890 Shares 5949 views

Sanatorium "Prioka" (region Ryazan): programy terapeutyczne, centrum fitness, masaże

Można odpocząć doskonale nie tylko za granicą, ale także w penatach narodowych. W ostatnich latach w wielu częściach Rosji, unikalnych w pięknie i naturalnych czynnikach leczniczych, wybudowano dziesiątki nowoczesnych ośrodków zdrowia i baz turystycznych, które spełniają międzynarodowe standardy. W rejonie ryazańskim zasłużono popularność sanatorium "Prioka". Otworzył się na bazie domu odpoczynku Kasimova, który później stał się kompleksem sanitarnym. Od końca lat 80-tych odbywały się regularne remonty, dzięki czemu kompleks jest coraz bardziej komfortowy i nowoczesny. Organizatorzy starali się wziąć pod uwagę wszelkie gusta przyszłych klientów, więc w infrastrukturze sanatorium są nowe budynki, a stare budynki, które zostały odnowione, usytuowane w nieco odosobnionym otoczeniu i dające swoim gościom fantastyczne poczucie harmonii z Matką Naturą. Co jeszcze jest niezwykłe w tym kurorcie, jak to jest traktowane, wyżywienie, jaki rodzaj odpoczynku jest świadczona? Weźmy małą wirtualną wycieczkę po sanatorium i przekonaj się, co się tutaj dzieje.


Lokalizacja

W pięknym miejscu, na lewym brzegu pierwotnej rosyjskiej rzeki Oka, znajduje się stare miasto Kasimov (rejon Ryazan). Jest prawie w centrum doliny Mescher. W odległości 11 km znajduje się wieś Celizovo. Tutaj, pod cieniem starych buków i lipy, był kiedyś posiadłością pani Krivenkova. W czasach radzieckich na swoim terytorium znajdowały się, zastępując siebie nawzajem, szpitalem wojskowym, domem odpoczynku, zespołem medycznym. W 1996 roku zaczęło się tutaj małe i przytulne sanatoria "Prioka". Od Ryazan wzdłuż autostrady odległość ta wynosi około 165 km, od Moskwy – 285 km od Murom – tylko 90 km.

Jak tam dotrzeć

Z dowolnego miasta w Rosji dogodne jest dotarcie do sanatorium "Prioka". W Kasimov nie ma dworca kolejowego, można dojechać samochodem lub autobusem. Na dworcu autobusowym miasta turystów odbywa się sanatoria. Z Moskwy, jeśli podróżujesz środkami transportu publicznego, musisz wsiąść do autobusu, obok stacji "Shchelkovo" do miasta Kasimov. Czas na drodze wynosi 5 godzin 30 minut, cena biletu wynosi 700 rubli. Jest 7 lotów dziennie. Pierwszy autobus opuszcza o godzinie 7:30, ostatni – o 22:00.

Z Ryazan musisz iść z dworca autobusowego "Prioksky". Istnieje wiele lotów dziennie, czas podróży wynosi około 3 godzin, cena biletu wynosi 390 rubli.

Od Murom do Kasimova odbywa się 2 loty – o 6:20 i 14:20. Czas na trasie wynosi mniej niż 2 godziny, cena biletu wynosi 190 rubli.

Jeśli dojdziesz do sanatorium "Prioka" samochodem, musisz jechać autostradą Ryazan, idź Ryazan zgodnie ze znakami do Kasimova, zanim dotrzesz do tej osady, w obszarze posterunku policji drogowej skręć w prawo, przejdź przez most do drugiego brzegu Oki i idź w kierunku miejscowości Prioksky . Po przejściu, idź drogowskazami, aby dostać się do wsi Selizovo, a następnie udać się do sanatorium.

Profil terapeutyczny

Sanatorium "Prioka" prowadzi główną obróbkę następujących organów i systemów:

 • Naczynia krwionośne;
 • Płuca i inne narządy oddechowe;
 • Kości, stawów, mięśni, więzadeł.

Ponadto organizowane są dodatkowe leczenie chorób:

 • Gastroenterologiczne;
 • Skórka skóry;
 • Ginekologiczna;
 • Układ nerwowy;
 • Niektóre choroby zawodowe;
 • Cukrzyca;
 • Otyłość;
 • Hormonalne niepowodzenia.

Baza diagnostyczna

Możesz przyjść do sanatorium "Prioka" z gotowymi analizami, ale możesz też przejść przez egzamin. Wykonywane są następujące testy:

 • Zastrzyk ginekologiczny;
 • Mocz (ogólne);
 • Krew (ogólna, biochemiczna, hormonalna, komórkowa);
 • Ultrasonografia tarczycy, układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, dla kobiet, przeprowadzają badanie gruczołów sutkowych;
 • EKG.

Urlopowcy mogą odwiedzić lekarzy o wąskiej specjalizacji: neurologu, endokrynologa, ginekologa, terapeuty, otolaryngologa, chirurga, dietetyka, terapeuty ozonu, patologa zawodowego.

Baza terapeutyczna

W sanatorium "Prioka" (rejon Ryazan) w 2000 r. Uruchomiono nowy budynek medyczny, w którym urlopowiczom odbywa się wiele nowoczesnych procedur innowacyjnych i klasycznych. Tutaj jest prowadzony zabieg balneologiczny, który obejmuje:

 • Wanny (iglaste, wirowe, suche węgiel, perła, jodek-brom – tylko 10 odmian);
 • Dusza (Charcot, deszcz, rosnąco);
 • Leczenie borowinami.

Fizykoterapia aparatury prowadzona w sanatorium oparta jest na laserowych, lekkich, prądowych o różnej częstotliwości i amplitudzie, ultradźwiękach, magnesach.

W "Prioke" wykonuje się takie szczegółowe procedury, jak czyszczenie jelit, czyszczenie pantotem, leczenie pijami, ozon, zimno. Z wieloma chorobami, dietetyzmem, wodą mineralną, ćwiczeniami fizycznymi, jaskinią solną, fonoforozą, elektromostymulacją, pantotemią i sprzętem masażu termalnego, a także klasycznym masażem różnych stref, przyczyniają się znacznie poprawiając stan zdrowia. Ośrodek korzysta z kapsuły SPA, urządzenia z cyklicznym polu magnetycznym "Alma" i innego nowoczesnego sprzętu medycznego.

Oferty specjalne

W sanatorium "Prioka" można odpocząć, leczyć, lub świętować uroczyste uroczystości. Tak więc w przypadku nowo małżeństwa pokój jest darem na jedną noc, jeśli ślub odbywa się w sali bankietowej sanatorium. Jeśli nie, numer ten jest oferowany za 4000 rubli dziennie.

Dla osób w podeszłym wieku Prioque opracował bardzo interesujące programy lecznicze. Jak wiadomo, po 60, a czasami nawet wcześniej ludzie mają cały szereg różnych dolegliwości. Sanatorium oferuje kupony, których koszt obejmuje zestaw różnych procedur, które lekarz mianuje po badaniu (lub na podstawie przedstawionych dokumentów medycznych):

 • Jaskinia solna;
 • Fitoterapia;
 • Koktajle tlenowe;
 • Ścieżka zdrowia;
 • Basen (3 razy w tygodniu);
 • Instrukcja masażu (1 strefa);
 • Dwie procedury fizjoterapeutyczne;
 • Climatoterapia;
 • Jeden wybór procedur balneologicznych.

Również w tym programie możesz odwiedzić lekarzy o wąskich specjałach, wykonać elektrokardiogram, wziąć mocz, badania krwi na cukier, cholesterol, ogólny.

Opis

Sanatorium "Prioka" znajduje się w zaskakująco pięknym miejscu. W sobie, uzdrowisko jest bardzo małe, tylko 112 osób. To pozwala personelowi zwracać uwagę na każdego gościa na maksimum. Specyfika uzdrowiska polega na tym, że budynki mieszkalne są dość zaciszne. To pozwala gościom w pełni cieszyć się ciszą i spokojem.

Recepcja znajduje się w głównym budynku. Znajduje się też sala bilardowa, centrum fitness, w którym zainstalowane jest wiele symulatorów, specjaliści pracujący z urlopowiczami, prowadzą zajęcia z terapii fizycznej, ćwiczą gimnastyczne ćwiczenia, które pomagają radzić sobie z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Ponadto w centrum odnowy biologicznej znajduje się sala wideo, kiosk z pamiątkami, a sala ozdobiona fontanną. Z tego budynku jest ciepłe przejście do szpitala. Dla uchodźców nowoczesna i wielofunkcyjna sala konferencyjna jest wyposażona w centrum odnowy biologicznej. W całym hotelu można korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu, w tym pomieszczeń. Obszar uzdrowiska jest utopiony w bzu i innych kwiatach, wszędzie jest mnóstwo zieleni, na alejach są wygodne sklepy, gdzie można usiąść wygodnie.

Zakwaterowanie

Liczba pomieszczeń w sanatorium "Prioka" składa się z sześciu budynków.

Główny czteropiętrowy budynek № 1. Został wzniesiony przez budowniczych Jugosławii. Budynek jest bardzo stylowy i piękny. Jest tu 32 pokoje. Ich kategorie:

 • Norma uległa poprawie. Wyposażenie obejmuje zestaw ładnych i pięknych mebli, telewizor, małą lodówkę, czajnik elektryczny, suszarkę do włosów, telefon. W pomieszczeniach higienicznych są zainstalowane muszla klozetowa, umywalka, bidet, wanna z prysznicem.
 • Apartament. Pokoje są dwu-pokojowe, z sypialnią, pokojem dziennym, w którym znajduje się kuchnia, wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia kuchenne i naczynia. Są dwa balkony w pokoju, a higiena wyposażona jest w nowy sprzęt sanitarny importowany.

Dwupiętrowy budynek nr 2. Ma 20 pokoi. Ich kategorie:

 • Standardowy pojedynczy i podwójny.
 • Mniejszy Apartament (Junior Suite). Numer dwupokojowy obejmuje sypialnię, pokój dzienny i pomieszczenie do higieny.

Jednopiętrowy budynek № 3. Są tylko 5 pokoi kategorii ekonomicznej gospodarki (jedno- i dwuosobowe). Wyposażenie – zestaw niezbędnych mebli, mała lodówka, telewizor, pomieszczenie higieniczne, w którym nie ma wanny, tylko kabina prysznicowa.

Jednopiętrowy budynek № 4. Istnieje 6 pokoi kategorii standardowej gospodarki (jedno i dwuosobowe).

Dwie domki – № 5 i № 6. W każdym z tych budynków znajdują się 2 pokoje – sypialnia i salon oraz pomieszczenie higieniczne. Wyposażenie domków – kominek, lodówka, czajnik elektryczny, klimatyzator, telewizor.

Zasilanie

W sanatorium posiłki organizowane są w jadalni. Naczynia serwowane są tutaj w dwóch typach – diety i kuchni ogólnej. W zakresie produktów mlecznych, mięsa, ryb, dań bocznych, wypieków, deserów. Rodzaj żywności – dostosowany do indywidualnych potrzeb, tzn. Urlopowicz może wybrać to, co lubią. Oprócz jadalni w sanatorium znajduje się kawiarnia o nazwie "Bat", gdzie można odpocząć, śpiewać w karaoke.

Usługi dla dzieci

Dla niemowląt z rabatów "Prioque" do 50% są pod warunkiem, że są one umieszczone w dodatkowym miejscu. Prowadzone jest również leczenie dzieci w uzdrowisku, mające na celu wzmocnienie organizmu i wzmocnienie odporności. Niektóre zabiegi, takie jak monitorowanie czyszczenia jelit, kapsułka SPA, kąpiele, różne zabiegi fizjoterapeutyczne nie są przeznaczone dla małych gości. Dla nich oferowane są fitoterapia, terapia ruchowa, dieta, basen, jaskinia soli i inne procedury. Dzieci spędzające wolny czas mogą spędzić w sali gier, gdzie są zaangażowani w profesjonalnego wychowawcę. Są konkursy, ciekawe zajęcia rozwijające się, oglądanie bajki i filmów dla dzieci.

Czas wolny

Każdy urlopowicz będzie pamiętany przez długi czas przez sanatorium "Prioka". Ryazan, bardzo interesujące i historyczne miasto, jest daleko, więc nie ma tam wycieczek. Ale goście są zaproszeni do zobaczyć miasta Murom i Kasimov, zwiedzić muzea dzwonka, rosyjskiego samowara, jeździć na łodzi wzdłuż Oki, udać się do meczetu Tatar i wiele więcej. Na terenie sanatorium jest też coś do zrobienia. Dla wakatorów znajduje się sauna fińska, basen z kaskadami wodnymi, centrum fitness, boisko sportowe oraz lodowisko zimą. W sanatorium znajduje się biuro wynajmu, w którym można wziąć rower, łyżwy lub narty.

Oprócz imprez sportowych w ośrodku zdrowia odbywają się koncerty, programy rozrywkowe, dyskoteki, karaoke, turnieje sportowe, wycieczki do pomników przyrody.

Dodatkowe informacje

Sanatorium "Prioka" czeka na gości przez cały rok. Ceny wycieczek tutaj zależą od wybranego programu. Więc po prostu odpocznij bez kosztów leczenia od 1400 rubli dziennie na osobę. Istnieją również pozwolenia na weekendy, których koszt wynosi od 1500 rubli dziennie na osobę. Rodzaj leczenia w uzdrowisku można również wybrać zależnie od gustu i preferencji. Tak, częściowe i pełne leczenie jest oferowane tutaj. Pierwsze koszty to 1600 rubli dziennie na osobę, a drugie – od 2150 rubli dziennie.

Recenzje

Prawie wszyscy, którzy odwiedzili sanatorię "Prioka" doradzają go swoim przyjaciołom i znajomym, bo tutaj można naprawdę odpocząć. Ciekawe zalety:

 • Doskonała praca personelu;
 • Wiele procedur wliczonych w cenę wycieczki;
 • Wspaniałe terytorium, piękne, czyste, zadbane;
 • Pyszne jedzenie;
 • Wysokiej jakości sprzątanie pokoju.

Niektórzy urlopowcy odnotowują niewielkie uchybienia w pracy sanatorium:

 • Nie wszystkie pokoje są nowe (meble, kanalizacja, pościel);
 • Małe ciekawe zajęcia dla młodzieży;
 • Unequipped plaży na Oka.