890 Shares 5735 views

Laptop Asus N53S: opinie, specyfikacja

Jeśli uważamy, że firmy „ASUS”, po przejęciu modelu N53, masz wyjątkowe możliwości dla biznesu i dla przyjemności. Cechy laptopa potwierdza oświadczenie marki: procesor quad-core z „Intel” w obliczu Core i7, GT 540M seria kart graficznych z „Optimus” z Nvidia ze wsparcia „DirektH” 11 i ICEpower głośniki firmy Bang & Olufsen system.


Przedmiotem dzisiejszej Review – laptop Asus N53S – przedstawiciel nowych notebooków klasy średniej. Spróbuj zrozumieć, jakie są realne możliwości atrakcyjny zarówno pod względem ceny i cechy techniczne devaysa i spojrzeć na zalety nowych procesorów, „Intel» – Sandy Bridge.

Ogólnie rzecz biorąc, model Asus N53S – to elegancki i kompaktowy 15-calowy laptop z procesorem 4-rdzeniowym i zintegrowana karta wideo HD Graphics 3000, który współpracuje z nową i potężną kartę Nvidia GT 540.

obudowa

Pojawienie ciała jest bardzo podobny do ostatniego wiersza N53J, z tym samym podwoziu identyczny z oryginalnym przejścia do nakrywki przez pętlę. Devaysa konstrukcja jest podobna do modeli N73 – z pofalowanych przejściach bocznych powierzchni pokrywy, a także stylowe kratki głośników. Model wygląda bardzo, bardzo ciekawe, zwłaszcza, że spółka od dawna nie jest zadowolony z konsument jest naprawdę piękny design.

Inną cechą Asus N53S ciało jest materiał, z którego jest wykonana. W ramce ekranu i palmreste inżynierowie postanowili wykorzystać wkładki aluminiowe. Bit teksturę i lekko szlifowana powierzchnia jest przyjemna w dotyku i patrzeć. Wszystkie elementy plastikowe ciała wykonane są z oczywistych miłości i jakości, dzięki czemu budowa twierdzy znacznie wzrosła.

Matowe wykończenie modelu praktycznie eliminuje pojawienie się odciski palców, kurz i inne zabrudzenia, co pozwala utrzymać doskonały wygląd przez długi czas. Nawet przy dokładnym badaniu w celu wykrycia jakichkolwiek wad lub braków na obudowie nie jest możliwe.

Wieko Asus N53S cechy mieszkaniowe nie pozwalają, aby otworzyć więcej niż 130 stopni, ale to nie przeszkadza komfortową pracę nawet „w podróży”. Członkowie są bardzo pozytywnie silne zawiasy modele, które posiadają wyświetlacz jasno, niezależnie od tego, w jakim stopniu jest ona złożona.

Dobrą rzeczą „Asus” made to regułę, aby nie stwarzać problemy, w których nie powinno być. Dlatego, aby uzyskać dostęp do elementów wewnętrznych devaysa wystarczy wyłączyć tylko dwie śruby – i będzie dostępny na dysku twardym paskami RAM.

Interfejsy Asus N53S

Charakterystyka modelu włączony laptop, aby uzyskać optymalny zestaw portów i komunikacji, a jedyną rzeczą, która powoduje pewien dyskomfort podczas pracy z urządzeniem – nie były one najbardziej dogodna lokalizacja. Większość portów do połączenia zewnętrznego jest w przedniej części bocznych powierzchni obudowy. Na tylnym panelu znajduje się miejsce tylko dla wyjścia VGA i kabla zasilającego.

Jeśli korzystasz z urządzenia jako urządzenia stacjonarnego poprzez podłączenie myszy, drukarki, zewnętrzny dysk twardy, kabel zasilający i tak dalej, wszystko miejsca pracy, zarówno w lewo i prawo będą zaśmiecone pęczek przewodów i kabli. A jeśli leworęcznych muszą znosić HDMI i portu internetowego na prawym boku, praworęczny praca z urządzeniem jest mniej lub bardziej wygodne ze względu na układ z interfejsem USB.

Miłośnicy multimedialne z pewnością docenią uniwersalny SPDIF-out dla zewnętrznych urządzeń, które są wyposażone w laptopie Asus N53S. Charakterystyka modelu pozwala na pracę z urządzeniami USB jak starego typu 2.0 oraz nowy 3,0. Niektórzy użytkownicy zauważyli w swoich opiniach jak brak nieobecności pod interfejs ExpressCard, ale potem musiał usunąć port USB, więc jest to „miecz obosieczny”.

Sieci i komunikacja bezprzewodowa

Aby połączyć się z siecią Wi-Fi do sieci Asus N53S zastosowania modułu Atheros AR9002WB-1N i łączności przewodowej umieszczono zasilacz z serii Realtek RTL8168 / 8111 PCI-E. Moduły pozwalają szybko jak to możliwe do przesyłania wszystkich danych zgodnie ze specyfikacją.

Moduł Bluetooth może być używany jako alternatywa czwartej serii komunikacji bezprzewodowej. „Asus” ma plany budowy w jego modelu UMTS, dzięki czemu można używać standardowego USB-modem do pracy z tymi sieciami.

urządzenia wejściowe

Model Asus N53S jest zintegrowany moduł klawiatury, które są zamontowane na 17-calowy laptop. urządzenie wejściowe w przeciwieństwie do tego ostatniego tylko w układzie głównym klawiatury – odległość między klawiszami nieznacznie mniejszy niż 17-dyuymovok.

Dziwnie dla „Asus”, ale klawiatura nie jest bardzo wygodne dla druku ciągłego – Przyciski Udar mózgu jest zbyt miękki i rozmyty. Naciśnięcie klawisza ledwo odczuwalne, a przyciski są zbyt blisko siebie dla szybkiego pisania. Ale wielu użytkowników, sądząc po opiniach, są gotowi zamknąć oczy na te braki. Najważniejsze jest to, że w 15-calowy laptop teraz zawiera zarówno klawiaturę numeryczną, i to jest bardzo miłe.

touchpad

Touchpad jest podobny do starszych władców takich jak N73, który obsługuje wszystkie standardowe protokoły i multi-gestów. Praca z manipulatorem nie powoduje poważnych skarg i odróżnić powierzchni roboczej od reszty ciała jest możliwe bez żadnych problemów – touchpad jest lekko zanurzone w nim.

Szybkość reakcji i właściwości palec ślizgowy można określić jako średni poziom. Pasek nawigacyjny poniżej nie uniemożliwia pracę i jest łatwy w użyciu.

Asus N53S wyświetlać

Specyfikacja ekranu jest zaznajomiony z poprzedniego modułu władcy Samsung SEC5441 standardowej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Maksymalna jasności obrazu w zakresie 220-240 cd / m 2, czerń wartość 1,31 cd / m2 w 172 Kontrast: 1. Podczas grania w gry lub oglądania filmów jest zauważalne, że czarny kolor nie jest wystarczająco nasycenie i ostrość.

Problem, który nie jest pozbawiony wielu dobrych laptopów – to błyszczący ekran, a nie wyjątkiem, a Asus N53S. Opinie użytkowników są pełne skarg na fakt, że jest niemożliwe do pracy z laptopem na ulicy lub nawet w dobrze oświetlonym otoczeniu. Więc to ma sens, aby chronić miejsca pracy od bezpośrednich promieni słonecznych i neon.

Kąty widzenia są mniej lub bardziej przyzwoity występ. Sąsiad po lewej i po prawej stronie będą mogli zobaczyć z właścicielem filmu lub zdjęcia, ale pionowe położenie obrazu natychmiast traci swoją intensywność, staje się zbieraniną kolory i refleksji.

produktywność

15-calowe laptopy są potężne procesory 4-rdzeniowe jako Sandy Bridge, są dobrze, bardzo rzadko, więc model jest zadowolony z jego działania i szybkim systemem operacyjnym.

Tu można dodać dość dość duża ilość pamięci RAM – 8 GB, a wraz z kartą graficzną Nvidia GT 540M otrzymujemy całkiem wygodny notatnik z dopuszczalnym w nowoczesnych grach FPS (40-60 fps).

Reasumując

Muszę przyznać, że „Asus” okazał się zrobić dobrą jakość i elegancki notebook multimedialny. Nowoczesny procesor z „Intel” zapewnia laptopie bardzo efektywny przyrost wydajności, który automatycznie przekazuje wiele podobnych konkurentów w tym segmencie cenowym.

Korzystanie z modułu i oprogramowania Nvidia «Optimus” będzie znaleźć równowagę między oszczędności baterii i wydajności urządzenia.

Jedyną rzeczą, która denerwuje w składzie, to przeciętny wyświetlacz. Jeżeli ekran jest bardziej kontrastowy możliwości i szeroki kąt, obraz niezwykle atrakcyjnej laptop może być bezpieczne dla N53S.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to cena – 35 000 rubli – laptopa w pełni uzasadnione, a to może być zalecane dla wszystkich chcących kupić przenośny niezawodne „przyjaciel”.