382 Shares 4759 views

Rzodkiew: właściwości użytkowe

Dla wielu osób w nowoczesnym społeczeństwie rzodkiewka wydaje się być czymś niemal dziwaczne. Warzywo to jest bardzo powszechne i przeważnie dobre, ale wciąż ma na nim jakieś piętno rustykalny żywności. Właściwie nie, to nie wieś, i użyteczne dla wszystkich i wszędzie, ponieważ jest to naprawdę doskonałe jedzenie. Rzodkiewka, właściwości użytkowe, które będą omawiane tutaj, jest znany ludziom od czasów starożytnych, ale to już w następnym rozdziale.

Rzodkiewka w historii

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie od razu zauważyć, że nie jest rodowitym rosyjski, ponieważ wiadomo, że w dawnych czasach, jest aktywnie wykorzystywana do różnych celów Egipcjan. Jej zdjęcie zostało zrobione, nawet na jednej ze ścian świątyni Amona-Ra. Oprócz Egiptu, jego obraz został odnaleziony i piramida Cheopsa – uważa się, że pojawił się tam przez budujących, który dał je jako pokarm. Żydzi jedli rzodkiewki na Wielkanoc, kiedy jagniąt przyniósł ofiarę Bogu.

Uważa się, że jest kolebką Morza Śródziemnego.

Rosyjska kuchnia narodowa docenia rzodkiewka za dużo: w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na fakt, że jest ona częścią Thury – narodowe potrawy rosyjskie, jak również fakt, że w jednym czasie jest właściwe jedzenie, za pomocą którego zwykły człowiek mógł regeneracji witaminy.

Rzodkiew: właściwości użytkowe

Dla celów medycznych był używany przez starożytnych uzdrowicieli, i oczywiście, ich doświadczenie przyszedł do nas. Dziś w naszym kraju swoich niezwykłych właściwości jest stosowany w medycynie ludowej i tradycyjnej. Rzodkiewka, właściwości użytkowe, które są liczne, to prawdziwa skarbnica witamin. Jak wspomniano powyżej, jest to ważny powód, dlaczego jest tak kochany w naszym kraju, gdzie problem z witaminami ludzie mają bynajmniej rzadkością. Ponadto, zawiera wiele minerałów i olejków eterycznych.

Brak zarazki nie będą stać przed soku z rzodkwi, co oznacza, że może on być stosowany do dezynfekcji ran i wysterylizować żadnych przedmiotów. A jego sok jest wielki wpływ na przewód pokarmowy, normalizuje się szybko i sprawnie. Ogólnie rzecz biorąc, warto zauważyć, że ludzie, którzy regularnie spożywają tego warzywa w żywności, bardzo szybko zaczynają czuć się lepiej, cera się zmienia i pojawia się siła mięśni.

Ci, którzy cierpią z powodu kamieni nerkowych też potrzebują rzodkiewka. Przydatne właściwości może być interesujące i tych, którzy stracili apetyt: trochę surowe rzodkiewka – i od razu chce jeść.

Jak przydatne rzodkiewka czarny? Tak dużo nic! Ogólnie rzecz biorąc, należy zacząć od tego, że jest czarna rzodkiew jest uważany za najbardziej użyteczny. Być może przede wszystkim, jest znany jako doskonały środek na kaszel, który naprawdę jest bardzo mocny i niezawodny, a także pomaga w przypadkach, w których bezsilnych najlepsze leki. Aby pozbyć się kaszlu, po prostu wymieszać sok z czarnej rzodkwi z miodem drink dwie łyżeczki do trzech razy dziennie. Rezultatem będą widoczne bardzo szybko. To lekarstwo na kaszel może być bezpiecznie spożywane i dorosłych, a nawet dzieci. Olejki eteryczne z czarnej rzodkwi mogą pomóc w przewlekłym zapaleniu oskrzeli.

Biała rzodkiew, użyteczne właściwości są również liczne, szczególnie dobre, ponieważ zawiera duże ilości błonnika.

Dziś rzodkiewka w kuchni najczęściej używane w sałatkach (oczywiście tyuryu kilka osób jedzenia). uzyskał bardzo smaczne sałatki i witamin. Warto również zauważyć, że regularnie korzysta z ludzi, którzy siedzą na diecie. Ci, którzy nie obawiają się problemów z nadwagą, zużywają go w formie tarty z majonezem – to rzeczywiście bardzo smaczne i soczyste.

Rzodkiewka sprzedawane we wszystkich sklepach spożywczych, ale wielu woli rozwijać go w jego daczy.