146 Shares 2136 views

Kryzys 7 lat u dzieci. Właściwości przepływowe

Zazwyczaj o kryzysie 7 lat dzieci nie wiele powiedzieć, ponieważ jej przepływ jest mniej wyraźna niż w ciągu trzech lat lub w okresie dojrzewania. W rzeczywistości okazuje się, że jest nie mniej istotne i ważne, ponieważ zmiana gry prowadzącej działalność przychodzi trening.


Zmiany dziecka

Zróżnicowany i bogaty wewnętrzny świat staje się okres siedmiu lat. Ich doświadczenia, uczucia dziecka można już analizować i dostosowywać się do konkretnego przypadku. Stopniowo zanika impulsywność, spontaniczność. Tym lepiej, jeśli on może kontrolować swoje zachowanie. dziecko 6-7 lat psychologii jest bardzo interesująca, ponieważ zabawka nie był już tak atrakcyjny, a na czele aktywności poznawczej. Jednak w tym czasie odbywa się ostateczne dojrzewanie płatów mózgowych. Prowadzi to do zmian w myśli, uczuć, a nawet mowy. Jeśli pierwszy był do niedawna, emocje, a potem akcja, to teraz inteligencja istnieje w tym systemie. Siedem lat, dzieci zaczynają pełniej i integralnie przyjąć sukces i porażkę, zdobyć samoocenę. Jeżeli przedszkolak nie może zwracać uwagę na wiele niepowodzeń i pozytywny wynik będzie dla niego ważniejsze, dla studenta, może służyć jako pretekst do uważają się n eudachnikom.

Objawy kryzysu

Przede wszystkim, zmiany są bezpośrednio związane z zachowaniem dziecka. Na początku może się wydawać, że wyrosło dziecko zaczyna być kapryśna fanaberie, krzywiąc się, clowning wokół. Nagle, bez widocznego powodu, dziecko może stać się niesforny. I odrzucenie zaczynają powodować nawet codzienne rytuały, takie jak mycie zębów lub czyszczenia zabawek. Wspólne operacje są wykonywane ze skandalem, dziecko staje się uparty. Jedyną rzeczą, która może przyczynić się do przezwyciężenia kryzysu 7 lat u dzieci jest cierpliwość rodzicielski. Jednak dziecko zaczyna czuć się bardziej dorosły-up, więc staram się brać udział w rozmowach dorosłych, starając się przyciągnąć uwagę w dowolny sposób. Jest to szczególnie widoczne w kontaktach z młodszymi braćmi / siostrami: ich notki komentarze karcenia rodziców. Optymalna jest zachęcanie do samodzielności dziecka. Należy wysłuchać jego opinii na ten temat pod dyskusję, a nawet doprowadzić do dyskusji rodzinnej.

Szkoła, hello!

Początek życia szkoły prowadzi do dorosłego dziecka. Nowa rola społeczna, inny tryb dnia, nauczyciele – wszystko to prowadzi do tego, że kryzys ma 7 lat, dzieci mogą podjąć ostrzejsze możliwości. Jednocześnie zaczną stawiać się na wyższym poziomie niż doshkolyata, ich młodszych braci i sióstr. Zajęcia dla dzieci 6-7 lat, społeczna sytuacja doprowadzi do tego, że istnieje coś w rodzaju luki pomiędzy tym, co jest właściwe dla osoby dorosłej, a co byłoby pożądane i możliwe okres siedmiu lat. W tym okresie trzeba pomóc dziecku wejść w szkole świata, aby ten proces bardziej żywe. Jeśli wystąpił kryzys w młodszym wieku, a następnie jako działalności szkoleniowej można organizować wizyty w klubach, przyczyniając się do dywersyfikacji. Pozwól dziecku pomóc zrobić coś w domu, dbać o zwierzęta. Konieczne jest, aby zachęcać i chwalić dziecko.

Jeśli mama i tata odpowiednio reagować na kryzys 7 lat u dzieci, działa całkiem sprawnie. Przy tworzeniu korzystnych warunków dla uprawy „pułapki” będzie unikać następny kryzys, choć, oczywiście, nie wszystkie.