752 Shares 6062 views

dżdżownica

Te bezkręgowce można nazwać doskonałym pracownikiem. Ich niewidoczny ogromna ilość pracy ulepsza i goi ziemię. Niesamowity fakt: dżdżownica może żyć nawet do 16 lat, niektóre osobniki rosną do 30 cm (w tropikach i jeden i pół metrów), nie podlega epidemii, nigdy iw żaden sposób chory. Jedyną przyczyną śmierci w naturze może być, być może, tylko w swojej starości.

Najczęstszym obejmuje sześć gatunków robaków.

Czworościenne dżdżownic (Eiseniella tetraedra) rośnie do 5 cm. Wyszła nazwa formy tetraedrycznej tyłu i części środkowych.

Cuchnący dżdżownic (Allophora chlorotica) rośnie do 13 cm w przypadku nazwa została nieprzyjemny specyficzny zapach (typowe objawy: brązowy lub blond loków oddzielone rowkami) .. On żyje w ogrodzie olejowych gleby i obornika pale.

Żółtawa zieleń dżdżownica (Allophora chlorotica), dorasta do 7 cm. Żyje w glebach wilgotnych, gnijących roślin (zwykle w liściach).

Czerwonawo dżdżownic (Lumbricus rubellus) rośnie do 15 cm. Czerwonawo-brązowe i fioletowe (perłowy refluks). Preferuje małą głębię i wilgotnej gleby próchnicy.

dżdżownica mielony (dżdżownica ziemna), nazywa się Nightcrawlers. Dorasta do 30 cm. Najczęstszym, zwany dla „nocnych nalotów” na powierzchni, która zbiera szczątki roślin.

Kalifornijska robak (Eisenia foetida) jest obecnie powszechnie uznawana za wysoką płodnością (100-krotnie wyższa niż w przypadku innych robaków) i „pracoholizm”. Jakiekolwiek procesy organiczne. Uprawiany na całym świecie.

Rosyjscy naukowcy oddano robaki kompost ( „technologiczny”, 3 obciążenia), które nie są gorsze pod względem wydajności i właściwości czerwonego i Kalifornii jest uprawiana z takim samym powodzeniem. Dla życia i reprodukcji podłoża musi mieć temperaturę 22 ° C i wilgotności 75%, wartości pH 7,0. Dopuszczalne nieznaczne odchylenia od podanych parametrów. Po 3 tygodniach, jaja pojawiają się dzieci, którzy przez trzy miesiące stała się dojrzała i składają jaja siebie. Jeden taki robak odtwarza ponad tysiąca lat ich rodzaju.

Zewnętrzna struktura dżdżownicy

cylindryczny korpus, zoptymalizowane pozbawione wypustek, które utrudniają ruch w glebie. Długość od 5 cm do 30 cm, niektóre znacznie więcej. Przednia część w kształcie stożka lekko spłaszczona tyłu. Powyżej usta są trochę zaokrąglone prostomium (czuciowe przydatki są nieobecne). Każdy segment (poza pierwszym i ostatnim) posiada cztery pary włosia rozmieszczone w parach (brzusznej i dorsolaterally), która może być wyciągana z i na zewnątrz, co ułatwia ruch. Najdłuższe szczecina biorą udział w kopulacji. Jednakże, główną rolę w tym procesie jest pas (32) do 37 segmentów, które są zawarte w komórkach gruczołowych naskórka tworzących zgrubienia w kształcie siodła. Worms – biseksualne. Ale dla reprodukcji nadal wymaga uwierzytelnienia. Pas jest bezpośrednio zaangażowany w kopulacji i kokon formacji. Struktura dżdżownicy jest identyczna dla wszystkich typów. Różnice wynikają z adaptacji każdego rodzaju życia.

Również cykl wody, znajduje się cykl materii w przyrodzie. I że dżdżownice brać w tym procesie, być może najważniejszą rolę. Ponieważ jest ich rola pozwala na stworzenie nowej, żyznej gleby. Te delikatne, małe stworzenia potulnie próbuje odbudować to, co niszczy osoba przeprowadzająca głęboko orania ziemi i posypać chemikaliami. IT robaki, przechodząc przez szczątków roślin jelit, wydanych w wyniku wermikompost – najwyższej jakości nawozu, dobrze wchłaniany przez rośliny. Dodatkowo, ziemia wzbogacony mikroflory robakom, która zawiera różne enzymy, witaminy, aminokwasy, a nawet antybiotyki.

Jak sprawić, by gleba żyzna? Nie trać pieniędzy i wysiłku na nawóz. Zakup robaki, stworzyć warunki dla nich, a po dwóch lub trzech latach będzie można zobaczyć niesamowite wyniki.