784 Shares 5482 views

Valentin Yumashev: biografia, rodzina, zabawa fakty

Valentin Yumashev – postać dość niejednoznaczne. Ten człowiek, który rozpoczął swoją karierę jako zwykły dziennikarz, który zasłynął polityków i osób publicznych. Ponadto, jest on znany jako mąż córki Borysa Jelcyna. Więc kto jest Valentin Yumashev? Biografia tego człowieka będzie przedmiotem naszych rozważań.


Dzieciństwo i młodość

Yumashev Valentin Borisovich urodził się w grudniu 1957 roku w Permie. Aż do 1971 roku mieszkał w rodzinnym mieście i uczestniczył w miejscowej szkole. Potem przeniósł się z rodzicami do podjęcia stałego miejsca zamieszkania w rejonie Moskwy.

W 1976 roku, po ukończeniu studiów, został wcielony do Armii Radzieckiej, gdzie pełnił funkcję powinno być, przez dwa lata. Po służbie w 1978 roku Valentin Yumashev wszedł wydział dziennikarstwa, ale studiował zaocznie, ponieważ w tym samym czasie rozpoczął pracę jako stażysta w publikacji „Moskowskij Komsomolec”. Rok później wstąpił do replikacji gazeta – „Komsomolskaja Prawda”. Był strona dla młodzieży „Scarlet żagle” w gazecie.

To właśnie w tych latach, studiując na uniwersytecie poznał swoją przyszłą żonę Irinoy Vedeneevoy. Wkrótce po ślubie, mieli córkę, Pauline. Ale Valentin Yumashev i Irina Vedeneyeva nie byli szczęśliwi w małżeństwie. Wielu przyjaciół nawet twierdził, że młody dziennikarz małżeństwem z rozsądku, aby uzyskać rejestrację Moskwie. Cokolwiek to było, ale małżeństwo zakończyło się rozwodem, choć prawnie rozwód została wydana wiele lat później.

Dalszy rozwój kariery dziennikarza

W 1987 roku dołączył do Valentin Yumashev magazynu „Ogonyok”, który został uznany za bardzo wiarygodne i poważne publikacje. Cztery lata później został mianowany zastępcą redaktora. W tej pozycji, Yumashev pracował do 1995 roku. Jest w „Ogonyok” Valentin Bogatyrev spotkał się z Svetlanoy Vavroy, do którego opuścił swoją żonę. Swietłana pozostawił jej prawowitego wedded męża Andrzeja. Valentin Yumashev mieszkał ze ślubem cywilnym, ale po pewnym czasie jeszcze raz w lewo.

Następnie powrócił do „Komsomolskaja Prawda”, który tym razem objął stanowisko redaktora naczelnego.

W tym czasie kraj ten był w trakcie globalnej zmiany społeczne i szef jednego z największych rosyjskich mediów był zaangażowany w wir wielkiej polityki. W trakcie swej działalności zawodowej, uczestnicząc w konferencjach prasowych i wywiadów, Valentin Yumashev spotkał się z prezydentem Rosji Borisom Eltsinym i jego córki i jego przyszłej żony, Tatyana Dyachenko.

kariera polityczna

Po wyborach prezydenckich w Rosji w 1996 roku pokonał Borysa Jelcyna, Valentin Yumashev został mianowany jego doradca na relacje z mediami. Obszar ten był bardzo zbliżony do kierunku profesjonalny Valentine Borisovich.

Podczas wykonywania swoich nowych obowiązków, dziennikarz pomógł Jelcyna na piśmie szereg książek autobiograficznych kierunku. Doświadczeni ludzie mówią, że większość prac odbywa się w tym samym czasie on Yumashev.

W 1997 roku, po rezygnacji Anatolij Czubajs, Yumashev Valentin Borisovich został mianowany szefem Administracji Prezydenta. Stał się jednym z najbliższych ludzi do głowy państwa. Jest biorąc ten post, poradził Borys Jelcyn przyniósł do pracy w prezydenckiej aparatury córka – Tatyana Dyachenko. Więc został doradcą z własnym ojcem. Ale w grudniu 1998 roku, Valentin B. opuścił szefa poczcie.

w biznesie

Mówiono, że po opuszczeniu urzędu publicznego Valentin Borisovich postanowił spróbować swoich sił w biznesie. I muszę powiedzieć, że według źródeł w prasie, w nowym przedsięwzięciu udało mu się, choć poziom oligarchy, oczywiście, nie osiągnął. W pewnym momencie, Valentin Yumashev nawet przypisuje posiadanie połowie biznesowym centrum „miasta” i tyle część wieży, „Empire”. Yumashev ale on zaprzeczył tym fakt, że po pewnym czasie potwierdził niezależnego dziennikarskiego śledztwa. Jak się okazało, właściciel aktywów przypisanych Yumashev był mężem jego kuzyna, który był prawdziwy, a nie fikcyjne biznesmen.

Ale nawet po tym pozostał cel dla prasy Valentin Yumashev. Jego stan jest ciągle dyskutowane na łamach gazet i czasopism, zwanych różnych figur, które jednak miały niewiele wspólnego z rzeczywistością.

W 2000 roku Valentin Borisovich stał się jednym z założycieli Fundacji Borysa Jelcyna, który ma na cele charytatywne i wsparcie młodych talentów. Wraz z Yumashev założycieli funduszu są takie znane osobistości jak Aleksander Wołoszyn, Tatyana Dyachenko, Wiktor Czernomyrdin , Anatolij Czubajs.

Małżeństwo Tatyana Dyachenko

W 2002 roku było małżeństwo Valentin Yumashev i córka byłego prezydenta Borysa Jelcyna Tatiana Borisovna Dyachenko. W tym czasie każdy z nich był za dwa małżeństwa: w Yumasheva – oficjalnych i cywilnych, z Dyachenko – zarówno urzędnika. Ponadto, z poprzedniego małżeństwa, para miała dzieci: Valentin Borisovich – córkę Pauline Tatiana – synowie Borys i Gleb.

Powiązania Valentin Yumashev i Tatyana Dyachenko, ponieważ ich miłość doświadczył różnych faz. Najpierw było czysto relacji biznesowych, które w końcu przerodziła się w bliskiej przyjaźni. Później, jak uczucia chłodzenia między Tatiany i jej męża, wielkiego biznesmena Aleksieja Dyachenko, że zaprzyjaźnił się z Yumashev więcej.

W końcu, po ślubie Tatiana Dyachenko Alexey praktycznie upadł, Valentin Yumashev zasugerował, że córka byłego prezydenta, by go poślubić. Tatiana uzgodnione. Po tym, narzeczeni musieli przyspieszyć jego postępowanie rozwodowe, ponieważ w tym czasie dwa były oficjalnie mąż i żona.

Niemniej jednak, wszystko zostało rozliczone w 2002 roku, ślub odbył się w kwietniu i mają urodziła się córka Maria.

życie później

Valentin Yumashev i Tatyana reszta jego prac koncentruje się na rozwoju Borisa Eltsina funduszu.

W 2007 roku z powodu chorób serca umarł, Borys Nikołajewicz. Naturalnie, to była tragedia dla jego żony, Valentin Yumashev, ale starał się wspierać ją najlepiej, jak potrafiłem. On i jego żona uczestniczyli w pogrzebie byłego prezydenta, który, dodatkowo, że był to ojciec miał wielki wpływ na losy Valentine, był bliski człowiek do niego.

W 2009 roku Valentin Yumashev i Tatyana i ich ogólny córka Maria wzięła austriackie obywatelstwo. Ale byli również obywatele Rosji. Plotka głosi, że dostać obywatelstwo austriackie w dość krótkim czasie było możliwe dzięki petycji Alpfaytera Gunther, który jest szefem koncernu Magna Steyr.

W 2013 roku para przeniosła Yumasheva do stałego pobytu w Austrii, niemniej jednak często dochodzi do Rosji, jak również biorąc czynny udział w działaniach Borys Jelcyn funduszu. W szczególności, pod koniec 2015 roku został otwarty, „Jelcyn Center” – największego muzeum epoki lat 90-tych.

rodzina

Valentin Yumashev był żonaty trzy razy. Jego pierwszą żoną była Irina Vedeneyeva. Ale małżeństwo było nieudane i para rozwiodła się.

Z tego małżeństwa Valentin Borisovich ma córkę Pauline urodził się w 1980 roku. Ukończyła szkołę w Moskwie, a po studiach w Wielkiej Brytanii. W 2001 roku poślubiła miliardera Oleg Deripaska. W tym samym roku mieli syna, Peter – pierwszy wnuk Yumashev. W 2003 roku para się szczęśliwy Valentine Borisovich wnuczka Maria.

Po Yumashev już od Iriny Vedeneevoy, przez pewien czas żył małżeństwo cywilne ze swoim kolegą, dziennikarka Svetlanoy Vavroy.

Za trzecim razem, Valentin Yumashev poślubił córkę Boris Eltsina Tatyane. W tym małżeństwa w 2002 roku urodziła córkę Marię. Ponadto, pierwsze dwa małżeństwa Tatiana miała dzieci Borys i Gleb. Borys Jelcyn Jr. – ma dorosły człowiek niezależny, którego wiek już dawno minęło 30 lat. Ale młodszy syn Gleb Dyachenko, urodzony w 1995 roku, cierpi na zespół Downa. Z tego problemu pomaga radzić sobie żonę i Yumashev Valentin Borisovich. Choroba jednak nie przeszkadza Hleb wziąć siódme miejsce w pływaniu są wśród sportowców, którzy cierpią na zespół Downa. Tak, że młody człowiek jest jeszcze przed nami.

Pomimo faktu, że, jak zawsze, z głową zanurzony w pracy Valentin Yumashev, dla jego rodziny pozostaje na pierwszym miejscu.

ciekawostki

Jeszcze w pierwszej połowie lat 90. Valentin Yumashev miał wypadek, który wystąpił ze względu na naruszenie przepisów ruchu drogowego 3rd sekretarz ambasady KRLD. Ofiara wypadek był śmiertelny.

Michaił Poltoranin dziennikarz w książce opublikowanej w 2010 roku, twierdzi, że będąc w bliskim kręgu zwolenników Borisa Eltsina, Yumashev udział w dyskusji o możliwości fizycznego eliminowania opozycji Lva Rohlina. Jednak ma bezpośrednich dowodów na to nie ma.

Ogólna charakterystyka

Valentin Borisovich Yumasheva można opisać jako silnej woli, silnego mężczyzny. Czasami nawet jego pragnienie, aby osiągnąć cel, jakim jest przejście do otwartej karierowiczostwo. Od zwykłego dziennikarza, wstał na stanowisko szefa Administracji Prezydenta, on jest żonaty z córką prezydenta, to nabył wiele legend życie.

Jednak teraz Valentin Yumashev koncentruje się na rodzinie i miłości.