339 Shares 1007 views

A wiesz, dlaczego urządzenia są podwójnie drut?

Współczesna cywilizacja istnieje w części ze względu na energii elektrycznej, że człowiek potrafił stawiać się w służbie. Urządzenia elektryczne pozwalają na regulację dźwięku i komunikację wizualną pomiędzy odległych miejsc, rozpraszają ciemność i ogrzeje nas w zimie. Nie ma sensu, aby wymienić wszystkie obszary zastosowań energii elektrycznej, ponieważ jest znana każdemu. Jednak dla niektórych ludzi, którzy nie mają wykształcenia elektrotechniki, pozostaje tajemnicą, dlaczego urządzenia posiadają podwójny przewód. Rzeczywiście, zatyczki mocy urządzeń elektrycznych gospodarstwa domowego są wyposażone tylko dwa kołki (styk pomocniczy grunt nie może być brany pod uwagę), zamiast trzech lub czterech. Być może to było robione w celu zaoszczędzenia (po dwa mniej niż trzech)? Załóżmy zbadać.


Picking up podręcznik

Aby odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego mają podwójne przewody elektryczne” – trzeba pamiętać podstaw elektryczności. Wielu nauczycieli, poprzez zdefiniowanie terminu „prąd elektryczny”, to jest w porównaniu z przepływem wody. Takie porównanie jest całkiem możliwe, oczywiście, z pewnymi zastrzeżeniami. Używamy go sami.

Wprowadzić kanał, przez który przepływa woda. Na odcinku ostrza ma młyn wodny, przekształcając naturalne siły poruszać mas wodnych w użyteczną pracę. Oczywiście, po przejściu przez prędkość ostrza jest nieznacznie zmniejszona. Wartość ta zależy od kilku czynników, więc nie mogą być widoczne „na oko”, ale jest. Oczywiście, tarcza będzie obracać się tylko w przypadku, gdy płyn będzie przemieszczać. A to z kolei jest możliwe, gdy istnieje zderzenia bocznego (różnica wysokości lub wtrysk). W tym przykładzie, analogicznie skierowane strumienie wody – to aktualny kanał elektryczny jest przewodnikiem, a młyn – urządzenie ma pewien opór. Wystarczy włączyć wtyczkę zasilacza do gniazdka, a następnie naciśnij przycisk zasilania, zarówno na jednym z przewodów, prąd popłynie. Przekształcona w inną formę energii (wykonując pracę), to nadal na drugim drucie, wracając do siatki. Dlatego odpowiedź na pytanie „dlaczego urządzenia są dwu-wire” jest prosta: żaden inny sposób, jak w przypadku opłata cząstek aktualnego zapotrzebowania przynajmniej dwa punkty. Należy pamiętać, że muszą one być różne. Oznacza to, że jeśli kanał ma różnicy w wysokości pomiędzy początkowym i końcowym, przemieszczenie mas wody nie nastąpi.

praktyka

Jeśli mówimy o intrahouse gniazdka sieciowego, a następnie w zależności od sposobu podłączenia przewodów jest faza – że nadmiar zdolności produkcyjnych, a drugi – zero. Załadowano przewodzie fazowym, trafiając na jednym z kołków wtyczki z urządzenia, czy pracę i powraca do przewodu neutralnego z tym kontaktem. Czasami ludzie zastanawiali się, dlaczego urządzenia są podwójne drutu, cytowany jako przykład system z trzech lub czterech przewodów. Rzeczywiście, istnieją. W tym przypadku, przewody fazowe więcej. Wyjaśnienie procesów zachodzących w takich łańcuchów, bardziej złożonych, w tym artykule nie ma. Obwody prądu stałego zaangażowany również dwa przewody: pozytywny (nadmiar jonów) i ujemne (elektrony).

medium transmisyjne

Do prądu „przyszedł” do naszych własnych urządzeń, trzeba zadbać o „drodze” dla niego. Jest to metalowy drut lub przewód w izolacji. Kilka przewody w całkowitej izolacji nadrobić kabel. Czasami te terminy są zdezorientowani. Na przykład, nie był znany jako „SIP-wire”, chociaż w piśmie Skrót „P” oznacza po prostu przewód.

Jest to dość nowy produkt, więc skupić się na nim w szczegółach. Tzw samonośny kabel izolowany w naszym kraju pojawiła się niedawno. W rzeczywistości składa się z wielu drutów, w którym izolacja jest przylutowane do siebie, co stanowi jednolitą strukturę. funkcja SIP jest to, że nie wymaga drutu do zawieszania, jak jest samonośna. Ponadto, jego izolacja może wytrzymać otwartym powietrzu przez okres co najmniej 40 lat, w umiarkowanym klimacie.