedzieć inną osobę. W przedniej części dolnej ramie wózka jest zamknięty dla ruchu mechanizmu naprawy silnika. Dostęp do innych konserwacji silnika i układu zasilania odbywa się poprzez kołdrę na dole.

wniosek

Utworzony w wyniku radziecko-niemieckiej współpracy żurawia RDK-250 stał się prawdziwym dobrodziejstwem dla budowy masy początku iw połowie 1970 roku. Dostępność i możliwość korzystania z dodatkowych urządzeń jest więcej niż zrekompensowane koszty i wielkość takiej maszyny. Ponadto, żuraw nie można było kupić. Wiele dużych firm budowlanych byli gotowi, gdy faktycznie to, co dajesz go.