87 Shares 8978 views

Czasowniki Present nieokreślony – jak prawidłowo używać?

Jak wiadomo, w klasycznym języku angielskim, istnieje szesnaście razy, które są wykorzystywane w zależności od konkretnej sytuacji. Z jego amerykański wariant jest łatwiejsze, wszystko nie jest obecnie stosowany w najlepszym przypadku połowę. Ale teraz skupimy się na zasadach czasie, który obejmuje niniejsze nieokreślony, Present Continuous i Present Perfect, a mianowicie – obecnie nieokreślony napięta.

Opis aplikacji

W ogóle, jeśli mówimy o tego typu opisu wykorzystania w obecnym czasie, który jest obecny nieokreślony Napięta potrzeba, aby zrozumieć, że opisuje sytuację i działania, które mają niezmienny charakter.

Innymi słowy, czas Present nieokreślony może być stosowany w odniesieniu do opisu działań, które mają miejsce, na przykład, dzienne, miesięczne, roczne, itd., To jest pewnego rodzaju regularnych wydarzeń.

Częste korzystanie z sytuacją Present Tense nieokreślony

Mówiąc o wykorzystaniu tego czasu, możemy podać kilka podstawowych przykładów. Na przykład, nikt w wątpliwość, że pójdę do szkoły. Fakt ten jest trwały i nie wymaga potwierdzenia. To jak oczywistej koncepcji. W przykładzie wygląda to tak: Idę do szkoły.

Równie ważnym aspektem wykorzystania czasu Present nieokreślony jest opis niektórych z prawdą, która nie wymaga potwierdzenia. Na przykład, może to być pojęcie „I – kobietę» (jestem kobietą). Oczywiście, jest to coś, co stałe i niezmienne.

Trzeci aspekt, stosowany podczas Present nieokreślony, można nazwać sytuację i wydarzenia, które opisują coś należącej do kogoś innego. Na przykład, mam psa (mam psa). W tym przypadku, oprócz procesu opisowej polega właśnie pies jest w ogóle, a nie zdobyć.

Ponadto, w zakresie korzystania z tego ostatecznego czasu Present nieokreślony mają do czynienia z zasadami konstruowania zdań i podstawowych czasowników koniugacji. To nie jest takie proste, ponieważ istnieją pewne zasady zakończeń zmieniać w zależności od osoby i liczby.

Koniugacji czasownika być

Czasownik być, jak ważnym elementem wniosku jest różne koniugacje w niniejszym nieokreślony. Jak również do innych czasowników, tu nastąpiła zmiana zakończeń w zależności od liczby i osoby. Jeśli podstawowych zasad wynikowych, wygląda jak pokazano w poniższej tabeli.

Przy okazji, że w zdaniach twierdzących, że w odpowiedzi na w zdaniach pytających, czasownik nie zmienia. W przypadku odmowy lub czegoś w tym samym odpowiedź na pytanie nie jest dodawany.

Na przykład, na pytanie „Czy jesteś aktorem?» (Czy jesteś aktorem?) Odpowiedź negatywna wygląda nie, ja nie jestem aktorem (Nie, nie jestem redukcji).

Koniugacji czasownika zrobić

Z czasownika do prowadzenia działalności gospodarczej jest trochę łatwiej. Koniec zmian tylko w przypadku jego zastosowania w trzeciej osobie liczby pojedynczej (robi). Co jest najbardziej interesujące, bardzo czasownik używany tylko w zdaniach pytających i odpowiedzi do nich.

Na przykład, na pytanie „Czy masz psa?” W wersji angielskiej z budową zdań pytających w niniejszym nieokreślonym okresie wygląda jak «Czy masz psa?» Na to można odpowiedzieć «Tak, ja». W tym przypadku sytuacja dotyczy innego czasownika wymaga wyjaśnienia. Tylko w tej samej wersji pytaniem będzie wyglądać w postaci „chodzić codziennie» (Czy chodzić codziennie?), A odpowiedź brzmi – «Tak» lub «Nie», w zależności od sytuacji (Tak, wiem, lub Nie, robię czy nie zmniejszyć nie, ja nie).

Koniugacji czasownika mieć

Teraz kilka słów o użycie czasownika w czasie teraźniejszym nieokreślony mieć. To powoduje wiele kontrowersji i nieruchome. Zasady klasycznym angielskim i kilku zmianach w USA różnią się od siebie. Dotyczy to większości pytających zdań i odpowiedzi do nich.

Na przykład, na pytanie „Czy masz psa?” W amerykańskiej wersji wygląda «Czy masz psa?», Chociaż zasady języka angielskiego wydania powinny być budowane jako «masz psa?»

Jak widać z tego przykładu, drugi wariant tej kwestii może być tylko jedna odpowiedź: Tak, mam. Dla pierwszego przykładu wykonania mogą być dwie reakcje: albo tak, robię (poprawną odpowiedź z punktu widzenia budowania pytanie jako czasownik zrobić to podstawowy) lub ponownie Tak, mam.

Mówiąc o wykorzystaniu tych czasowników w odniesieniu do trzeciej osobie liczby pojedynczej, zmienia się tylko główny czasownik. Wyrażenie „Ona ma psa?” W dwóch wariantach mogą być budowane jako «Czy ma psa?» (Zmiana zakończenie głównych czasownika „-es”) lub «Czy ona psa?». Jak widać, zmiana w końcu jest tylko główny czasownik.

Nawiasem mówiąc, Amerykanie nie są szczególnie martwi w tej partyturze. Są one na ogół odbudować zdań tak, że jest on sprzeczny z klasycznych reguł. Wracając do psa, amerykański mógłby łatwo powiedzieć: Oh, masz psa? ( „Och, masz psa?”). Zasadniczo traktować takie pytanie może być twierdząca, jak zdanie pytające, chociaż niniejszy nieokreślony Czasowniki nie są zmieniane.

Zasady zakończenia zmiany w podstawowych czasowników wskazujących na działanie

Do tej pory rozważaliśmy trzy główne czasownik. W zasadzie te same zasady stosuje się do innych czasowników, które określają główne działania (dodawanie «» końcówki -s lub -es «», a także zmiany -y «» na «-ych»). Zastanów się, jak z nich korzystać.

Aby właściwie zrozumieć, jak zmienić końcu czasowników w czasie teraźniejszym nieokreślony pasywny, rozważyć podstawowe zasady. Jeżeli czasownik kończy się na "O", «S», «x», «ch» i «sh», używane zmienione zakończenie «-es». kończąc «-s» jest stosowane w innych przypadkach. Wymowa jest również ulec zmianie, a budowa pytających i pozytywnych zdań w trzeciej osobie liczby pojedynczej implikuje użycie głównego czasownika ze zmienionymi kończąc (Kto pomaga? – «Kto pomaga» Ona pomaga jej brat – «To pomaga jego brat").

Na przykład, jeśli końcowy jest po bezdźwięczną, jest on widoczny jako „y» ([S], pozwala kropli). Jeśli jest używany po dźwięczną lub samogłosek wymowa będzie zarówno „z» ([Z], gra). W przypadku dźwięków w transkrypcji [KS, ʃ, s, z, dʒ, ʒ, tʃ], kończąc już wymawiane jako „sis» ([Iz], traci).

Zmień końcową «-y» odbywa się pod warunkiem, że jest zwrócona na spółgłoskę. Dla przykładu, badania – studiów. Jednak z samogłoski wykorzystywane «-s»: Zapłać – Kraj, Stay – pobyty.

Najczęściej używane słowa i pojęcia związane z

Jak wynika, wykorzystanie czasu opisuje obecny nieokreślony wydarzenia trwały. Nie jest zaskakujące, że propozycje są często spotykane słowa towarzyszące, podkreślając samą sytuację. Zazwyczaj tego typu słowa zwykle (zazwyczaj), zawsze (zawsze), stale (stałe), wieki wieków (zawsze), często (częściej), etc.

wniosek

Jak widać z powyższego, nic skomplikowanego w wykorzystaniu czasu lub czasownika związanego z nim, nie. Najważniejsze w tym przypadku – zrozumienie sytuacji, który zostanie opisany za pomocą ostatecznego czasu. Cóż, można szybko przyzwyczaić się do tego stopnia, naukę języka angielskiego dla zasady zmiany końcówek, lub koniugacji czasownika.