657 Shares 7743 views

Zapalenie opon mózgowych: jak masz i jak długo jest on w stanie manifestować

Zapalenie opon mózgowych nazywa proces zapalny, który jest niemal zawsze wywołane przez czynnik zakaźny w powłoce, który otacza mózg. Choroba ta powoduje nie wszystkie bakterie, ale tylko te, wirusy, bakterie, grzyby lub pierwotniaki, które są szczególnie agresywne wobec struktur ośrodkowego układu nerwowego.


Bakteryjne zapalenie opon mózgowych: jak masz?

Ten stan zapalny jest bardziej powszechne niż wirusowe, cięższy i bardziej prawdopodobne, aby zostawić za sobą różne konsekwencje. W zależności od trasy przesyłowe bakteryjnego zapalenia opon mózgowych jest dwojakiego rodzaju:

1) Podstawowym spowodowane meningokoków częściej rzadziej – Pneumokoki lub Haemophilus influenzae. W tym przypadku, zarazek wywołujący chorobę dostaje się do osoby (najczęściej dzieci) poprzez powietrzu kropelki z:

– bacillicarriers, że jest zupełnie zdrowa osoba, przy której bakterie „mieszka” w nosogardzieli;

– pacjent z meningokokowej zapalenia nosa i gardła: w tym przypadku, osoba może odczuwać niewielki dyskomfort, łagodna gorączka towarzyszy ból w gardle i zwolnić śluzowo-ropną śluzu;

– chory meningokokowe zapalenie opon mózgowych lub meningokokemia.

Uwaga: zapalenie opon mózgowych, pacjent, który cierpi na tę samą chorobę, która może być transmitowany tylko jeżeli jest to spowodowane przez meningokoków.

2) Jeśli masz na myśli wtórne zapalenie opon mózgowych – jak masz? Termin ten odnosi się do choroby, która powstała jako powikłanie innego procesu ropne. W tym przypadku, infekcja dostaje się do mózgu:

– od uszu – w ropne zapalenie ucha;

– jamy nosowej – w bakteryjnym zapaleniem błony śluzowej nosa;

– ze względu na zatok przynosowych – w czołowej zapalenie zatok, zapalenie zatok, etmoidita;

– przy otwartej rany jamy czaszkowej;

– zapalenie płuc, posocznica – jest przenoszony przez krew.

Takie zapalenie opon mózgowych nie jest zaraźliwy, niemożliwe jest „do przodu” do drugiego.

Wirusowe zapalenie opon mózgowych jest: w jaki sposób można dostać?

1) w powietrzu: tak "fly" wirusy ospy wietrznej, herpes simplex, śwince enterowirusy.

2) Poprzez użycie brudnych rąk i niewystarczająco oczyszczonych ciepła produktu. Więc nie Enterovirus, adenowirus, niektóre inne zapalenie opon mózgowych.

3) Wirus może wejść seksualnie: to odnosi się głównie do wirusa opryszczki.

4) Jeżeli osoba zdrowa rani pacjenta i spowodować samego elementu wysypka na skórze jego zawartości (na zakażenia spowodowanego przez wirus herpes simplex).

5) Niektóre wirusy mogą przenikać przez łożysko lub podczas przechodzenia przez kanał rodny, powodując choroby u noworodków.

6) Inne wirusy są przenoszone na ludzi przez ukąszenie owadów i stawonogów.

Grzybicze zapalenie opon mózgowych jest: w jaki sposób można dostać?

Ta forma choroby rzadko występuje u osób ze zdrowym układem odpornościowym. Jeśli okaże się, że ten grzyb jest przyczyną choroby, trzeba oddać krew do oznaczania przeciwciał przeciwko HIV, a jeśli analiza ta jest ujemna (w tym przypadku dana osoba nie jest poddawanych chemioterapii i nie traktuje chorobę ogólnoustrojową hormonu), konieczne jest zbadanie immunogram.

Okres inkubacji dla opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci i dorosłych jest inny: to wszystko zależy od rodzaju drobnoustroju spowodował chorobę. Zazwyczaj od zakażenia wystąpieniem objawów rozciąga się od dwóch do dziesięciu dni (średnio 5-7 dni).

Jak chronić się przed zapaleniem opon mózgowych?

  1. Przestrzeganie podstawowych zasad higieny.
  2. Nie należy stosować te same dania i szczoteczki do zębów.
  3. Nie połykać wodę ze zbiornika podczas kąpieli.
  4. Naucz dziecko, by nie skojarzyć z kaszle, kicha ludzi i tych, którzy skarżą się na gorączkę. W razie potrzeby nosić maskę.
  5. Nie należy pić nieprzegotowanej wody i mleka, aby spojrzeć na okres trwałości produktów.

Ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów chorób, szczepienia przeciwko zapaleniu opon mózgowych to:

1. Szczepienie przeciwko odrze, śwince, różyczce, Haemophilus influenzae – szczepionka, która jest obowiązkowa oferta zrobić wszystkie dzieci.

2. Szczepienie przeciwko meningokokowym i pneumokokowych – ta dodatkowa ochrona. Jeśli dziecko jest często źle, następuje przez neurologa, pożądane jest, zanim będzie doprowadzić go do przedszkola, aby skonsultować się z zakaźną chorobą specjalisty o konieczności dokonania takiej szczepionki.

Z innych gatunków bakterii, które mogą powodować zapalenie opon mózgowych, szczepienie nie jest wymyślony, więc bardzo ważne jest, aby nauczyć się śledzić wszystkie powyższe zasady zapobiegania tej chorobie.