100 Shares 4637 views

Ubud, Bali. Ubud Hanging Gardens. Ubud: co zobaczyć?

Ubud – serce Bali, kapitału kulturowego. Poznanie tego pięknego miejsca, konieczne jest, aby przeznaczyć co najmniej tydzień, ponieważ istnieje wiele zabytków, architektonicznych i naturalnych rozproszone nie tylko w mieście, ale również daleko poza nią. Europejczycy dopiero niedawno odkryli ten ośrodek, zainteresowanie nim pojawiły się w latach 30. ubiegłego wieku. Jak dotąd, pozostaje tajemnicze, niezbadane do końca ziemi, zapraszając do samego magnesu. Nie ma rosnących fale oceanu ogromnych hoteli, białych plaż – to alpejski kurort przyciąga spokojny, relaksujący klimat, czyste powietrze i zapierające dech w piersiach widoki na okolicę.


Historia Ubud

„Medycyna” – tak tłumaczy się nazwę miejscowości Ubud. Bali zawsze słynęło kojąca atmosfera, ale jego centrum kultury w szczególny sposób wpływa na stan zdrowia i psychicznej ludzi. Rośnie dużo ziół i zbiegu dwóch rzek koncentruje energię ziemi, która sprawia, że człowiek śpi i wesoły. Na Ubud wiadomo, że w VIII wieku, medytował Markendya RSI, japoński vishnuit. To właśnie on stał się założycielem świątyni Pura Gunung Lebach. W XI wieku na tych terenach zaczął aktywnie szerzyć hinduizm, która doprowadziła do powstania nowych kościołów: jaskiniach Goa Gajah, w pobliżu Mount Kawi.

Dopiero pod koniec XVI wieku Europejczycy po raz pierwszy przybył w Ubud. Bali pierwszy odwiedził Holendrów, są początkiem XX wieku sprawiły, że wyspa jest częścią Holenderskich Indiach Wschodnich. Dla lokalnej kultury Europejczyków traktowane z szacunkiem, silnie zachęcanie jej rozwój. Z tego powodu ludzie zachowały swoją wielowiekową tradycję, że zaszczyt ten dzień. Pierwsze miejsca docelowe były tutaj w 1936 roku, od tego czasu wiele się zmieniło na hotele i liczne domki na wyspie, rosną jak grzyby po deszczu, ale Ubud udaje się zachować swój pierwotny wygląd.

Ubud – miasto ludzi kreatywnych

Turyści z Europy przybywali do Indonezji po wizycie w tych miejscach Walter Spies. To był choreograf i reżyser odkrył uroki Ubud Europejczyków. Bali na mapie wydaje się bardzo mały, niepozorny wyspę, ale wielu nawet nie sugerują, co piękno jest otwarty dla podróżnych. Szpiedzy umieścić słynny kechak – małpy spektakularny taniec, który dzisiaj ma żadnych tłumów. W XX wieku, Ubud był jednym z miejsc, bo tutaj bohemy zebrane artystów, kompozytorów, aktorów, reżyserów, muzyków, ogólnie, wszystkie osoby kreatywne, aby zdobyć siłę, inspirację do tworzenia nowych dzieł. Wśród wybitnych postaci kultury należy zauważyć, Charlie Chaplin, Dorthe Lamour, Margaret Mead, Sting.

Tajemnicza wyspa Bali. Ubud Hanging Gardens

Wiszące Ogrody – jeden z siedmiu cudów świata. Ale jeśli ciekawość Babel został zatopiony w zapomnienie, indonezyjski zadowala wielu turystów. Niezwykła konstrukcja krajobraz została zapożyczona z plantacji Babilonu, aby stworzyć doskonałe Architekci pracowali Dzhon Pettigryu i Uilyam Uorren. krajobrazy stworzone przez nich niesamowity widok – drzewa tropikalne i egzotyczne rośliny mają tendencję do góry. Oprócz ziół, jest tam również basen nieskończoność dwupoziomowy.

Ludzie szukając spoczynku, prywatność, relaks, wybrany Bali. Hotel „Wiszące ogrody” Ubud jest idealny do tego celu, to jest dosłownie zanurzony w zieleni ze wszystkich stron otoczone egzotycznymi roślinami. Specjalna konstrukcja z basenami, położony obok pokoi, zwiedzający mogą obserwować otaczające piękno, lasy tropikalne … Mają wrażenie, że są pływające w chmurach, patrząc z nieba na blasku ziemi. W głównym budynku i małych domów sal można kontemplować Ubud Hanging Gardens. Hotel (cena wycieczki jest całkiem uzasadnione) jest przeznaczona dla ludzi, którzy chcą się zrelaksować, poprawić swój stan zdrowia, do medytacji lub jogi. Tour „all inclusive” dla dwóch osób na tydzień kosztuje około 6500. Dolarów.

Muzeum Ubud

Ubud jest również znany jako kulturalnego serca Bali. Przez kilka lat był ze zwykłym miasto zamieniło się w ośrodku turystycznym. Dziś, podróżni mogą znaleźć tu liczne muzea i galerie sztuki. Muzeum Neka zbierane najcenniejszą kolekcję dzieł sztuki; zostały stworzone zarówno przez mieszkańców i odwiedzających artystów, którzy mieszkali na wyspie przez jakiś czas. Puri Lukisan, zwany także „Pałac Sztuki”, zebrane w jego murach liczne rzeźby, malarstwa, rzeźby, a wszystkie one pokazują smak Bali kultury. Jest to pierwsze prywatne muzeum na wyspie, działającą od 1954 roku.

Wszyscy wielbiciele Antonio Blanco, oczywiście, chcą iść do domu. Teraz jest to muzeum, które przechowuje wiele prac artysty, w tym erotycznych obrazów z wystawy zamknięte. Mistrz zwrócił głównie młodych miejscowych dziewcząt i jego żonę. Tutaj można odwiedzić studio Blanco oraz woliera z ptakami.

Pełne zrozumienie sztuki balijski może po wizycie w Muzeum Agung Rai. Tutaj gromadzone są dzieła indonezyjskich i zagranicznych artystów, w tym malarskich Spies „Kalonarang”, który napisał w 1930 roku Muzeum składa się z centrum kultury, galeria sztuki, kilku warsztatów, centrum badawcze, biblioteka. Wszyscy odwiedzający mogą odkrywać sztuki i rzemiosła, teatru i sztuki, historii, gastronomia Bali. Ubud dostaje pozytywne, bo tam naprawdę jest coś do zrobienia i co zobaczyć.

zabytki architektury

Indonezyjska architektura jest bardzo ciekawy spektakl: uosabia kulturę starożytnych tradycji mieszkańców Outlook. Wiele sztucznych pomniki rozsiane po całej wyspie, są godne uwagi, ale turyści będą pod wrażeniem, nawet jeśli tylko w celu zbadania tego co oferuje Ubud. Bali każdym kroku uderzające piękno. Tour można rozpocząć od świątyni Kehen uznawane za najbardziej atrakcyjnym budynku na wyspie. Został on wzniesiony w 1206 roku, a miejsce, w którym stał od wieków był wykorzystywany do obrzędów. Świątynia otoczona jest drzewami i wzgórza, aby odwiedzić i jest otwarta codziennie.

Można również zbadać starożytną wspaniałość imponującą Royal Palace Puri Saren Agung, ozdobiony rzeźbami i kamiennej bramy. W pałacu nadal mieszka kilka potomków rodziny królewskiej, większość z nich jest otwarta dla publiczności. W Palats prawie codziennie odbywają się pokazy taneczne. Można również udać się na drodze pielgrzymów i zwiedzanie świątyni Tirta Empul, w pobliżu której znajduje się moc uzdrawiania, stworzony, według legendy, król Indra bogami. Bardzo interesująca konstrukcja jest Mountain Poeta lub Gunung Cavi. Konstrukcja powstała w XI wieku i jest kompleks grobowy króla Anak Vungsu i jego żony. Budynek położony w bardzo malowniczym miejscu.

atrakcje przyrodnicze

Wiele pięknych i ciekawych miejsc podoba podróżnych Ubud. Co można zobaczyć tutaj w pierwszej kolejności? Być może, aby zapoznać się z lokalną piękna może być na terenie rezerwatu przyrody „Monkey Forest”. trzy świątynie budowane tu ze wszystkich stron są otoczone zielenią. W małym lesie zamieszkany przez ponad stu małp. Odwiedzający uwielbiają robić zdjęcia uroczych stworzeń, ale należy zachować ostrożność, ponieważ małpy nie są tak nieszkodliwe: są okradanie przechodniów okulary, kapelusze i wszystko, co jest możliwe, aby zdjąć. Z ich strony jest lepiej nie karmić – może ugryźć.

W 1965 roku, 100 000 Bali ludzie byli ofiarami represji politycznych. W miejsce pochówku jest nieznane, gdzie białe czaple poleciał i zatrzymaliśmy się tu. Każdy może odwiedzić Petula Reserve podziwiać „duszę” zmarłego. Zobacz kości słoniowej może w parku safari: tu mieszkają zwierzęta, zapisane na Sumatrze, gdzie były używane w logowania. Za dodatkową opłatą mogą jeździć na tych gigantów. Spektakularna sceneria, rzadkie rośliny, egzotyczne ptaki i gady oferuje Ubud. Co można zobaczyć tutaj, jesteśmy powiedział. Ale jest lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć. Dlatego miasto powinno zatrzymać co najmniej tydzień do zapoznania się z wszystkich atrakcji.

mieszkańcy

Mieszkańcy sympatyczny cudzoziemcom. Jest to pozytywne, kreatywne osoby zajmujące się malarstwem, muzyką, tańcem, rzeźbiony kamień i drewno. Okoliczni mieszkańcy uważają się za twórców, istnieje kilka galerii i sklepów na niemal każdej ulicy. Balijski czcić ich tradycji, tak trzymać różne ceremonie codziennie. Nawet upominki nie są proste podróbki o niskiej jakości, ale prawdziwe dzieła sztuki, które zainwestowały część jego duszy Bali. Ubud (zdjęcia w pamięci wykonane w tych obszarach, to nadal przywraca wspomnienia z podróży) zawsze przyjmuje gości z przyjazny, gościnny pokazaniem wszystkich jego atrakcji.

żywność

Ubud jest przechowywany turystom nie tylko piękne krajobrazy, zwierzęta egzotyczne i nietypowe kultury, ale także wyśmienitą kuchnię. Jeśli porównamy różnorodność i jakość żywności, ośrodek jest drugim po mieście Seminyak. Szeroki wybór restauracji i kawiarni, bardzo smaczne, oryginalne i tanie jedzenie – to wszystko przyciąga podróżnych Ubud. Bali oferuje wybór kilku dań, ale, oczywiście, nie jest możliwe, aby odwiedzić wyspę i nie spróbować lokalnych potraw.

zakupy

Ubud – wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników zakupów. W mieście znajduje się wiele sklepów sprzedających odzież, pamiątki, obrazy. Głównym rynkiem znajduje się w dużym dwupiętrowym budynku, główne produkty – narodowy strój, biżuterię, rzeźby w drewnie batik … Oznacza to, że te rzeczy, które turyści procentowych. Z dostawcami należy targować, w niektórych przypadkach cena może być zmniejszona o połowę. Koszyk jest lepiej zrobić na drugim piętrze, a tam jest znacznie tańsze produkty. Jeśli jesteś zainteresowany w sztuce, należy udać się do pobliskich wsi – gdzie można kupić biżuterię ze srebra rzeczy z kamienia rzeźbienia i malowania drewna.

Atrakcyjny Ubud?

Indonezja – raj na ziemi, tu inspiracji, pełen relaks ciała i duszy, nowych doświadczeń. Ubud może pochwalić wybrzeżu oceanu, ale panuje tam taka spokojna atmosfera, że turyści nie chcą wracać do domu. Ośrodek otoczony jest zielenią, nie ma potrzeby, aby szukać interesujących miejsc – znajdują się one na każdym kroku. Miasto ma starożytną historię, która jest interesująca dla miłośników badaczy antyku, archeologia, kultury. W Ubud prawie codziennie gospodarzy różne uroczystości, które będą interesujące zobaczyć. Zwiedzanie rezerwatów przyrody, zabytków i kulturalnych, lokali rozrywkowych pozostanie bogata i interesująca.

Nadaje się do Bali?

Hotel „Wiszące ogrody” Ubud przyciąga miłośników egzotycznych. Rzeczywiście, nie każdy kraj może pływać w basenach nieskończoności i jednocześnie podziwiać otaczający blask i bujność przyrody z widokiem z lotu ptaka. Ośrodek jest przeznaczony dla ludzi, którzy chcą spokoju umysłu, pozytywnej energii. Dlatego w Ubud pochodzi wiele gwiazd w poszukiwaniu inspiracji. Ośrodek ten jest również nazywany miastem artystów, gdzie można wyzwolić swój talent i naprawdę odpocząć.