648 Shares 7902 views

Traian Basescu impeachment, Biografia

Traian Basescu – Prezident Rumynii od 2004 do 2014-go, jest teraz pozbawiony obywatelstwa mołdawskiej. Nowo wybrany prezydent Mołdawii I. Dodon że Basescu w uzyskaniu obywatelstwa naruszyły ustawodawstwo Republiki Mołdowy.


Traian Basescu: biografia

Rumuńskie miasto Basarabi gdzie w 1951 roku urodził się 04 listopada przyszłego prezydenta, teraz przemianowany w Murfatlar. Trajan ojciec był oficerem.

Po ukończeniu studiów, nawigacja cywilnego (Constanta) w 1976 Traian Basescu stał na mostku statku o dużej agencji handlu „navreno”.

W 1987 roku został powołany na stanowisko szefa biura w Antwerpii.

W 1989 roku objął stanowisko dyrektora generalnego w Państwowej Inspekcji dla żeglugi cywilnej, utworzonej przez rumuńskiego Ministerstwa Transportu.

W kwietniu 1991 roku Basescu został powołany minister transportu. Z dwoma przerwami kierował Ministerstwem Transportu Rumunii aż do połowy 2000 roku

Zwycięstwo w lokalnej kampanii wyborczej w 2000 roku pozwolono mu na miesiąc w czerwcu, by stać się burmistrz stolicy Rumunii.

Wybór Przewodniczącego

12.12.2004 Pan Traian Basescu, którego zdjęcie było na okładkach wielu czasopism, wygrał drugą turę wyborów prezydenckich.

Był gorącym zwolennikiem integracji europejskiej i panrumynistom. Nie czekając, aż Rumunia przystępuje do Unii Europejskiej w 2005 roku, zrobił plan zjednoczenia z Mołdawią. Jednak mołdawskie przywódcy byli sceptyczni wobec projektu.
1.01.2007 Rumunia przystąpiły do Unii Europejskiej.

W kwietniu 2007 roku specjalna komisja parlamentarna ujawniła fakty przekroczenie rumuński szef władz państwowych przyznanych mu przez konstytucję.

Pierwszy impeachment

Na podstawie ustaleń Komisji, Parlament ogłosił impeachmentu prezydenta. Trzysta trzydzieści dwa posłów i senatorów głosów oddano do impeachmentu, chociaż miałoby to zdobyć tylko 235 głosów. Nie obsługują impeachmentu 108 członków głosujących w parlamencie.

19.05.2007, kwestia rezygnacji prezydenta został złożony do referendum. Wyniki wykazały, że 75 procent obywateli rumuńskich chciał opuścić prezydenta w biurze.

Reelekcji w 2009 roku

W grudniu 2009 roku Trayan Besesku udał się do drugiej tury wyborów prezydenckich, który zdobył 50,33 proc.

Pod koniec 2010 roku ogłoszono, że związek z Mołdawią może być realizowane w następnym okresie dwudziestu pięciu lat, ale później to stwierdzenie było wypierał.

Podczas 70. rocznicę rocznicę rozpoczęcia planu „Barbarossa”, rumuński prezydent bronił dyktatora Antonescu, uzasadniając swoje działania siedemdziesiąt lat temu. W szczególności, poparł decyzję Antonescu na temat wpływu kolejności na 22.06.1941 po pierwsze, na podstawie których został wzmocniony przez rzekę Prut i złamanym granicy Rumunii i Związku Radzieckiego.

Takie stwierdzenie doprowadziło do rzędu dyplomatycznych między Białorusią i Rumunii pod koniec czerwca 2011 roku.

W styczniu 2012 roku ludzie Rumuński pamiętać masowe protesty, wyrażając swoje niezadowolenie z proponowanej reformy systemu opieki zdrowotnej. Hasła protestujących były domaga się dymisji rządu i prezydenta.
Efektem tych działań była rezygnacja rządu, E. Bock.

Drugi impeachmentu

07/06/2012 rumuński parlament został ponownie złożony impeachmentu prezydenta. Decyzja została podjęta zastępców 258 głosów. Sto czternaście posłów i senatorów spośród 432 głosowało przeciw.

Działając Prezydent tymczasowo mianowany prezydentem Senatu Crin Antonescu, który prowadził Rumuńskiej Partii Narodowo-Liberalnej.

Referendum w sprawie impeachmentu odbyła się 29.07.2012. W przeddzień Trayan Besesku wezwał Rumunów do bojkotu referendum.

Impeachment był wspierany przez 87 procent wyborców, ale ponieważ frekwencja była niska (tylko 46 procent populacji), wyniki referendum zostały unieważnione.

Po uznanie rumuński Trybunał Konstytucyjny unieważnił wyniki referendum Basescu został prezydentem po raz kolejny wykonywać swoje obowiązki.

W lecie 2012 roku, Traian Basescu były król Michał złożył oświadczenie, „rosyjski lokaja” do zakończenia w 1944 roku od współpracy z Hitlerem, zatrzymanie Antonescu i otwarciu przedniej dla wojsk radzieckich. Prezydent nie przyszedł do pytania poselskiego Mihai w dniu jego urodzin. Na części królewskiego domu po konflikcie jest często słychać głosy krytyczne wobec polityki prowadzonej przez prezydenta.

W 2013 roku prezydent Basescu wyraził poparcie dla idei przeprowadzenia referendum w sprawie przywrócenia monarchii.

Pod koniec 2013th ogłoszono zamiar stworzyć jednolity stan z Mołdawią, który ponownie nie był wspierany przez władze mołdawskie.

05.10.2014 Rumunia bez żadnych wyjaśnień była zamknięta przestrzeń powietrzna, powodując samolot rządowy z rosyjskich deputowanych Dumy Państwowej prowadzone przez Dmitrij Rogozin nie mógł latać z Naddniestrza po uroczystościach z okazji obchodów Dnia Zwycięstwa.

21.12.2014 Rumuński Prezydent Klaus Johannis stało.