780 Shares 1246 views

Dlaczego koty mruczą? Pytanie wielu właścicieli zwierząt domowych

Dość ciekawe pytanie jest podniesione przez dzieci i dorosłych, a mianowicie: „Dlaczego koty mruczą?” Jest naprawdę zabawny przedmiotem refleksji. Po tym wszystkim, myślę, że mruczenie kotów zależy od zabawy. To jest, gdy Kitten dobry Lulling dźwięki robi. Rzeczywiście, opublikowane kot brzmi naprawdę pomaga się zrelaksować, a nawet spać. Niektórzy mówią, że kot mówi im snem historie. Tak, niech dowiedzieć się, dlaczego koty mruczą?


Pierwsze kocięta mruczenie

Jeśli kiedyś kota, który urodziła go, można zauważyć, że kocięta zaczynają publikować pierwsze dźwięki na drugi dzień. Dlaczego mruczenie kotka? On jest jeszcze bardzo młody i nie może meow, a podczas posiłku nie jest niemożliwe. Dlatego przez dudnienie jego matka mówi, że wszystko było w porządku. Czasami można zauważyć, że ona reaguje w naturze.

fizjologia

„Ale jak koty mruczą?” – Pytasz. Pęd centralnego układu nerwowego przekazywane do krtani, powodując wibracje strun głosowych. Pompa membranowa jak tłok wypycha powietrze przez nie. I okazuje się, że jest to przyjemne i dudnienie muzyki, który słyszymy. Czasami można po prostu poczuć wibracje bez żadnych dźwięków.

Musical murchanie dorosły kot

Ale nadal, dlaczego koty mruczą, a co najważniejsze, dlaczego jest to konieczne? Jest mnóstwo spekulacji, ale jedno jest pewne. To, co zrobili komunikować i przekazywać informacje do siebie. Przyczyny łoskot prosty zwierzę może być inna. Czasami są one naprawdę starają się wyrazić moją radość i wdzięczność dla gospodarza. Zdarza się, że te dźwięki symbolizować strach i napugannost zwierzę. I zdarza się, że ci się zgłosić o swojej zbliżającej się śmierci. Dlatego, aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego koty mruczą, dość trudne. Wszakże, jak ludzie, są wyjątkowe i indywidualnie, tak, że przyczyny mogą murchaniya być zupełnie inna. Zauważ, że jeśli kot jest ranny lub umiera, ona również zaczyna nucić. Wynika to z faktu, że w tym okresie jest całkowicie bezbronny.

dzikie koty

Należy również zauważyć, że oba te dzikie koty, takie jak pantery, górskiego lwa, tygrysa i innych, czasami również opublikować te melodyjne dźwięki. Oczywiście, rzadko ktoś jest w stanie usłyszeć je od dzikich zwierząt, ale to jest fakt. Można spotkać koty, którzy ocierają się o siebie, emitują pomruk. Ma też swój zwykły widok, więc wiele osób twierdzi, że są „w miłości”.

Pederson naukowiec sugeruje, że mruczenie jest opublikowana ze względu na uwolnienie endorfin. Mają one wpływ na stan emocjonalny zwierzęcia. Dlatego też, gdy przestraszony, przyjemności i euforii kota emituje takie piękne dźwięki. Jedną rzeczą jest to, że działa na poziomie układu nerwowego. Warto zauważyć, że niektóre z kotami w moim życiu nigdy nie może usłyszeć pomruk. Nie jest również bardzo dobra i może oznaczać, że zwierzę jest coś nie tak.

W każdym przypadku, bez względu na to, w jaki sposób układ nerwowy Twojego zwierzęcia, jego dudnienie została ustawiona będzie zawsze przynoszą radość. Dlatego pieścić jej kociąt częściej, a zobaczysz, że naprawdę cię kocham. Mruczenie oni potwierdzają swoją miłość i zadowolenie. Ciesz ile są one wdzięczny.