813 Shares 2434 views

Kiedy ocena obiektów nieruchomości

Definicja pojęcia „własności” jest bardzo wyraźnie podane w Kodeksie cywilnym Rosji, według niektórych artykułów, które są uporządkowane w obiektów nieruchomości ziemię i wszystkich istniejących elementów na nich.


Ze względu na aktywny rozwój stosunków rynkowych, oceny nieruchomości dziś – jest to bardzo wysoki popyt rodzaj usługi. W chwili obecnej istnieje wiele rodzajów własności ziemi (publiczne, prywatne, komercyjne), z których każdy, taki czy inny sposób, potrzebne do prowadzenia działalności związanej z oceną.

Ocena powinna być:

– nieruchomości mieszkalnych, które obejmują poszczególne domy, mieszkania;

– grunty;

– Typ nieruchomości: hotele, magazyny, biura, lokale detaliczne;

– trwałe w budowie;

– typ własności przemysłowej;

– usługi inżynieryjne;

– wsparcie i różne obiekty gospodarcze zlokalizowane na lądzie.

Natychmiast szacowania nieruchomości wymagane w wielu przypadkach związanych z procesem zakupu i sprzedaży gruntów i znajdujących się na niej budynków i budowli, z najmu nieruchomości, pozwalają na różnorodne sporów majątkowych, z chwilą wejścia w prawa dziedziczenia, oświadczenia o bilansie uprzednio zarejestrowanych obiektów. Dziś stała się bardzo popularną formą tzw kredytów hipotecznych. W przypadku takiego ratingu kredytowego nieruchomości jest nie tylko pożądane, ale wręcz konieczne, ponieważ banki pożyczają pieniądze dla kredytobiorcy dopiero po otrzymaniu oficjalnego aktu oceny.

Nie bez tej procedury i żaden z inwestycji, zawarcia różnych umów ubezpieczenia, podpisanie umów małżeńskich i wiele innych czynności prawnych prowadzoną przez nieruchomości. W przypadku szkody majątkowe spowodowane przez wypadki, powodzie i ognia, katastrof naturalnych i innych jest to konieczne do oceny uszkodzenia nieruchomości w celu określenia zakresu szkód i obliczania kwot potrzebnych do odbudowy lub naprawy. Ocena, na drodze, powinny być przeprowadzane nawet gdy rozdzielczość konflikt odbywa się w sposób pokojowy, bez uciekania się do sądu.

Co do zasady, klient zazwyczaj zna przybliżony koszt obiektu zostać ocenione, ale nie zapominaj, że to jest zwykle obliczana jako wartość rynkową, która zależy od wielu czynników, w tym od cen określonych w tej chwili na rynku nieruchomości. To z tego powodu, prowadzenie działań związanych z oceną niezbędnych do zaufać tylko profesjonalistom, ponieważ dziś istnieje wiele firm, które świadczą podobne usługi. Ponadto, niezależne badanie kończy się wydaniem dokumentu (ustawa o ocenie), który ma formalnego statusu prawnego.

I kolejny ważny fakt: ocena posiadanych nieruchomości jako o konkretnej dacie. Zazwyczaj taki uważany jest za dzień eksperta obiektu inspekcji.

Istnieje również inny rodzaj wyceny nieruchomości – tzw katastralny wycena. Ten rodzaj badania jest obowiązkowe w wielu przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie opodatkowania transakcji z ziemi na poziomie instytucji państwowych. W tym przypadku, ocena klienta środków nie jest prywatny właściciel lub osoba prawna, a rządy gminne.

W związku z powyższym można stwierdzić następujące: Ocena nieruchomości – jest to poważny proces, który wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji i wiedzy. Dlatego mierzy realizacja eksperta konieczne zaufać tylko profesjonalistów, ugruntowane w tej dziedzinie.