817 Shares 5740 views

Niebezpieczny pomysł: jak wpisać rejestr systemu Windows 7

Skuteczność wykorzystania i działania siódmego systemu operacyjnego jako całości zależy od prawidłowego działania rejestru systemowego. Niekontrolowana akumulacja różnych danych prowadzi do częściowej nieoperacji systemu Windows. Dlatego też okresowo potrzebna jest optymalizacja i czyszczenie bazy danych systemu. Jeśli nie wiesz, jak wpisać rejestr systemu Windows 7, znajdziesz wiele przyjemnych odkryć.


W prostych słowach o złożonym procesie

Ustawienia i ustawienia systemu operacyjnego są przechowywane w pewnej bazie danych systemu Windows. Innymi słowy, wszystkie zmiany wprowadzone przez użytkownika do działania systemu operacyjnego znajdują swoje potwierdzenie i są przechowywane w rejestrze. Panel sterowania, różne usługi, a także oprogramowanie i wiele innych rzeczy zajmują określone miejsce w bazie danych. Każde kolejne uruchomienie systemu operacyjnego jest czymś nowym. Jednak w pewnych warunkach zawsze można przywrócić zmienione ustawienia rejestru do odpowiedniego stanu, ponieważ system Windows utrzymuje kopię zapasową starych wartości.

Trzy sposoby mówienia, jak iść

Rejestr systemu Windows 7 składa się z pięciu plików, zwanych niczym tylko krzakami. Do pracy z tymi treelike "depozytariuszy" systemu i parametrów użytkownika w systemie operacyjnym znajduje się specjalny edytor, który zawsze można wywołać za pomocą polecenia regedit.

  • Natychmiastowy sposób: naciśnij klawisze Win + R, wprowadź polecenie i Enter.
  • Opcja standardowa: przejdź do menu Start i wpisz regedit w polu wyszukiwania.
  • Niewygodna metoda, ale jest miejsce: musisz ręcznie odnaleźć program regedit za pośrednictwem Eksploratora systemu Windows lub menedżera plików na dysku systemowym w folderze systemu Windows.

Teraz wiesz, jak wejść do rejestru systemu Windows 7. Jest to dopiero początek fascynującej podróży do bezgranicznego świata niewiarygodnych możliwości systemu Windows.

Dlaczego warto zmienić ustawienia rejestru?

Zazwyczaj usługi edytora regedit są używane w przypadku, gdy konieczne jest dokonanie pewnych korekt w działaniu odpowiednich usług systemu operacyjnego. Na przykład, aby rozszerzyć uprawnienia administracyjne lub "wyciąć" uprawnienia systemu. Ogólnie wszystko zależy od Twoich potrzeb i sytuacji roboczej, która powstała, uwarunkowana jedną lub inną koniecznością. Warto zauważyć, że najprostszym i najbardziej niezawodnym sposobem na czyszczenie rejestru pozostałych plików odinstalowanego programu lub aplikacji jest metoda ręczna. Za pomocą wbudowanego edytora regedit użytkownik samodzielnie wyszukuje oddziały zakłócające pełną operację systemu operacyjnego w bazie danych i usuwa je.

Ukryte Zagrożenie

Co do zasady, po otrzymaniu praktycznej odpowiedzi na pytanie: "Jak wpisać rejestr systemu Windows 7?" – dociekliwy użytkownik zaczyna eksperymentować z parametrami i konfiguracją systemu operacyjnego. Oczywiście użytkownik jest napędzany wyłącznie przez dobre intencje. Jednak nie wszystkie porady podane w tym punkcie są przydatne. Niektórzy "guru" zalecają wykonalność wyłączenia usługi UAC , inni zalecają dezaktywację elementu "System Restore". W wyniku działań wykonanych w rejestrze system nie ładuje się lub zaczyna "buggy". Dlatego przed zmianą wartości z zera na jeden lub usuwając gałęzie, zastanów się, czy można przywrócić wszystko do pierwotnego stanu operacyjnego, jeśli nie ma punktu kontroli odzyskiwania , a zmodyfikowany parametr "niech przerzuty". Zgadzam się, jest coś, czego trzeba się obawiać!

Skuteczna metoda optymalizacji systemu Windows 7

W trakcie instalowania i odinstalowywania oprogramowania różne rejestry systemu gromadzą się w "cyfrowych śmieci". Fakt ten jest główną przyczyną hamowania (zawieszenia) systemu operacyjnego, który pojawia się w systemie Windows. Czas opóźnienia odpowiedzi na oprogramowanie jest opóźniany, pojawiają się niejasne błędy, aw niektórych przypadkach ogólne uruchomienie poszczególnych aplikacji w ogóle staje się niemożliwe. Dlatego okresowo zaleca się przeprowadzanie działań zapobiegawczych w rejestrze: usuwanie nieaktywnych parametrów, poprawianie błędów i przeprowadzanie defragmentacji. Oczywiście jedno zrozumienie, jak wpisać rejestr systemu Windows 7, nie wystarczy, aby prawidłowo skonfigurować i zoptymalizować działanie systemu operacyjnego. Ponieważ użytkownik musi mieć dość obszerną wiedzę w obszarze systemu, a także w sprzęcie sprzętu komputerowego, musisz również zrozumieć. Jest jednak specjalne oprogramowanie, które wykonuje cały proces optymalizacji w trybie automatycznym. Oznacza to, że nawet początkujący użytkownik będzie w stanie przeprowadzić dostatecznie wysoką jakość czyszczenia rejestru, zarządzając zrozumiałym interfejsem odpowiedniego programu. Bez rutynowej manipulacji plikami bush, kierowanych tylko początkową wiedzą na temat komputera i nie jest osadzona w technicznych niuansach tego, co się dzieje, możesz łatwo sprawić, aby laptop lub komputer "znów" latać.

Darmowy ser: CCleaner – niezbędny asystent w optymalizacji systemu operacyjnego

Uniwersalny program dla rejestru systemu Windows 7 jest za darmo (nie wymaga płatności). Jednak funkcjonalność oprogramowania pozwala osiągnąć naprawdę niesamowite rezultaty.

Tak, jesteśmy dostosowani do zwycięstwa:

  • Pobierz program z oficjalnej strony.
  • Po instalacji uruchom program CCleaner.
  • Kliknij kartę "Rejestr" (lewa, druga pozycja).
  • Włącz przycisk "Wyszukiwanie problemów". Po zakończeniu skanowania kliknij przycisk "Napraw".

Warto zauważyć jeden ważny punkt. Po wstępnym czyszczeniu konieczne jest ponowne skanowanie rejestru pod kątem błędów. Ponieważ trzeba będzie wytrzeć pozostałe "ogony". Jak już widziałeś, pytanie "jak czyścić rejestr systemu Windows 7" jest w zasadzie całkiem proste w rozwiązaniu. Istnieją jednak pewne trudności, ale jest to już temat innego artykułu. Nie przesadzaj!