177 Shares 6838 views

Atrakcje Liege. Na co zwrócić uwagę w belgijskim mieście?

Belgijskiego miasta Liege w Walonii. Jest to największe miasto w regionie i stolica prowincji o tej samej nazwie. Najbardziej popularne wśród turystów jest znacznie gorszy od Brukseli i Brugii, ale mimo to miasto wciąż ma coś do zobaczenia. W tym artykule znajdziesz przegląd zabytków Liege i okolic.

Co ciekawe Liege?

Pod nazwą Leod miasto istniało już w XVIII wieku. Jednakże, cichy i spokojny nastrój średniowiecznej Europie przetrwał jedynie w części. Przechodzą przez głównych tras autostradowych, kolejowych i morskich, więc miasto jest dość żywy.

Nowoczesność i historia powodzeniem istnieje tu obok siebie, nie zakłócając się wzajemnie. Wynika z tego, że nie jest gorszy od innych miast w Belgii. Atrakcje w Liège, w rzeczywistości całkiem sporo, więc znudzony tu nie mają.

Nawet w średniowieczu, miasto rozwijało się sztuki, w XIX wieku stało się ośrodkiem przemysłu, produkcji zbrojeniowej i kryształu. Dziś to wszystko powiedzieć lokalne muzea, takie jak Muzeum Sztuki Religijnej w głównym zapasowe, Muzeum hutnictwa i przemysłu lub Muzeum Curtiusa, znajduje się w starej rezydencji Zhana De Corte.

Opinie na temat zabytków Liege i okolic tylko pozytywne. W mieście znajdują się unikatowe zabytki architektury, zielone parki i ogrody, przestronne place, ciekawe rzeźby i fontanny.

Stacja Liège-Guillemins

Odkryj uroki Liege, można rozpocząć tuż przy stacji kolejowej. Począwszy od 1842 roku (data bazowa) stacja buduje trzy razy, zmieniając jego wygląd. Teraz jest to nowoczesny futurystyczny budynek ze stali, szkła i betonu z gładką faliste linie.

Pałac księcia biskupów

Pałac, zbudowany już w XI wieku, już pokazuje inną epokę. Dokładniej, kilka epok, a budynek był wielokrotnie przebudowywany. Gothic jest podłączony do włoskiego i francuskiego renesansu.

Konstrukcja jest w pełni wyposażony w ozdobne sztukaterie, galerii kolumn z łukowymi przejściami. Wszystko wygląda bardzo bujne i ażurowe. Pałac Biskupi – jeden z najbardziej spektakularnych zabytków Liege. W przeciwnym razie, to nie może być, bo Liege był centrum diecezji, a tym samym do Pałacu Biskupów w to musiało być najbardziej luksusowe.

Góra Buren

Góra Buren, schody lub żołnierza, został zbudowany na cześć pomnik, ale smutne wydarzenia dla miasta. Jest on dedykowany do jednego dżentelmena – przywódca buntu przeciw władcy Burgundii Karol Zuchwały, który chciał przejąć Liege. Wysiłki Vincent de Buren nie były udane, miasto zostało splądrowane i stonowane.

Klatka schodowa ma 374 kroków od tego, co jest często nazywany schodek-uliczny. Wspinać nie było męczące, że znajduje się na wielu sklepów. I na górze można oczekiwać piersiach widoki Liege.

Katedra Świętego Pawła

Kolejnym jasnym punktem procentowej Liege – Katedra. Jest to również miejsce zamieszkania szefa regionu diecezji. Na budowę katedry trwało pięć wieków (od X do XV). Dlatego jego styl dopełnia klasycznych gotyckich i barokowych szczegółów.

W katedrze znajduje się kilka godzin, a wewnątrz jest warta jego głównym dekoracji – rzeźby marmurowe Jean Delkura. Bezpośrednio w ich sąsiedztwie placu katedralnym. Istnieje wiele kawiarni i restauracji, gdzie serwowane są dania kuchni belgijskiej.

Kościół św Bartłomieja

Bartłomieja Kościół ma kilka niezwykłych architektury specyficzny dla tego regionu. Początkowo została ona zbudowana z piaskowca w stylu romantyzmu niemieckiego Mozy, który został użyty w dolinie Mozy. Później elementy innych stylów, które zostały dodane.

Jest to najstarszy kościół w Liege. Przez to prowadzi Drogę szlaku pielgrzymkowym św Jakuba, co prowadzi do hiszpańskiego miasta Santiago de Compostela. Na cześć miasta, pomiędzy kostki brukowe kamienie pokryte zbiornikami wykonanymi z brązu.

Fabryka Val Saint-Lambert

Zakład w La Serena koło Liege cieszy się również uwagę turystów. Od 1826 roku, Kryształ wykonane tutaj. Zwiedzający mogą obserwować na własne oczy jak produkty rodzą, odkryć historię Val Saint-Lambert, i kupić coś na pamiątkę.

Zakład powstał w jednym z budynków klasztornych rue de Val, założony w XIII wieku. Obok niego jest stary cmentarz i kaplica kamień.

Kopalnia Węgla w Blenheim

W pobliżu miasta znajduje się wieś, znany ze swoich kopalń. Podczas rozwoju hutnictwa Blenheim dostarczanie węgla Liege i najbliższych osiedli. Obecnie produkcja jest zamknięty, a kopalnia jest wolny, aby nikomu.