806 Shares 9226 views

Jak gotować owsiankę – kilka porad

Nie jest tajemnicą, że nie wszyscy ludzie są szczęśliwi, jeść zbóż. Ale jest to tradycyjny rosyjski danie. Aby go wciąż powracają, trzeba wiedzieć, jak gotować owsiankę. To, co zostanie omówione w tym artykule. Dajemy Ci kilka wskazówek na gotowanie kaszy, więc okazało się, że smaczny i lubiany nawet uparty wybredny.


Pomimo prostoty żywności, jej przygotowania, istnieje wiele opcji. Ponieważ technologia przygotowania i kończąc składników używanych w kuchni produktów zbożowych. To może być gotowane z mlekiem, wodą lub mieszać te dwa płyny. W zależności od proporcji podjętych zbóż i płynu, kasza uzyskane cieczy lepkich lub sypkich.

Jak gotować owsiankę, tak, że są smaczne? Najważniejsza zasada – jest wybór wysokiej jakości zbóż. Przed ugotować kaszę, płatki muszą mieć pewność, aby przejść i zabrać złe ziarno. Następnie, jeśli to konieczne, powinny być myte z zadu. Należy jednak pamiętać, że podczas gdy pochłania część płynu. W związku z tym podczas gotowania jest konieczne zmniejszenie ilości wody lub mleka.

Niektóre zboża nie są myte, np semoliny. W tym przypadku wystarczy wlać do rondla odpowiednią ilość wody lub mleka i dodać sól do smaku. Gdy ciecz wrze, to dodaje się w wymaganej ilości zbóż. Jeśli w puli przed owsianki lać, umieścić trochę tłuszczu, smak będzie lepszy, a owsianka będzie bardziej kruchy.

Czasami płatki wykonane z prażonymi zbóż. W tym przypadku ilość płynu powinna nieco wzrosnąć. Podczas smażenia semoliny traci jakiś procent wilgoci. Jeżeli sprzedawca przemywa się, to powinno być wykonane natychmiast, przed dodaniem go do temperatury wrzenia wody. Wylano do zapiekanek kaszę, konieczne jest, aby delikatnie mieszać do ziarna nie są uszkodzone.

Czasami kleik gotowane do miękkości, a następnie umieszczony jest piec tak, aby osiągnęły stan. Metoda ta opiera się na starych tradycji gotowania owsianki.

Semoliny wlewa do wrzącej wody. Powinno to odbywać się stopniowo, zawsze mieszając łyżką, aby uniknąć grudek. Można użyć sitko.

Niektóre zboża źle gotuje miękki w mleku. Należą do nich ryż, jęczmień perłowy, proso. Jak gotować owsiankę z tych zbóż? Aby rozpocząć, trzeba gotować je w wodzie. Blachę z dużą ilością wody i poczekać aż się zagotuje. Następnie iść spać w jej zadzie i gotować około 10 minut. Następnie trzeba spuścić wodę i dodać odpowiednią ilość mleka owsianki. Ogień musi być taka, że kasza gotuje nie jest dużo, w przeciwnym razie będzie to spalić.

Przygotowując kruchy owsianka stosując surowy jęczmień. Zazwyczaj jest gotowane jako dodatek lub jako samodzielne danie. Każde ziarno w taki bałagan powinien zachować swoją strukturę, ale jest dobrze ugotowane. Jeśli zboże serwowane jako przystawka, można gotować w bulionie. Jak gotować owsiankę, więc odwróciła się luźne?

Przed gotowaniem kaszę trzeba przejść. Następnie przemyć najpierw w ciepłej wodzie do mycia skrobi, a następnie w gorącej wodzie w celu usunięcia smaru, która może pojawić się na powierzchni. Woda jest niezbędna, aby dodać około dwa razy tyle niż zboża.

Gotować lepką bałagan, możemy podjąć kruszony zboża lub kaszy manny. Takie kasza lepiej rozpadnie. Gęstą kasza przegotowanej wody, mleka lub mieszane tych dwóch składników. Jest możliwe, aby dodać rodzynki, suszone śliwki, suszone morele i inne składniki. Ta owsianka zwykle słodki.

Teraz już wiem, jak gotować owsiankę. Ale można przygotować go w prostszy sposób. Owsianka w podwójnej kotła okazuje się bardzo kruche i smaczne. Z tego „cudu techniki” można gotować owsiankę z dowolnego rodzaju zboża. Wystarczy umieścić w pojemniku wszystkie składniki i umieścić go na niższym poziomie. Czas gotowania zależy od rodzaju zboża, ale średnia wynosi około 30 minut. Jedz na zdrowie!