583 Shares 1754 views

"Prostota jest gorsza niż kradzież" – znaczenie, pochodzenie i interpretacja zdania, które stało się winged ekspresji

Wielu z nas słyszało takie zdanie: "Prostota jest gorsza niż kradzież". Znaczenie tego powiedzenia jest trochę zrozumiałe, chociaż w rzeczywistości wszystko jest bardzo proste.

Znaczenie słowa "prostota"

Czy wiesz, jaka jest prostota? Słowo to ma wiele znaczeń, zasadniczo różniących się od siebie znaczeniami. Jeszcze jedna rzecz jest ciekawa: prostota może być zarówno pozytywną jakością osoby, jak i negatywną. Tutaj wszystko jest bardzo indywidualne. Nic dziwnego, że mówią: "Bądź prostszy, a ludzie się do ciebie skontaktują". Ale nie zawsze tak jest.

W rzeczywistości, czasami prostota jest gorsza niż kradzież. Sens tutaj nie musi być poszukiwany gdzieś głęboko – wszystko jest elementarne. Powszechnym jest ten, kto nie zdaje sobie sprawy z jego żywotnych zainteresowań, zasad, wartości – nie są. To nie jest proste w tym sensie, że można go łatwo zrozumieć, bez trudności z kontaktem, szybko znajdzie wspólny język z resztą ludzi. Jest to zupełnie inna prostota, uważana za pozytywną jakość. Wspomniani wyżej ludzie, patrzą zbyt prosto na wszystko. Weź kogoś innego – a co? Czy obrazić kogoś – czy jest to niemoralne działanie? Nieprawidłowo umieścić to – co jest tak straszne o tym? I to są tylko kwiaty. Taka prostota jest gorsza niż kradzież. To tutaj dokładnie chodzi.

Interpretacja wyrażenia

Warto porozmawiać o tym, dlaczego prostota jest gorsza niż kradzież. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy można wypowiedzieć to zdanie? W jakich przypadkach będzie to właściwe? Zazwyczaj jest to wyrażone w adresie osoby, której prosta serce przynosi tylko kłopoty i krzywdy innym. Zasadniczo mówiąc, jeśli ta jakość szkodzi innym.

Inni interpretują to wyrażenie w następujący sposób: jeśli ktoś ukradł coś od kogoś – jest to odosobniony przypadek, ale prostota odbija się w całym jego życiu. I w porządku, jeśli tylko dla niego. Prostota ma również zastosowanie do życia osób wokół prostoty.

Essence – w porównaniu

Więc dlaczego przysłowie uważa, że prostota jest gorsza niż kradzież, jest jasne. Teraz jednak warto zbadać, dlaczego dokonano kradzieży kradzieży. Przecież jest wiele innych przestępstw – chuligaństwa, oszustwa, bardziej okrutnych czynów … Ale wybrano kradzież. I jest to jednoznaczne wyjaśnienie.

Wszyscy wiedzą, że kradzież nie jest najlepszą rzeczą, która może być. Ale w tym, jak w każdym innym nieprzyjemnym działaniu, istnieją dwie strony. W końcu, jak mówią, każdy kij ma dwa końce. Podobnie, w przypadku prostoty. A raczej w przypadku aktów popełnionych przez prostytutkę. Ale jak zareagować na to, co zrobił, jeśli wszystko to określamy "prostotą"? Faktem jest, że usprawiedliwiając osobę w ten sposób, rozbrojemy się i pozbawiamy się możliwości zdobycia doświadczenia w kontaktach z tymi osobowościami. Podobno nareszcie to potknął się w prostotę. Innymi słowy, usuwamy od innej osoby odpowiedzialność za to, co zrobił. Okazuje się, że prostota jest gorsza niż kradzież. Chodzi o to, że druga podlega karze prawa, a pierwsza może być "zrozumiana i odpuszczona". Chociaż nawet w tym przypadku można powiedzieć, że ktoś ukradł coś. Po prostu pozbędzie się doświadczenia, które można uzyskać w komunikacji z nim.

Ilu ludzi, tyle opinii

Na tej podstawie można stwierdzić, że naprawdę prostota jest gorsza niż kradzież. To, co to znaczy, jest jasne, jak wiele osób, tyle opinii. Niektórzy, na przykład, nie sądzę. Inni jednak interpretują ten skrzydlasty wyraz inaczej , który wcześniej był aktywnie używany przez tak znanych postaci literackich jak Dahl, Mikhelson, Sobolev, Saltykov-Shchedrin i inni, a dziś jest używany w codziennej mowie.

Ogólnie rzecz ujmując, prostota w tym kontekście to jakość, która rozróżnia swoją szczerą arogancję. Często ludzie często używają "uzasadniającej" frazy: "Co się z tym dzieje?" Ludzie, którzy cierpią z powodu prostoty, nie mają nawet możliwości wniesienia wobec niego roszczeń. Nawiasem mówiąc słowo "prosta" była zniewagą, synonimem słów "słabo rozwinięty", "głupi", "głupiec" i tak dalej. Istotnie, konsekwencje, które pojawiły się z powodu działań takich osób, były znacznie poważniejsze i poważniejsze niż kradzież. I musieli się poprawiać.

Sformułowanie "Prostota jest gorsze niż kradzież" pojawiło się wiele lat temu i od tego czasu uznano za skrzydłowe.