211 Shares 8501 views

Sztuczne zapłodnienie: opinie, przygotowania, skuteczność

Obecnie diagnostyka niepłodności, który jest ustawiony prawie co piąty małżeństwo, a nie zdanie. Nowoczesne technologie reprodukcyjne pomóc, aby długo oczekiwane dziecko do wielu bezdzietnych rodzin.


Jednym z nich jest sztuczne zapłodnienie, przeglądy, które są w zasadzie dobre. Jest uważany za najbardziej prosty, tani i bezpieczny z technologii reprodukcyjnych.

Podczas tej procedury w narządach płciowych kobiety wszedł traktowane dawcy spermy lub męża. Jest bezbolesny, ale czasami są nieprzyjemne odczucia.

Inseminacja domaciczna, opinie pacjentów, który jest dość dobry, odbywa się w Rosji od 1987 roku. Ta manipulacja jest doskonale zaleca się. Odbywa się w macicy i męskiego czynnika niepłodności, jak również, jeśli kobieta chce począć dziecko bez stosunku płciowego.

Jednak główną wadą nowoczesnej technologii reprodukcyjnej – nie są one bardzo wysoką wydajność. To zależy od profesjonalizmu kliniki i lekarzy. Jednak pary, które zdecydowały się na wykorzystaniu technologii reprodukcyjnych muszą być przygotowani na to, że usiłuje może być wiele.

Sztuczna inseminacja, wskaźniki , które są różne wydajności, nie jest przeprowadzane w niedrożności jajowodów, a także ich nieobecności. To nie doprowadzi do sukcesu na wysokim stopniem endometriozy.

W celu zwiększenia skuteczności procedury w jednym cyklu przeprowadza się trzy próby. Z pomocą ultradźwięków monitorować dojrzewanie pęcherzyków i określić czas owulacji.

Próby przeprowadzenia dzień wcześniej, w tym samym dniu i na następny dzień. Tak więc zapłodnienie odbywa się w naturalnym cyklu, jednak jego skuteczność poniżej.

Jeśli kobieta ma problem z samodzielnym owulacji i endometrium, lekarze uciekają się do stymulowania hormonów. Zaleca się, aw przypadku niepowodzenia, ponieważ zwiększa szanse powodzenia.

dawcy spermy lub mąż przetwarzane. Ma to na celu wyeliminowanie drobnoustrojów, które mogą wywołać stan zapalny. Ponadto nasienie wyeliminowane stałe i nieprawidłowe plemniki. Aby wykluczyć reakcje anafilaktyczne i alergii białek plemników są usuwane, obce ciała kobiety.

Sztuczne zapłodnienie, którego opinie są dobre, prowadzone na fotelu ginekologicznym. Podczas procedury macicy wprowadził specjalny cewnik, przez który wchodzi oczyszczono plemniki.

Po kobieta powinna mieć co najmniej pół godziny w pozycji leżącej. Następnie można przystąpić do biznesu jak zwykle, jednak powstrzymać się od seksu i podnoszenie ciężarów.

Po 18 dniach w przypadku braku miesiączki test ciążowy jest przeprowadzane. Jeśli istnieje pozytywny wynik, procedurę należy powtórzyć. Z wielu nieudanych prób jest zalecane, aby przejść do IVF.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • psychiczne i choroby fizyczne niezgodne z ciążą;
 • Choroba i malformacje macicy, w których niemożliwe jest, aby dziecko;
 • guzy jajników;
 • ostre zapalenie ciała;
 • rak.

Możliwe powikłania:

 • hiperstymulacji jajników;
 • reakcje alergiczne;
 • Wielokrotne i ciąża pozamaciczna;
 • zapalenie macicy i jej przydatków;
 • wprowadzenie reakcji wstrząsu może występować w macicy plemników.

Skuteczność procedury mieści się w przedziale od 3 do 41%. Średnio 15%.

Według statystyk, najbardziej skutecznego leczenia w następujących warunkach:

 • Minimalna prowadzi stymulacji owulacji z dojrzewania wielu komórek jajowych;
 • jakości plemników i jest prawidłowo przetworzone;
 • zadowalający jajowodów, ich funkcja nie jest ograniczona;
 • Kobieta od 30 lat.

Zatem, sztuczne zapłodnienie, co dobre opinie na temat, jest bezbolesny, tanie i bezpieczne technologie reprodukcyjne. Jej główną wadą jest niska wydajność oraz konieczność przeprowadzenia kilku prób.