350 Shares 7929 views

Od starożytnego Rzymu do współczesności: ewolucja strojach kąpielowych

Istnieje wiele modelu strój kąpielowy, a ekspozycja pewnych obszarów ciała po zimie może być złym pomysłem. Śledząc historię strój kąpielowy, można sobie wyobrazić, jak zmieniła swój styl od wieków.

Starożytny Rzym (753 pne – 476 ne)

Wielu z nas może myśleć, że im dłużej zostawiać w głębi wieków ciało kobiety ma być zamknięty w większym stopniu. Ale to nie jest prawda. Opublikowanej w artykule dla University of Pennsylvania Museum, Villa Romana del Casale, są malowidła, które przedstawiają kobiety w strojach kąpielowych, składające się z dwóch części.

Naukowcy zgadzają się, że kobiety biorą udział w obrazach gier sportowych. Damskie zawody sportowe były dość powszechne wśród elit.

koniec 1600

W świecie zachodnim, kąpiel była luksusem. Mnisi i księża nie mogła sobie pozwolić nawet kąpać. Dzięki czemu mogą one być bliżej Boga i dalej od ludzi ze zmysłem węchu. Kiedy król Francji, który panował w XIV wieku, zwrócił się z lekarzem o tym, co jest przyczyną epidemii dżumy, a drugi wytłumaczyć faktem, że ludzie kąpać się w gorącej wodzie, co przyczynia się do otwarcia porów dla tej choroby.

Ale pod koniec 1600 obaw o wody w ludzi zaczęło słabnąć, zwłaszcza gdy Koroleva Meri i Koroleva Enn śpiewali pochwały naturalnych gorących źródeł w Bath (Anglia). Kąpiele w gorących źródłach lub w morzu stała się procedurą medyczną, a nie formą rekreacji. Tak więc, jeśli kobieta musiała pływać, musiała nosić twarde, bezkształtne ubrania, wykonane z płótna.

Victorian Era (1837-1901)

W epoki wiktoriańskiej wody nie jest uważany za niebezpieczny, więc podróż do wybrzeży stały się bardziej popularne. Ponieważ był to okres, kiedy kobiety zostali pouczeni, aby bronić „moralne bogactwo kraju” odzież damska na pływanie było bardzo uciążliwe.

Wiktoriański kostium kąpielowy składał się z sukni z wysokim kołnierzem i długimi rękawami i spódnice do kolan. Pod jego czarne pończochy były noszone, więc nogi Niczyje mogłoby nie być widoczne. Stroje kąpielowe shilsya z grubej flaneli.

Maszyny kąpielowych (1837-1901)

Wiktorianie były tak martwi się, że niektóre błędny człowiek widzi ciało kobiety na plaży, wynaleźli maszynę, aby zachować piękno pływanie poza zasięgiem wzroku. Podczas gdy panie były ubrane w oryginalnej sukni i pończochy, stroje kąpielowe są nadal uważane za zbyt ryzykowne.

Według niezależnego, maszyna kąpielowy było urządzenie, które jest nieco jak mała garderoba na kółkach. Kobieta podeszła do środka i zmiana w kostiumie kąpielowym. Następnie jazda została wyciągnięta zwiastun, dzięki któremu mógłby zejść poniżej i korzystać z wody. To bardzo złożony proces, aby zabezpieczyć się przed tym gołe kostki lub damskiej ciała bez gorsetu kąpieliskach będą widoczne skorumpowanych ludzi.

Ponadto, plaże były prawnie rozdzielone według płci. Koroleva Viktoriya stosować tego urządzenia, ponieważ jest bardzo boi się bycia zauważonym żeglarzy patrząc przez lornetkę.

Bold garnitur Annette Kellerman (1907)

Australijska pływaczka Annette Kellerman spopularyzowane nurkowania rekreacyjnego i rejestrowane w ewidencji każdej kąpieli wśród kobiet w 1905 roku. Poza tym, że pojawił się przed publicznością w spektaklu „australijski Syrenka”.

Kiedy Kellerman pojawiła się na plaży na obrzeżach Bostonu w 1907 roku została aresztowana za jej „skandaliczne” odzieży. To było szokujące, jednoczęściowy strój kąpielowy w paski i szorty. Dziś będzie on uważany za najbardziej zamknięte, ale w 1907 roku społeczeństwo myśleć inaczej.

1920

W tym okresie, kąpielówki stał gęsty z małych spódnice lub szorty. Chociaż te garnitury wyglądają bardziej jak te, które dziś noszą, istnieją różnice. Zostały one wykonane z wełny, która służyła jako materiał bazowy do ich produkcji przez większość 1920 roku. Niemniej jednak, te stroje pozwalają kobietom na swobodne poruszanie się i otworzyć organizm w większym stopniu.

1930

30 lat nie doprowadziły do poważnych zmian w stylu stroje kąpielowe, ale materiał użyty do ich produkcji całkowicie nowego. Był wyróżnia się większą elastycznością.

Według Vintage Fashion, Mab Hollywood, takich znanych gwiazd Hollywood, jak Joan Crawford Zhan Harlou, stroje kąpielowe zostały wykonane przez Lastex. Z tego okresu do dzianin stroje były zakończone.

Druga wojna światowa (1941-1945)

Racjonowanie II wojny światowej wpływa każdy Amerykanin, w tym producentów strojów kąpielowych. Ale kto by pomyślał, że zajęłoby wojny światowej wymyślić strój kąpielowy w dwóch kawałkach?

W 1943 roku rząd USA nakazał producentom zmniejszyć ilość stroje kąpielowe tkaniny o 10%. Najlepszym rozwiązaniem okazało się, aby go w dwóch częściach.

Kombinezony te nadal różnił szczerość. Mimo, że był to duży postęp, a kobiety były w stanie wybrać to, co chcieli nosić na plaży.

Bikini wynalazku (1946)

Wraz z wynalezieniem bikini można powiedzieć z całą pewnością, że ewolucja stroje kąpielowe nastąpiły zasadnicze zmiany. Francuskich projektantów Zhak Heym i Lui Riar chciał tworzyć ubrania, które stanie się symbolem wolności i szczęścia kraju po II wojnie światowej. Więc wymyślili najbardziej skąpych strojach kąpielowych do bikini.

Według historyka moda Amber Butchart pierwszej bikini nierdzewnej dla społeczeństwa jako kompletny szok. Rzeczywiście, były tak skandaliczne, że moda Riario miał trudności ze znalezieniem modelu, aby je pokazać. Więc musieliśmy zatrudnić tancerka Micheline Bernardini.

Watykan ogłosił bikini „grzeszną” strój, ale w ciągu 60 lat bikini stało się powszechne.

1.970

Choć moda na bikini nie jest zatrzymywany w 70 projektantem Farra Fosett kąpielowym zaproponował wycięte z jednego kawałka materii.

W ciągu 90 lat bikini jest wciąż niepopularny, ale tankini stać najnowszy trend. Związek z przodu iz góry dnem kostium kąpielowy przyniósł więcej zamkniętych garnitury w dwóch częściach.

stroje kąpielowe dzisiaj

W XXI wieku, mnóstwo różnych modeli. Strój kąpielowy styl zależy od wyboru właściciela. Dziś można łatwo znaleźć retro bikini z wysokim stanem i wiele innych stylów.