841 Shares 2794 views

Jak stonowanych tylne szkło własny

Toning – to proces ubiegania się o samochód szkła specjalną folią, która służy jako kierowca chroniony przed bezpośrednim nasłonecznieniem i ciekawskimi oczami innych. Ponadto samochody z przyciemnianymi mają bardziej atrakcyjny wygląd. Często, ten film jest wykonany z poliestru w różnych odcieniach. Zatem jego zewnętrzna warstwa szklana chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami z uwagi na małą zawartość środka metalowej. A jeśli przed tonowanie było przystępne tylko dla zamożnych właścicieli samochodów, teraz można kupić taki film bez żadnych problemów. I aby uczynić go naprawdę dobrze wyglądać na samochodzie i sprawnie wykonywać swoje funkcje, konieczne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo stonowanych szkła samochodowego. Kwestia ta zostanie omówiona w dzisiejszym artykule.


Jak stonowanych tylne szkło „wazon”, albo co zwrócić uwagę przy zakupie?

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że kilka lat temu ustawa samochodów barwiących został przyjęty w Rosji, która zakazuje stosowanie folii o niskiej przepuszczalności światła. Tak więc, przy zakupie trzeba patrzeć nie tylko na kolor (i to nie może być tylko czarny), ale również o procent przepuszczalności światła. Zgodnie z tym standardem stopniu normy ściemnienia powłoki powinna wynosić co najmniej 70 procent światła. W tym przypadku, tylna szyba i tylna może mieć dowolną przepuszczalności.

Pod specjalnym zakazem hit tzw folii lustrzanej. Jej zgodnie z prawem i nie być stosowane w samochodach. Jeżeli zastosujemy się do tych zasad, nie będzie trudno zdać MOT i uniknąć problemów z inspektorami policji drogowej.

E tonujące

Jako mała wycofać kilka słów o tej innowacji dubbing filmów. Ostatnio coraz więcej artystów pojawią się w Rosji są zaangażowane w instalacji, ale niewielu kierowców wie, co to jest wyjątkowy. Główną różnicą pomiędzy barwienia elektronicznej jest chwilowa zmiana przepuszczalności światła. Poprzez naciśnięcie jednego przycisku pilota klucza, można przez 2-3 sekundy, aby zmienić ustawienie od 0 do 100 procent, i vice versa. I to nie jest przestępstwem, a naprzeciwko komisariatu ruch ma zdolność do szybkiej zmiany barwy, a tym samym uniknąć kary. Jednak koszt takiej folii wynosi od 2 do 10 tysięcy dolarów, ale to nie może być zainstalowany bez żadnych specjalnych umiejętności lub narzędzi. Dlatego elektroniczny barwienia pozostaje niewidoczny dla naszych kierowców luksusowych.

wybierz kolor

Jeśli chodzi o kolor, to może być bardzo różny. Jednak najbardziej popularne w ostatnich latach, wraz z czarnym, srebrnym uważany jest cień. Co więcej, jest ona stosowana tylko do górnej części szyby, i jak kameleon zmienia swoją jasność pod różnymi kątami światła słonecznego.

Jak stonowanych tylne szkło z rąk? narzędzia do gotowania

W trakcie pracy, musimy: gumową szpachelką, papeterii nóż, detergent lub szampon, czystą szmatką lub szmatką i sprayem. W takim przypadku, kiedy ten film jest stosowana do tylnej lub przedniej szybie, konieczne jest, aby przygotować się jeszcze, i suszarki do włosów. Ostatnio pomaga wyeliminować pęcherzyki i zmarszczki powstałe w trakcie aplikacji.

przygotowanie powierzchni procesu nakładania powłoki i naklejek

Przed stonowanych tylnej szybie, konieczne jest, aby dokładnie umyć. Należy pamiętać, że powierzchnia musi być wolna od wszelkich formacji tłustych zabrudzeń, rozwodów i pyłu drogowego. Inaczej tonowania prostu nie przyklejają się do powierzchni, a następnego dnia zniknie. Warto też zwrócić uwagę na zarysowania. Kiedy ściany szklane mają chipsy i inne odkształcenia wklej filmu tutaj będzie bardzo trudne bez pęcherzyków.

Nawiasem mówiąc, jeśli masz zamiar dźwięk nie tylko z powrotem, ale także szyby boczne, dla uzyskania najlepszych rezultatów, należy wyjąć uszczelki. Ta sama błona została umieszczona tylko na wewnętrznej stronie szyby. Pomoże to uniknąć częstych uszkodzeń mechanicznych, które mogą wystąpić podczas eksploatacji pojazdu.

Po dokładnym oczyszczeniu szkła należy rozcieńczyć wodą z mydłem i dokładnie wypełnić je aerozolu. To narzędzie służy do zwilżenia i stosować się do okien cienkiej powierzchni folii.

Od barwienia motoryzacyjny jest sprzedawany w rolkach, konieczne jest, aby odciąć odpowiednią ilość niego przed etykietą. Zrobić to lepiej nie ściśle wzdłuż konturów, ale z małym marginesem 1-3 cm. Nadmiar część po montażu może być bardzo łatwe do czyszczenia.

Jak stonowanych tylną szybę na? Przed zastosowaniem folii jest zwilżoną roztworem środka rozpylacza. Po tym można bezpiecznie stosować go na szybie. W przypadku tworzenia się pęcherzyków powietrza musi być odrywana od warstwy i za pomocą szpatułki w celu wygładzenia powierzchni. Chociaż powietrze można usunąć po całkowitym stosowania tonowania. Po pierwsze, górna folia jest zwilżona wodą, a następnie na całym obwodzie biegnie suchej szmatki. Następnie wziąć kielnią w ręku i wreszcie wygładza powierzchnię. Nożyczkami starannie odciąć nadmiar części folii przy krawędziach. Mniejsze nożyczki, tym bardziej precyzyjnie wykonać pracę. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudowany przednią szybę, można bezpiecznie korzystać z tej instrukcji. Jest uniwersalna dla wszystkich okien w samochodzie.

Dla ostatecznego zamocowania barwienia powierzchni szkła, a bardziej naturalnej postaci jest dalej przetwarzany w przemysłowej suszarce. Dzięki niemu film jest nie tylko brać żądany kontur i kształt okna, ale szybko wysuszyć. Przez czas stonowanych samochodu z rękami szkła może być 1,5-2 godzin. To wszystko zależy od powierzchni okien i zakresu prac.

wniosek

Głównym plusem samodzielnego barwienia w porównaniu do profesjonalnych – jest tani. Po tym wszystkim, w tym samym czasie, można uzyskać ten sam wynik, aw naszym przypadku również zyska doświadczenie z tego typu tuningu. Jak widać, przykleić folię na powierzchni szkła nie jest tak trudne. Najważniejsze – że zanim dokładnie spłukać i odtłuścić. Cóż, wszystkie niezbędne narzędzia i środki, aby to zrobić, można kupić niemal w każdym sklepie.

Więc już zorientowali się, jak stonowanych tylną szybę rękami poprawnie.