368 Shares 1639 views

Nagrzewnice kanałowe: Zalety i wady

Współczesne realia życia w naszym kraju – nie jest to high-tech. Obecnie w wielu krajach żyją w coraz większym kosztem energii. Bardzo istotne pytania, aby oszczędzać energię, a chodzi zupełnie żadnego sektora gospodarki. Nie ma wyjątków i energia, która jest zużywana do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i niemieszkalnych. SNP mocno i jasno definiuje parametry, które powinny być przeprowadzane cyrkulację powietrza w różnych pomieszczeniach, ale z odpływem powietrza przez układ wentylacji i pozostawia cennego ciepła.

To może być częściowo zrekompensować utratę jednostek odzyskiwania ciepła, ale ich skuteczność jest dalekie od ideału i nie pozwala, aby uzupełnić straty ciepła. Jednym z najbardziej skutecznych możliwości tworzenia i utrzymywania optymalnego klimatu wewnętrznego Grzejniki kanałowe są. Te dodatkowe urządzenia, które są wyposażone w systemy wentylacji wymuszonej.

ojcowizna

System ten nie jest zjawiskiem nowym. Pierwszy takie urządzenie zostało zaprojektowane, skonstruowane, a następnie ustawić Ammosovym N.A. 1835. To właśnie wtedy w Petersburgu, pierwsze grzejniki kanałowe zostały zainstalowane w salach Akademia Sztuk Pięknych w Petersburgu. Skuteczność tego roztworu była równa 30 elementów minimalnie podobne nowoczesnego systemu centralnego ogrzewania. W przyszłości dane zaczęli używać grzejniki i ogrzewanie do Pałacu Zimowego. Jednak pomimo swojej efektywności i wydajności, te piece powietrzne posiadają kilka istotnych wad. Tak więc, urządzeń procesowych stale wydzielały silny szum i hałas. Jeśli był deszcz i burze, a obserwowany spadek ciśnienia, to wywołał trzeszczenie w kanałach wentylacyjnych. Wreszcie, gorące powietrze przechodzące przez otwór wentylacyjny, znacznie przegrzany te same kanały, które nie jest najlepszy sposób wpływa wnętrza królewskich salach.

To właśnie z powodu przegrzania z takich pieców powietrznych odmówiono. Ostatni grzejnik został usunięty w 1912 roku. Chociaż urządzenie to nie spełnia oczekiwań, całkowicie porzucić pomysł nie zrobił, a nagrzewnice kanałowe są dziś powszechnie stosowane w różnych systemach wentylacji pomieszczeń mieszkalnych, niemieszkalnych i przemysłowych.

urządzenia elektryczne

Kanałowe systemy grzewcze tego typu są przeznaczone do ogrzewania powietrza w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych rozwiązań. Ponadto, urządzenia te są powszechnie stosowane w kompozycji roślin suszenia. grzejnik kanałowy sprzęt elektryczny jest kluczem w instalacjach grzewczych lub antyoblodzeniowe, instalacje HVAC odgrzewania. Rozwiązania przemysłowe są potężne systemy, które spełniają najwyższe parametry bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważne dla większości gałęzi nowoczesnego przemysłu – ropa, gaz, chemicznym.

funkcja projekt

W kompleksie jest kilka elementów grzejnych. Są wykonane głównie ze stali nierdzewnej. W celu uniknięcia jakiegokolwiek kontaktu z elementami grzejnymi, są oddzielone za pomocą specjalnych płyt. To pozwala na zwiększenie niezawodności i obsługi, życie i bezpieczeństwo całego grzejnika. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej lub ze stali ocynkowanej. System składa się z IP43 klasie ochrony. Wnioski – korzystnie systemy wentylacyjne z kanałów kołowych. Przewód elektryczny grzejnik idealnie nadaje się do zastosowania w systemie wentylacji pomieszczeń o dużej powierzchni. Może to być różne hale wystawowe i konferencyjne, zakłady produkcyjne, centra handlowe, poczekalniach.

Zasada działania

Elementy grzewcze w postaci spirali, jest stosowany jako główny składnik. Powietrze jest doprowadzane przez system wentylacji wymuszonej, przepływa przez grzejniki, które nadają mu część swojego ciepła, a następnie do układu wentylacji pomieszczeń. Że urządzenie mogło pracować przez cały okres, wielu producentów zaleca, aby wykorzystać nagrzewnice kanałowe z filtrem mechanicznym – powietrze musi być czyste. Na sprzedaż można znaleźć wiele modeli, które są podłączone do wspólnego kompleksu odpowietrzający. Z kolei oprogramowanie, które kontroluje wentylację i powinien zapewnić funkcje kontrolne grzejnik.

Pamiętaj, aby zapewnić ochronę oprogramowania opartego przed przegrzaniem. Jednak wiele z dzisiejszych modeli posiada wbudowaną ochronę w przypadku przegrzania. Jest on realizowany za pomocą bimetalicznych przełączników termicznych. Dwa z nich – jeden z nich jest przeznaczony do pracy w temperaturze 70 stopni, z drugiej skonfigurowany do reagowania w razie pożaru i pożary w temperaturze 130 stopni. W przypadku normalnej pracy podgrzewacza powietrza być dostarczane z szybkością nie mniejszą niż 2 m / s. Urządzenia te przeznaczone są do temperatury zewnętrznej, od 0 do 30 ° większy od zera, a wilgotność 80%. W odniesieniu do maksymalnego możliwego ogrzewania, wylot powietrza 40 ° C.

Grzejniki wodne

Kanał podgrzewacz wody ma masę zasadniczych różnic od urządzenia elektrycznego. Jak do tego celu, powinny być one zainstalowane w prostokątnym wentylacji. Jednak nowoczesne przedsiębiorstwo oferuje szeroką gamę modeli i dla kanałów okrągłych.

Budowa i działanie

Kanał Podgrzewacz jest przypadek stali galwanizowanej lub stali. Wewnątrz jest to wymagane naprzemienne pustych jednostek rozmieszczonych wewnątrz cewki z miedzi i stopów miedzi. Ponadto, urządzenie do podgrzewania wody są płyty aluminiowe, które przeznaczone są do odzyskiwania ciepła. Cewka miedzi ogrzewano przez płyn porusza. Może to być woda lub roztwór glikolu. Ciepło jest przez ciecz obiegowa blachy aluminiowej, a te które zostały już przesłane ciepłego powietrza z systemu zasilania powietrzem.

Prostokątny grzejnik kanałowy będzie działał skutecznie przez długi czas i tylko wtedy, gdy w linii filtr, przychodzące wycieranie powietrze. W tym drugim przypadku nie powinny być elementy ścierne, substancje korozyjne i inne zanieczyszczenia. Możliwe temperatury pracy od 5 do 60 stopni. Zasobnik pracuje z maksymalną wydajnością, ciśnienie w układzie wentylacyjnym powinna wynosić co najmniej 1,5 MPa. Często grzejniki kanału powietrza działające na tej zasadzie, nie posiada autonomicznego systemu sterowania. Wydajność urządzenia jest kontrolowany za pomocą urządzeń zewnętrznych. To zawory dławiące, przez które płyn może zmienić szybkość obiegu w pętli. Zawór otwiera lub zamyka przepływ, urządzenie mieszające może regulować ilość przychodzących i zwrócone płynu hydraulicznego.

Zalety i wady

Działają grzejniki elektryczne towarzyszą jedynie niewielkie spadki ciśnienia. Dla nich jest to bardzo proste do obliczenia wymaganej mocy. Pośród korzyści: szeroką dostępność umiarkowany koszt, łatwość montażu, zdolność do wykorzystania grzejniki kanału dla okrągłych kanałów. Wśród niedociągnięć modeli elektrycznych warto zauważyć dużo inercji w spirale wtyczek. Ze względu na ten sprzęt szybko się przegrzewa. Ponadto, znaczna wada – koszty operacyjne. Koszty energii będzie znacznie wyższa niż w roztworach wodnych.

Strumieniowej nagrzewnicy kanał – jest najbardziej popularnym rozwiązaniem dla większości systemów wentylacji. Woda przemieszcza się we właściwym kierunku, przeciwnym do przepływu powietrza.

streszczenie

Odpowietrzenie nagrzewnicy lub grzejnik – jest to niedrogie i efektywne rozwiązanie do ogrzewania, co umożliwia znaczne oszczędności energii przy zachowaniu mikroklimat we wszystkich typach pomieszczeń.