601 Shares 8271 views

Opieka nad chorym-dziecko: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Dość często pracujący rodzice musieli wziąć wolne z powodu choroby dziecka. Taki tymczasowy rentowe płacone przez nieco innych zasadach niż zwykłego szpitala, gdy pracownik jest chory sam.


Warunki płatności za opiekę nad chorymi dziećmi są zarejestrowane w ustawy federalnej „O dostarczanie rent, urlop macierzyński obywateli podlega obowiązkowi ubezpieczenia społecznego.”

Kto może wziąć zwolnienie lekarskie na opiekę nad dzieckiem?

Uzyskaj dziennie do opieki nad chorym dzieckiem może tylko rodzice lub bliscy krewni z dzieckiem w przypadkach, w których pracują zgodnie z umową o pracę. Oznacza to, że ci, którzy pracują podwykonawców do otrzymania płatności za prawa do opieki nie są. W przypadku opieki nad dziećmi wykonywane przez osoby nie należące do członków rodziny, zasiłek jest również nie zapłacił.

Zwolnienie lekarskie dla opieki nad dzieckiem sanitariusz podano względny (lub opiekuna), który rzeczywiście troszczy się o chorego dziecka. Może dostać zwolnienie lekarskie u lekarza i pacjenta w przypadku choroby wymagającej leczenia ambulatoryjnych lub szpitalnych. Pochodzi on z listy w ciągu dnia bezpośredniego leczenia pacjenta do lekarza.

Aż jakim wieku jest dziecko, można otrzymywać zasiłek za okres choroby?

Opieka nad chorym-dziecko może być wypłacona w przypadku choroby dzieci od urodzenia do wieku piętnastu lat. W przypadku, gdy matka jest w urlopie do opieki dla dziecka lub urlopu macierzyńskiego, szpital nie będzie wypłacona.

W jaki sposób doświadczenia rodziców w wielkości opłat za opiekę?

Kwota płatności zależy od długości rodzica, który opiekuje się dzieckiem.

Ponadto wypłata chorym opieki nad dzieckiem jest zdeterminowany przez reżim i leczenia dziecka: ambulatoryjnym lub hospitalizacji.

opcja leczenie ambulatoryjne pierwsze dziesięć dni są wypłacane według stażu ubezpieczeniowego oraz następujące dni w wysokości połowy przeciętnego wynagrodzenia. W leczeniu szpitalnym rekompensaty opartej zależy od długości czasu rodzica (lub inny krewny dziecka).

Staż pracy wpływa na wielkość płatności w następujący sposób:

O długości ponad 8 lat zwolnień lekarskich na opiekę nad dzieckiem, są w wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia w doświadczeniu 5-8 lat – 80%, do 5 lat – 60%.

Do obliczania wysokości świadczeń uwzględnia się okresy ubezpieczenia, to znaczy, że łączna długość pracownika w pracy (zamiast ciągłej eksploatacji). Oznacza to, że podczas przerw w pracy doświadczenia z różnych powodów, okres czasu nie ma wpływu: doświadczenie podsumował przez zapisów księgowych.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące warunków w szpitalu?

Tak, istnieją takie ograniczenia.

Opieka nad chorym-dziecko przez okres do siedmiu lat może być wypłacona w całości w okresie leczenia w formie ambulatoryjnej lub w przypadku pobytu z dzieckiem leczony w szpitalnych obiektów, ale nie więcej niż 60 dni kalendarzowych w odniesieniu do całego roku kalendarzowego. W tych przypadkach, które są ustalane przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Rozwoju Społecznego, płatności mogą być prowadzone przez okres do 90 dni kalendarzowych rocznie.

Chory-child care 7-15 lat płacą 15 dni kalendarzowych dla każdego przypadku leczenia ambulatoryjnego lub spraw, współgospodarzem dziecka z rodzicem w stacjonarnym instytucji medycznej, lecz nie więcej niż 45 dni kalendarzowych w ciągu roku.

Ograniczenia dotyczące czasu szpitala tam na dwie kategorie dzieci: HIV i osób zarażonych dzieci, choroby, która wiąże się z powikłaniami po szczepieniu.

Ponadto szpital zapłacił w całości w przypadku kwarantanny w przedszkolu.

Jak chronić się rodzice, których dzieci są często chore?

Można to zrobić poprzez włączenie w umowie o pracę lub zbiorową zapłatą „przereklamowany” płatnych dni chorobowych na dziecko. Wtedy zasiłek chorobowy będzie kosztem funduszu płac. Albo można rozpowszechniać wakacje między wszystkich członków rodziny tak, że wypłacona stawka nie zostanie przekroczona.