707 Shares 1892 views

Dowiedz się więcej. Paski – to …

Jednym z najbardziej uniwersalnych typu profilowanych taśm metalowych jest. Jest to wąski pas metalowy stosowany w produkcji narzędzi skrawających, sprężyny, profili metalowych i konstrukcji różnych typów. Obecnie w branży budowlanej duża część prac prowadzonych przy pomocy konstrukcji metalowych, które są produkowane z wykorzystaniem stali i taśmy ocynkowane.


Co to jest paski?

W języku polskim termin „paski” oznacza „wstążka” lub „taśmy”. Jeśli treść tej książki, aby przejść do rzeczywistości, znaczenie włos odpowiada wyglądu przedmiotu. Paski jest wąskie pasmo stali jest szeroko wykorzystywane w przemysłowych procesach wytwarzania wyrobów metalowych do różnych celów. Materiał wyjściowy do wytwarzania taśm często specjalny arkusz stalowy lub zimnych cienkie blachy nawija się na sztywnym wałem.

Co zrobić?

taśmy stalowe produkowane są o różnej szerokości na walcowni przez walcowanie na gorąco. Surowce używane pasmowego stali węglowej o jakości standardowej i stopu taśmy stalowej. Metal stal musi być zgodne z GOST. Jest on wykonany z dużą dokładnością, w zakresie wielkości od 3 do 10 metrów. stalowe listwy następnie stosuje się jako półprodukty do wytwarzania spawanych rur. Paski metalowe części profilowane walcowane i ukształtowany tak, aby spełniać standardy GOST (535-88). Po rozwinięciu się do urządzenia do cięcia wzdłużnego taśmy zwija się w rolkę ponownie, i jako taki jest stosowany jako materiał wyjściowy i obrabianych w innych procesach produkcyjnych:

  • w przemyśle drzewnym ;
  • w technologii tłoczenia;
  • dla funkcjonowania opakowania podczas transportu wyrobów gotowych;
  • realizacja montażu okien plastikowych, budowa płyt gipsowo-kartonowych.

taśma ocynkowana

Taśmy ocynkowane jest również dostępny w postaci arkuszy i rolki. Oznaczamy bazowej oznaczone OC i odpowiada GOST 14918-80 do. Z kolei dzieli się na cztery grupy. Pierwsza grupa obejmuje taśmy ocynkowanej przeznaczony do obróbki plastycznej na zimno. Druga grupa – idzie do barwienia. Trzecia grupa obejmuje rolki ocynkowanej i arkuszy przeznaczonych do produkcji zimna. Czwarta grupa – Rolki i płyty ogólnego przeznaczenia.

Ocynkowana stal ma zarówno dwustronne, jednostronne, cynku polimerową powłokę ochronną. Został on z powodzeniem stosowany w przemyśle motoryzacyjnym i budowy różnych zastosowań przemysłowych i cywilnych.

wymagania produkcyjne

Taśma stalowa jest wytwarzana przez odcięcie lub siekanie stali walcowanej na zimno i stali ocynkowanej przez poszczególne wzdłużnej linii. Początkowa puste cięcia musi spełniać następujące kryteria:

№ p / s

wskaźnik

U zimy.

rozmiar

1

ciężar rolki

T

10

2

szerokość rolki

mm

1.250

3

średnica wewnętrzna

mm

550-600

4

średnica zewnętrzna

mm

1.500

Zalet korzystania z pasa

Ocynkowane taśmy jest łatwa w utrzymaniu. To sprawia, że można sprawnie i szybko przeprowadzić operację jako opakowania produktów gotowych z wykorzystaniem rękę i za pomocą zautomatyzowanych urządzeń pakujących.

Na opakowaniu produktu idzie na całej powierzchni roboczej, która sprawia, że jest to możliwe, aby nie pozostawić wgniecenia na gotowym produkcie.

Paski RSS rdzę. Skutecznie chroni przed procesem korozji.

Na siłę pasków – to taśma stalowa, która jest lepsza od podobnych substytutów. Na przykład, posiada wysoką odporność na różnych udary śruty.

Opakowania produktów gotowych taśm, taśmy zapewnia bardziej estetyczny wygląd, że nie można powiedzieć o innych podobnych środków.

Główne wskaźniki techniczne i ekonomiczne

№ p / s

wskaźnik

U rev.

rozmiar

1

Grubość taśmy

mm

0,45-2,0

2

szerokość

mm

0,25-1250

3

Rodzaj farby

Plastisol, poliester, Pryzmat

Głównym obszarem taśmy stalowej

Wiele dobrego można powiedzieć na taśmę klejącą. Ten wąski popyt na produkty ze stali w różnych sektorach gospodarki. Po pierwsze, to jest z powodzeniem stosowany w tworzeniu konstrukcji profili metalowych. Po drugie, pasek jest wytwarzany z użyciem rur spawanych, progi, deszczówkę i system odbierający wodę o dowolnej konfiguracji. Po trzecie, wiele taśm metalowych stosowane są do firm produkcyjnych zwolnić drut i różne wytłoczki.

Po czwarte, jeśli trzeba zorganizować transportu ładunków na długich dystansach z warunkami lepszą ochronę siły wyższej, niezawodność materiału do znalezienia niż paski. Ten format stali, która jest teraz popyt w przemyśle stalowym, produkcja wyrobów kablowych w pracach budowlanych i remontowych, w celu stworzenia systemów komunikacyjnych różnych kierunkach.