826 Shares 3673 views

Jakie substancje nie mają smaku? Biologia, klasa 8

W niniejszym opracowaniu proponujemy omówić kwestię tego, co substancje nie mają smaku. W rzeczywistości, te substancje na naszej planecie jest bardzo dużo. Przyjrzymy się najczęściej, że spotykamy się w życiu codziennym.


Więc, jakie substancje nie mają smaku? Z pewnością każdy starał gumy do żucia. Kiedy przyjeżdżają do magazynu, oczy odbiegają od tego wyboru. Ale faktycznie guma do żucia ma ani smaku, ani zapachu. To wiesz, jeśli czytasz ten artykuł do końca. Albo weźmy najczęściej istoty na naszej planecie – wodę. Jeśli pić czystą wodę, która jest na tyle trudne do uzyskania nawet w warunkach laboratoryjnych, bez obcych zapachów nie czuję. Teraz pomówmy o trochę więcej cząsteczek H 2 O.

woda

Pierwsza odpowiedź na pytanie, jakie substancje nie mają smaku, zdecydowaliśmy się go podświetlić wodę. Dlaczego? Po prostu, woda – źródło życia na naszej planecie. Posiada wiele właściwości, które sprawiają, że można żyć dla nas wszystkich. W wyniku różnych procesów woda jest zanieczyszczona, więc dlaczego my nie musimy czuć świeże i czyste wody do picia? Woda – jest niewyczerpanym źródłem, i świeże, otrzymujemy w wyniku cyklu materii w przyrodzie. Ale dotyczy to nieco inny temat.

Przejdziemy teraz bezpośrednio z tematem artykułu. Jakie substancje nie mają smaku? Biologia, co jest nauczane w trakcie szkolnego, powinien zawierać ten wątek. Więc dlaczego nie czujemy żadnego smaku ani zapachu, kiedy pić wodę? Pamiętajmy, dlaczego i jak postrzegamy zapachy, smaki? Jest to możliwe, ponieważ w wyniku działania wyspecjalizowanych zakończeń nerwowych, są one nazywane „receptorów”. Są one zdolne do reagowania na bodźce. Od impulsów nerwowych przekazuje do mózgu, to rozumiemy, co pachnie lub dowolny kolor przed nami.

Każdy receptor reaguje na jednego konkretnego bodźca. Jeśli nie czujemy zapach wody, to w naszym ciele nie mają takich receptorów, do których woda miałyby wpływ bodźca. Oczywiście, nie mówimy o wodzie rzecznej (jego zapach, czujemy się z daleka), od tego, który pochodzi z naszego kranu (posiada zarówno kolor i specyficzny zapach). Zapach, kolor i smak wody dają zanieczyszczenia, które on zawiera.

metale

W kwestii. Jakie substancje nie mają smaku, zdecydowaliśmy się wyróżnić i niektóre metale. Z pewnością każdy dom ma przedmiotów wykonanych z:

 • srebrny;
 • złoto;
 • platyna;
 • żelaza;
 • kamienie półszlachetne;
 • kamieni szlachetnych.

Jeśli znajdziesz się w domu co najmniej jeden z wyświetlanych elementów, spróbuj go dla smaku lub spróbuj złapać zapach. Z tego doświadczenia, odkryliśmy, że te rzeczy nie mają smaku ani zapachu. Również w tej grupie mogą obejmować wiele minerałów.

Ale wszyscy wiemy, tzw metaliczny zapach. Zgadzam się, to jest teraz zdecydowanie przeciwko wszystkim, co zostało powiedziane powyżej. Pamiętaj, metale nie mają zapachu i metaliczny zapach otrzymujemy w wyniku interakcji ludzkiej skóry z metalu.

Naukowcy byli w stanie udowodnić, że metaliczny zapach – to rzeczywiście zapach ludzkiego potu. Wielu uważa ten nieprzyjemny zapach i ostry czy podziwianie starożytnych monet. Z reguły są one wykonane z następujących metali:

 • miedzi;
 • mosiądz;
 • żelazko.

Po zapoznaniu się z reakcji, które mają miejsce w czasie kontaktu tych monet z organizmu człowieka, okazało się, że „smak” – to wynikiem kwasu z fosforu i węgla. Stało się to w wyniku studiowania chromatografii. Interakcja z powyższych substancji powstają:

 • aldehydy;
 • ketony.

Te substancje i mają taki nieprzyjemny zapach.

guma do żucia

Zagadnienia poruszone w naszej pracy (substancje, które nie mają smaku), 8 badań biologii klasie. To właśnie w tym momencie, znajomość ludzkiego ciała, w tym dzieci uczą się co receptorów. Wspomnieliśmy wcześniej, że guma ma też żadnego smaku ani zapachu. Ale kiedyś jeść swoje aromaty i niezwykle zróżnicowane gusta. Tu wszystko dzieje się na tej samej strukturze jak mamy do czynienia z wodą. Guma do żucia, w swojej pierwotnej postaci, nie mają zapachu, nie jest specjalnie dodana.

Pamiętaj, że to, co się dzieje, jeśli żuć go zbyt długo. Oczywiście, smak jest całkowicie utracona, to staje się „guma”. Wynika to z faktu, że wszystkie dodatki odparuje. Sama guma – jest to mieszanina elastycznych kompozycji, i daje jej smak dodatków do żywności.

skrobia ziemniaczana

Więc, jakie substancje nie mają smaku? W tej kategorii możemy zawierać skrobię. Zdecydowaliśmy się napisać o najbardziej powszechnych rodzajów niego. Na ziemniakach i ryżu.

Przyszłe nauczycielki konieczne jest, aby pamiętać, że skrobia ma zapach i smak, jak w sklepach, często mamy do czynienia z podróbkami. Na przykład, skrobia może zamiast dać mąkę słodki ziemniak z różnych zanieczyszczeń. Zewnętrznie, niemożliwe jest rozróżnienie między nimi, należy zwrócić uwagę na fakt, że skrobia nie ma zapachu i smaku, podczas gdy mąka miałoby raczej nieprzyjemny zapach i smak potrawy będzie nieprzyjemne.

skrobia ryżowa

Jeśli porównamy skrobię ziemniaczaną i ryż, ten ostatni będzie znacznie mniejszy. Pamiętaj, że skrobia nie musi mieć smak, może to być lekki zapach. Jednocześnie nie powinno mieć zapach stęchlizny, kwaśny lub zgniłe zapach. Bądź ostrożny w sklepach są często podróbki, które mogą zepsuć każdą potrawę.