713 Shares 4167 views

Sretensky Klasztor w Moskwie: chór, ukryte, Hotel

Sretensky Klasztor w Moskwie ujęto w historii strony Rosji, której początkowa odnosi się do panowania Bazylego I (syn Dmitriya Donskogo, który zmarł w 1382 roku). Przez 36 lat, a jego mądre panowanie Moskwy, aby wzmocnić i rozwinąć, a sama Moskwa nigdy nie został zdobyty przez nikogo.

Historia nazwy klasztoru

Przetłumaczone z greckiego „Gromnicznej” oznacza spotkanie. Pole Kuchkovo wziął swoją nazwę od imienia pali SI bojar, dziedziczny wiatycze nie podlega Jerzy Dołgoruki. Semi-mityczny Boyar Stepan grono został stracony, a na ziemi, że własność, Moskwa został zbudowany. To właśnie tutaj, na polu Kuchkovo, a tam było spotkanie w 1395 Moskale Vladimir Ikony Matki Bożej, wysłał pochód Vladimir-on-Klyazma. Droga, że udał się do centrum stolicy, na którym wystąpiło zdarzenie, zaczęli nazywać Sretenka i klasztor wzniesiono tu w pamięci legendarnego wydarzenia, Sretensky. Legendarny ponieważ następny dzień bez wyraźnego powodu Timur Tamerlana, zniszczonej przed nim Elec, zwrócił swe oddziały z murów bezbronnej kapitału. Basil I uwiecznił to wydarzenie, zbudowany w 1397 roku na miejscu spotkania procesji Sretensky klasztor w Moskwie.

bezcenna relikwia

Ze względu na Władimira Ikona Bogurodzicy istnieją dwie legendy pozbyć się najeźdźców. One miały miejsce w 1451 roku, gdy Horda książę Mazowsza, prawnuk Khan Tochtamysz, spalono wszystkie przedmieścia Moskwy, w przededniu decydującego ataku uciekli z murów stolicy po nocy ataków obywateli z ikoną. Druga dotyczy 1480 (dyspozycji Akhmat, stojąc na rzece Ugra). Vladimir Matką Boga Ikona jest napisane, zgodnie z tradycją, przez apostoła Łukasza Ewangelisty i Maryi w życiu na pokładzie tabeli, a następnie przez jedzenie Świętej Rodziny.

Patriarcha Konstantynopola Luke Hrisoverg, którego panowanie na początku XII wieku cechował rozległych działań kościelnych legislacyjne, wysłał listy z ikoną Yuriyu Dolgorukomu. Raz został założony klasztor Sretensky w Moskwie w dniu 26 sierpnia jego roczny procesji z katedry Wniebowzięcia dostarczyć Vladimir ikona Matki Bożej, Zbawiciela zysków kapitałowych z jego armii Tamerlana.

Budynki klasztorne, mieszkał aż do naszych dni

Wybudowany przez klasztor budynki nie są zachowane. Ze starych budynków, przeżył wszystkie wojen i przewrotów, do dnia dzisiejszego przetrwało pięć kopułą katedra, zbudowana w 1679 roku na pieniądze cara Fiodora Alekseevich, przyrodni brat Piotr I. Fiodor III z żoną Agafey Semenovnoy Grushetskoy szczególnie zadbał o klasztorze Sretensky w Moskwie. Po dwóch zgonów w 1706 roku zorganizowano kaplicę południową – Jana Chrzciciela. Ikonostas katedry klasztoru Sretensky w 1680 roku, królewski małżeństwo zostało ustawione sposób ich patronów – świętych i męczenników Fedora Stratilata Agafi. Ikony znajdują się w jednakowej odległości od bramy królewskiej.

Rola w historii kraju

Ogólnie rzecz biorąc, ten klasztor grał w losy dynastii Romanowów nie ostatniej roli – aktywnie przyczyniły się do dojścia do władzy Michaiła Fiodorowicz, pierwszego rosyjskiego cara, na okaziciela o tej nazwie. Wszystko pielgrzymka górnej warstwy społeczeństwa rosyjskiego zaczął, co do zasady, w tym klasztorze. W XIX wieku było tu, przynajmniej tymczasowo, Prymasowskim Department. I Vladimir Ikona Matki Bożej, odnosząc się do sanktuariów klasztorze trzykrotnie zapisanych Moskwę od przechwytywania wroga i zniszczyć.

Freski z klasztoru

Pomimo swojej wagi, Katedra Ofiarowania Vladimir Ikony Matki Bożej, aż do 1707 roku stał niepomalowane. W tym roku dzięki darom SF Griboyedov, muszkieterowie pułkownik pojawił się fresków świątynnych, dobrze zachowanych do dnia dzisiejszego i jest jednym z ostatnich dzieł sztuki starożytnej w stolicy. Kto pomalowane ściany katedry, nie jest znana, ponieważ pożar w 1737 roku klasztor został spalony wszystkie dokumenty związane z pracą utalentowanych artystów, profesjonalizm, który mówi oryginalną konstrukcję murali tematycznych i doskonałości wykonania.

Czarne karty historii

Tragiczne wydarzenia z klasztoru wszedł w 20-tych XX wieku. Jedynym rozpoznawane na całym terytorium Rosji sowieckiej od 1922 do 1926 roku był ruch kościół zwany „renovationism”, które w istocie było dostosowanie do nowego rządu, aby przetrwać. Aktywnie walczył z Patriarcha Tichon. Po Sretensky klasztor w 1923 roku przeniósł się z Renovationism w patriarchalnej jurysdykcji, problemy zaczęły, a w 1925 roku klasztor został zamknięty. Do 30, wiele budynków klasztoru brutalnie zburzony. Motywacja – przedłużenie ulicy, jeden centralny jako Sretensky klasztoru, którego adres znajduje się w Moskwie – Bolshaya Łubianki, 19, był w samym sercu stolicy. Wśród zniszczonych budynków były świątyni NMP w Egipcie, i kościół Św. Nie są one przywrócone. Świątynia klasztoru rozwiązanej w muzeach. Tylko przez przypadek starego ikona „Podwyższenia Krzyża”, który pojawił się w muzeum antyreligijnej, zachowanego i przechowywanego w Galerii Trietiakowskiej. W pozostałych budynkach mieści NKWD oficerów hostelu. Fakt, że w świętej ziemi klasztoru zabił ludzi, mówi czczą krzyż, wzniesiony w 1995 roku na pamiątkę ofiary były torturowane.

Powrót do Kościoła

90-lat w budynku katedry był All-Union Art Centrum Badań i Restauracji nazwany. Grabar. W 1991 roku klasztor został zwrócony do Kościoła prawosławnego, a następnie zaczął swoje odrodzenie – przywrócony starych budynków, budowę nowych mieszkań i dzwonnica. Na terenie klasztoru prowadzi poważne wydawnictwo. Na kursach katechetycznych przeszkolonych 400 osób. 40 mnichów i nowicjuszy żyć w klasztorze. Należy zauważyć, że 04 grudnia 1925, tuż przed pełnym zamknięciem, Klasztor Sretensky został tonsured w rassophore nazwie Plato przyszły patriarcha Pimen (w świecie Sergey Izvekov), który zmarł w 1990 roku.

Surowe piękno klasztoru

Wszystkie budynki znajdują się w samym sercu stolicy, które w ostatnich latach zmieniła się znacząco, zgodnie ze swoim nowym wyglądem, w tym klasztor Sretensky w Moskwie. Fotografia, pisał poniżej, mówi wymownie o jego aktualnej surowym pięknem. To naturalne, że jeden z najstarszych klasztorów, które odegrały znaczącą rolę w losach Rosji, znajduje się w centrum miasta, otrzymuje wiele uwagi z kierownictwem Kościoła prawosławnego. Ponadto, ponieważ stauropigia klasztornego, patriarcha Moskwy jest jego biskup rządząca i mentorem. Określenie „stauropigia” oznacza nieposłuszeństwo klasztorne lokalnych władz diecezjalnych. Takie Klasztory i Laura są podawane patriarchę. Do 1918 roku klasztor, położony w samym sercu stolicy, na ulicy Bolshaya Łubiance (dawniej Sretenka), miał status nadliczbowego klasztoru, istniejące bez wsparcia ze strony państwa. Obecnie Sretensky Klasztor w Moskwie dotyczy stauropigia.

Powodem szczególnej dumy

Wszystkie mecze w siedzibie jej wysokiej randze. Wiele osób może być dumna z Sretensky klasztoru w Moskwie. Chór klasztoru (nie śpiew i chór) jest w tym samym wieku jak ona, i jest znany nie tylko do parafian i miłośników muzyki sakralnej. Już w XVII wieku Sretensky chór i chór zostały uznane, jako towarzyszyły uroczyste procesje dla służb. Żyjąc przez trudne czasy, odradza się wraz z personelem klasztor zaczął się nowe funkcje, odpowiedni czas, a ostatecznie powstał w 2005 roku. Jest on kierowany przez absolwenta Rosyjskiej Akademii Muzycznej Nikon Stepanovich żył. Od dzieciństwa był chórzysta z Trinity-Sergiusz Ławra. Wraz z usługami solistów chóru są koncerty i nagrane albumy. Każdy z 30 solistów doskonałe wykształcenie muzyczne – lub „Gnesinka” czy Moskwa Theological Seminary lub Sretinskaya. Są studenci metropolita Akademia Sztuki Chóralnej i konserwatorium w Moskwie. Według fanów i ekspertów, utalentowany menedżer „sprawia, że głosy harmonii w organizmie żywym.” W chórze tam soliści z całego świata – Dmitry Beloselsky i inni.

Czczone ikony i relikwie świętych

Sanktuaria Sretensky Klasztor w Moskwie, reprezentowany przede wszystkim relikwie Hieromartyr Hilarion (Troitsky) – biskupa i teologa rosyjskiego Kościoła prawosławnego, ikony z relikwiami św Serafin z Sarowa. Ponadto, nie są przechowywane szczątki NMP Egipcie, St. Ioanna Zlatousta, Vasiliya Velikogo i Nikolaya Chudotvortsa. To odnosi się do filmu Przybytek (twarz na całunie) i pozytywne (zdjęcia) repliki Całunu Turyńskiego, wykonane na pełną skalę, czyli w krypcie katedry. Został on konsekrowany patriarcha Moskwy Alexis II jako ikona Zbawiciela nie stworzony przez ręce. Czczony z Władimirem Ikony Matki Bożej uzupełnia lista sanktuariów Monastery Sretensky.

Bezinteresowność dla chwały Boga

Ludzie, którzy bezinteresownie i dobrowolnie pracujący dla chwały Bożej, są u ortodoksyjnych klasztorów, ale nie są nowicjuszami – tzw członek personelu. Sretensky Klasztor w Moskwie, a także inne instytucje kościelne potrzebuje ich pomocy. Trudnik różnią pielgrzymów i początkujących. Zasadniczo są to ludzie po prostu przygotowywany poświęcić się całkowicie do kościoła. Istnieje przepis pracownika, w którym są one przedmiotem szczególnych wymagań i złamać ich nie jest zalecane. Zazwyczaj pracownik przyszedł do klasztorów na jakiś czas, a oni, oczywiście, potrzebują miejsca na pobyt. Hotel Sretensky Klasztor w Moskwie pod tytułem „Podushkin” do tego celu i zamierzonego. Ale, niestety, w 2012 roku, na jesieni, znalazła się w centrum skandalu ze względu na fakt, że lista usług, według policji, były i intymnej. Informacje wikariusz Sretensky Klasztor nazywa oszczerstwo.