517 Shares 7785 views

suszone banany

Banana – tropikalna jagoda, dawna przysmak, a około 400 lat temu, ze względu na jego plantacji spalone w prawdziwych wojen. Teraz, popularność tego owocu łatwo konkuruje z jabłkami i często nie tylko ze względu na smak, ale również ceny. Tropical „przyjaciel” jest coraz tańszy dość typowe dla nas owoców i warzyw.


Tak, banan – jagody! Zakład „banan” jest trawa, a więc powinien być nazywany owoc jagody. Ten ziołowy roślina jest zachwycony jej smaku i właściwości użytkowe wszystkich znanych cywilizacji. W niektórych kulturach, banan jest głównym produktem do spożycia. W niektórych obszarach Afryki, zwykle dla nas owoce wykorzystywane nie jest całkiem normalny sposób: jego owoce smażone, gotowane, duszone, i tak dalej. Losy jego niedojrzałych owoców powtarza ziemniaki misję w naszym kraju. Aby móc utrzymać owoce długości, po czym poddano obróbce cieplnej. Suszone banany, które nie tracą swoje naturalne korzystne właściwości przez długi okres czasu zebranych do wykorzystania w przyszłości i używane w sposób regularny.

Od dłuższego czasu w czasach sowieckich, suszone banany były dostępne tylko w jednej wersji – Wietnamski odwodnione. Wielu zna smak dzieciństwa. Lepki, słodki i kochany prawie wszystkie dzieci to produkt, który może być przechowywany przez dłuższy czas jest nierealne. Jego produkcja polega na przetwarzaniu w temperaturze 80-90 ° C, w wyniku banana stracił niemal wszystkich swoich dobroczynnych właściwości oraz jej stosowania w żywności są rzeczywiście robi więcej szkody niż pożytku.

Oczywiście, z biegiem czasu, ludzie myślą o tym, jak suszyć banany bez utraty korzystnych właściwości. Byłoby to logiczne w celu zmniejszenia temperatury trybie przetwarzania. I obecnie na rynku nie są suszone banany, wytworzony przez sublimację, czyli zimnej suszenie. Taki produkt jest w większości przypadków, pochodzący z Chin, i, oczywiście, jest dość tani, chociaż składniki odżywcze i witaminy zostają zachowane. I tu, jak zwykle, nie jest normalne pytanie: „Jaki jest haczyk?”. Aby to zrobić, trzeba zrozumieć proces.

Już w 1904 roku rosyjski inżynier Starzhinetsky wynalazł metodę produktów sublimacji. Unikalna wynalezienie nowego sposobu przechowywania żywności nie znajdzie odpowiedniego uznania w domu, ale z wielkim sukcesem zaczął być praktykowany w Stanach Zjednoczonych. Zasada tej oryginalnej metody jest następujący. Produkt doprowadza się natychmiastowe zamrożenie w temperaturze -40 ° C, a następnie w próżni nich zamraża wilgoci. W ten sposób woda nie biorąc stanie ciekłym jest przekształcany bezpośrednio do fazy gazowej i usuwa się z produktu. W przypadku owoców tropikalnych dostajemy suszone banany, które są teraz 10 razy lżejszy od swojego pierwotnego stanu i są obdarzone wilgotności mniejszej niż 8%. Ale tu jest niespodzianka. Ten nieważkości bananchiki staje się 15 razy kalorii niż banana w swoim zwykłym stanie.

W rezultacie, pozorny brak korzyści wynikających z powyższych metod, jest oczywiste, że musimy przepis na suszone banany, które byłyby tak samo użyteczne jak zwykle owoców. A w 2009 roku, technologia produkcji została doprowadzona do perfekcji. Od teraz suszone banany są uzyskiwane poprzez staranne leczenie w temperaturze 30-35 ° C i strata czasu znacznie dłużej, ale wynik uświęca środki. Owoc staje się specjalny smak i zachowuje wszystko właściwości odżywcze. Te owoce są rzadko złowione na otwartym rynku, ich produkcja jest dość czasochłonne, a co za tym idzie, zwiększa cenę. Więc może warto się im wyschnąć samodzielnie?

Jak suszyć banany w domu, nie jest trudne do zrozumienia. Ważne w tej delikatnej pracy – wytrzymać temperaturę. Banany powinny być czyste, cięte w kostkę lub plasterki (jeśli to pożądane, mogą być pozostawione w stanie nienaruszonym), skropić soku cytryny, rozcieńcza się wodą i do wyschnięcia. Doskonały wybór dla suszenia będzie elektropechka z termoregulatorem. Pamiętaj, nie rób temperaturze powyżej 40 ° C Przechowywać produkt końcowy jest lepszy w opakowaniach próżniowych. Jeśli używasz przepis suszonych bananów i utrzymania odpowiednich warunków przechowywania, aby zachować owoce mogą nie za jeden rok. Choć rzadko ludzie myślą o zachowaniu bananów więc chyba na nieco odmiennych właściwościach smakowych.