345 Shares 5677 views

otitis externa

Zapalenie ucha – to choroba bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne. Jej objawy mogą wystąpić u osób w każdym wieku. Zaawansowane choroba może prowadzić do uszkodzenia mózgu lub głuchoty. Leczenie musi koniecznie być skomplikowane. Bez odwoływania się do lekarza nie wystarczy.


Otitis posiada kilka rodzajów. Każdy z nich ma jakieś swoje objawy. Niektóre z nich są unikatowe. Także zapalenie ucha środkowego różne przyczyny i obszaru.

zapalenie ucha zewnętrznego wpływa zewnętrzne działy uszu. W większości przypadków okazuje się, że to dzieci, ale są chorzy dorośli. ucha externa leczenie można przeprowadzić na wiele sposobów i środków. Co prowadzi do jego powstania? W większości przypadków jest wynikiem urazu lub infekcji. Powodem tego może być i wilgoci w zewnętrznym słuchowego. Pływaków często cierpią z niego.

Zapalenie ucha zewnętrznego, leczenie , którego nie rozpoczęła się w czasie, może spowodować poważne dolegliwości i dużo bólu. Gdy okazuje czerwone ucho, ucho kanał jest zawężony, a osoba może zacząć usłyszeć najgorsze. Prawie zawsze można obserwować wyraźne śluzu. Czasami mogą one być bardzo dużo.

Zapalenie ucha zewnętrznego może być dwojakiego rodzaju: ograniczone i rozproszone. W pierwszym przypadku jest to rodzaj czyraka włosów, który znajduje się w zewnętrznym przewodzie słuchowym. Na zewnątrz nie widać. Wszystko, co daje – ból i dyskomfort, które nieustannie cierpiącego człowieka. Ból jest stała i jest wzmocniona, gdy do ucha pacjenta kogoś dotknie. Wzmacnia również rozmowę, podczas żucia, i tak dalej. Ropień jest wart kilka dni, a następnie niezależnie otwierane. Prowadzi to do zmniejszenia bólu.

Rozlane zapalenie ucha zewnętrznego u charakteryzujące się stanem zapalnym, które dotyczą całego absolutnego przewodu słuchowego. Przez siebie, jest ona podzielona przez inną grzybicze, alergiczne i bakteryjne. Jego głównym powodem – paciorkowiec grupy A.

Zakażenie następuje przez nich żadnych mikropęknięcia, a także przez inne uszkodzenia słuchu. Choroba jest prawie zawsze towarzyszy znaczny wzrost temperatury. Pacjent gorączka dręczące, migrena łamie głowę, a nie apetyt. Pinna silnie czerwieni i pęcznieje. Słuchowego zewnętrznego ujścia pęcherzy.

Kiedy ten ból ucha wzrośnie w przypadku, jeśli ciągnąć za uchem. Pacjent prawie zawsze boli, gdy otwierając usta. W swędzenie najbardziej ucho. Jeśli odkryjesz gotować, można zobaczyć, że wewnątrz partii ropą. Ta ropa ma bardzo nieprzyjemny zapach.

Otitis externa: Zabiegi

Traktować należy laryngolog. nie jest zalecany do samoleczenia. Uszy – nie jest czymś, co należy lekceważyć niczego. Udać się do szpitala na wszystkich kosztów związanych z chorobami.

Przed rozpoczęciem leczenia lekarz musi ustalić przyczynę, z powodu której nastąpiło zapalenie ucha zewnętrznego. Choroba jest łagodny i może być leczona w domu. W tym przypadku będzie on używany specjalne maści, płyny, balsamy. Lekarze przepisują czasem leczenia roztworze alkoholowym, która została wykonana z rurki z gazy.

Ciężką postacią choroby leczone za pomocą leki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. W niektórych przypadkach, to najlepiej pozbyć się zagotuje i otwórz go chirurgicznie.

Otitis externa nie działać, ponieważ może to spowodować utratę lub upośledzenie słuchu.

Pamiętaj, że małe dzieci nie zawsze są w stanie powiedzieć dokładnie, czego się zranić. Kiedy zapalenie ucha zewnętrznego są ciągle płacze i potrząsając głową. Bądź ostrożny i trzymać dziecko do lekarza przy pierwszych objawów jakiegokolwiek zapalenia ucha środkowego.