700 Shares 7340 views

ludzkie wirusy

Wirusy są organizmy nie-komórkowych reprezentujących minimalne formy istnienia życia. Ich składnikami są te, które umożliwiają niezbędne elementy pasożytnicze istnieniu i po reprodukcji. Wirusy wymiary są bardzo małe. Wynoszą one od kilkudziesięciu tysięcy nanometrów.


Wirusy należą do kategorii pasożytów komórkowych. Ich główną cechą jest zdolność do rozrodu i istnieć tylko pod pewnymi warunkami. Niezbędne środki na działania mogą dowiedzieć się tylko z komórki gospodarza, który jest uważany komórkach zakażonych wirusem. Podczas gdy w środowisku poza ciałem, pasożytów cząstki mają zdolność do przechowywania i przenoszenia właściwy tylko w ich informacji genetycznej. Postać nazywa zewnątrzkomórkowej wirus wirion.

Pasożytnicze cząstki mogą występować we wszystkich organizmach żywych. ludzkie wirusy mogą powodować wiele chorób, które są bardzo niebezpieczne dla jego istnienia. Wśród tych można wymienić choroby ptasiej grypy i AIDS, naturalny (czarny), ospy i nietypowych formy zapalenia płuc. Są to te same dolegliwości i masa znane nam przeziębienia i grypy i odry. Są znane i niektóre wirusy zwierzęce, zdolne do trafienia ludzkie ciało. Ta zdolność być wyświetlany przy istnieniu pewnych warunkach. Przykładem tego może służyć jako H5N1 wirusa ptasiej grypy.

W przyrodzie istnieje wiele pasożytnicze formy istnienia życia. Dla większej wygody, ich badanie opracowała różne rodzaje systemów klasyfikacyjnych. Najszerzej stosowane jest połączenie dwóch z nich: ICTV i Baltimore.

Wirusowe struktura jest ciągiem łańcuch nukleotydów. Substancje te są niezbędne elementy kwasu nukleinowego.

ludzkie wirusy, typy, które odznaczają się ich strukturę, może być:

– neurotroficzny (różne wirusowe zapalenie mózgu i wścieklizny);

– dermatropnymi (ospa i FMD);

– pneumotropic (grypa);

– trzewnej (świńskiej gorączki).

Kategoria ta obejmuje również wiele patogenów wirusowych, które należą do grupy przejścia od najniższego postaci do bakterii. Do tej grupy należą Rickettsia. Ten mikroorganizm w kształcie pręta, kuliste lub zgrubiała, podobne w konstrukcji do bakterii oraz sposób do hodowli wirusów, ponieważ ich istotnych funkcji dostępnych w komórce gospodarza. Rickettsia powodować gorączkę Marsylii oraz pcheł i szczurów tyfus.

ludzkie wirusy należące do następnej grupy – to chlamydia lub pararikketsii. Te czynniki chorobotwórcze są podobne w strukturze do bakterii i tak pozbyć się ich można przy pomocy antybiotyków.

Najbardziej znanym z choroby, która wystąpiła z winy wirusów – SARS jest. Obecnie istnieje ponad trzysta podtypy należących do pięciu grup pasożytniczych form, które wywołują choroby. Należą ludzkie wirusy, które powodują występowanie grypy i paragrypy. Ponadto, reologicznych i forma renoparazitarnye.

ludzkie wirusy powodujące łagodny nowotwór, określone Papillomaviruses rodzaju. sprowokować ich wzrost nowotworów, podobnych w wyglądzie do brodawek. Brodawczaka powstają zarówno w skórze i w błonach śluzowych jamy ustnej, gardła, zatok. nowotwory łagodne mogą być wyświetlane na strun, a nawet w pęcherzu. Leczenie brodawczaka ludzkiego wymaga uprzedniej konsultacji przez specjalistę. Gdy guzy pilna potrzeba, aby skonsultować się z dermatologiem. Przyczyną brodawek jest naruszeniem zdrowia organizmu. Zasadniczo przyczynia się występowanie nowotworów żołądka i choroby nerek, zapalenie okrężnicy, przebieg i kilka ginekologicznych i innych dolegliwości.