680 Shares 4338 views

„Piknik na skraju drogi”: analiza i podsumowanie. „Piknik na skraju drogi”: Autorzy

Porozmawiajmy o jednym z najbardziej znanych rosyjskich powieściach science fiction XX wieku. Szczególnie znany w drodze nabył dzięki filmu „Stalker” Andreya Tarkovskogo. A następnie wzrosła popularność nowej serii książek i gier, które zostały wydane na początku 2000 roku i poświęconej przygodach stalkerów.


W referacie zostaną określone podsumowanie. „Piknik na skraju drogi” – to nazwa produktu, które będziemy analizować i opowiedzieć.

Autorzy

Twórcy zaskakującą i zniewalającym świecie powieści były radzieckie science fiction pisarzy Strugackich braćmi. „Piknik na skraju drogi”, podsumowanie, które zostaną przedstawione później – fiction powieść napisana przez nich w roku 1972. Oprócz sławy w ojczyźnie i otrzymał wiele promocji za granicą – ta powieść jest pierwszym wśród wartości ty Strugackich, przez liczbę transferów do innych języków.

Po raz pierwszy powieść została opublikowana w 1972 roku w miejscowościach magazynu „Aurora”. Jednak zwolnić produkt w swojej ostatecznej postaci książki, autorów w ZSRR przez długi czas bez powodzenia. Dopiero w 1980 roku został wydrukowany, a duża łata.

Poznajemy komputer razy Strefa

„Piknik na skraju drogi”, podsumowanie, które zostaną omówione w artykule opowiada o wydarzeniach, które rozgrywają się w pod koniec 20 wieku. Miejsce – miasto Harmont, obok wizyt strefowych. Tzw miejsc na Ziemi, gdzie na krótko przed opisane historie wylądował kilka obcych statków. Zatrzymali się na ziemi na długo, ale pozostawił po sobie wielu niezrozumiałe dla człowieka rzeczy. W sumie istnieje sześć stref.

Terytorium, wizyty kosmitów, został ogrodzony, a wejście do niej jest dozwolone wyłącznie pracownikom Międzynarodowego Instytutu pozaziemskiej Kultur. Ale są tacy, którzy nielegalnie przekroczyć obszarów granicznych w celu uzyskania różnych obcych przedmiotów i sprzedawać je. Takie osoby nazywane są stalkerów.

Naukowcy zaproponowali kilka hipotez pochodzenia Strefa: pozaziemska inteligencja umieściła na Ziemi próbek hodowli; Przybysze osiedlili się na terenie Strefy, gdzie ludzie uczą; a może kosmici tylko zatrzymał się na odpoczynek w drodze do innego celu, jak ludzie zatrzymać się na piknik, a to, co pozostało z nich jest odpowiednikiem ludzkich opakowania cukierków, ślady ogniska, puszek, plamy benzyny, itd. d.

protagonista

Spróbujmy pomieścić głośność w podsumowaniu produktu. „Piknik na skraju drogi” opisuje życie REDRICK SCHUHART, byłego stalkera, obecnie Instytut pozaziemskiej Kultur. Pracował jako asystent w laboratorium, pomagając rosyjskiego naukowca Kirill Panow, która bada jeden z typów artefaktów obszarach – tak zwane manekiny. „Dummy” – dwie tarcze z miedzi, wielkość spodek herbaty, między nimi stale utrzymuje tę samą odległość 40 centymetrów. Skompresować je lub rozpuścić większą odległość jest niemożliwe.

strefa

Na RED Cyryla dobre relacje i oferuje naukowcy zgadzają się ze Strefy w celu uzyskania „manekin”, który w coś niebieskiego. Red widział ją podczas poprzednich nalotów. Ubrani w specjalne kombinezony, naukowcy wysłany do strefy.

Podczas badania, Cyril przypadkowo dotyka jakąś srebrną pajęczynę. Naukowiec sam nie zauważy, ale czerwona zaczyna się martwić. Jednak wyprawa zakończyła się sukcesem, a naukowcy wrócili z obszarów nieuszkodzonych. Jednak po kilku godzinach naukowiec umiera na atak serca.

Red obwinia się za śmierć kolegi. Jest doświadczonym stalker nie skończył! Wiedział, że w strefie nie może być ostatni szczegół – każda mała rzecz może mieć poważne konsekwencje.

Powrót do stalkerów

World of Strefie – najbardziej popularne wśród wszystkich, stworzony przez braci Strugackich. „Piknik na skraju drogi”, podsumowanie, które rozważamy, zabiera czytelnika w ciemną, niejasnym i śmiertelnej rzeczywistości. A życie bohatera nie różni się z radości i beztroski.

Cherz kilka lat po śmierci Kirilla Redrik pozostawiając Institute, powrót do zawodu stalker. Na Red Ma żonę Guta, ich córka – Maria, nazwali Monkey. Już dawno zaobserwowano, że dzieci stalkerów są nieco różni się od innych ludzi. Maryja nie jest wyjątkiem – jej twarz i ciało pokryte włosami. Reszta to – zwykłym dzieckiem.

O nowych przygodach RED w strefie tylko powierzchownie można powiedzieć podsumowanie. „Piknik na skraju drogi”, którego autor nie żałuje farb, opisuje wypad w Redrick strefa Vulture Burbridge. Zasłynął za okrucieństwo wobec innych stalkerów. Ale tym razem było w niebezpieczeństwie życie w Burbridge – wszedł czarownic galaretką ", a obecnie poniżej kolano nogi były jak z gumy. Sęp prosi, aby mu pomóc, a nie obiecując pomoc w znalezieniu Radu Złotą Piłkę.

Złota Piłka – mityczny artefakt, który jest przypisany do potęgi pragnienia. Burbridge mówi, że znalazł je, a nawet artefakt spełnił swoje pragnienie. REDRICK nie traktuje go poważnie, ale pomaga kogoś.

Tego samego dnia, Red dochodzi do ekstrakcji kupujący się artefakty, gdzie został aresztowany i osadzony w więzieniu.

Po powrocie z więzienia

Oczywiście, wszystkie niuanse wydarzeń rozgrywających nie byłaby w stanie przekazać podsumowanie. „Drogowe piknikowe” – nowa, których akcja szybko się rozwija. Tak, Czerwony, dosidev swoją kadencję, wraca do domu. Tu dowiaduje się złe wieści – jego córka zmieniła się tak, że lekarze wątpliwości, czy jest to osoba. Oprócz zmian w wyglądzie, to przestał rozumieć ludzką mowę.

Red postanawia udać się do strefy w poszukiwaniu Złotej piłki. Jednak Buzzard ostrzegł go, że droga może być poważny sprawdzian. Najgorszą rzeczą z nich – „Maszynka do mielenia mięsa.” Aby przejść przez to będzie musiał poświęcić inną osobę. Red zdecyduje się poświęcić swego syna Barbridzha Artura. Stalkerów pokonać wszystkie pułapki i czerwony towarzysz, rzucili się do przodu, krzycząc: „maszynki do mielenia mięsa” „Szczęście dla wszystkich” umrzeć

życzyć

Że dobiega końca powieści „Piknik na skraju drogi”, podsumowanie, które czytasz. Red patrzy na złotej kuli, i uświadamia sobie, że właściwie nie wie, o co prosić, oprócz zdrowia córki. Przez całe życie był zaangażowany w to wszedł do Strefy, aby wyżywić swoje rodziny. Nic innego po prostu nie wie, jak to zrobić. I wtedy staje się jasne, że Artur miał rację, więc w przeciwieństwie do ojca, a najlepiej nie życzy sobie: „Szczęście dla wszystkich! Wolna!”.

analiza

Niestety, nie może zawierać całą głębię i dwuznaczności, które opisują Strugatskie, krótką opowieść.

„Piknik na skraju drogi”, według krytyków, jest odpowiednia dla dwóch definicji. Niektórzy uważają, że jest to powieść science fiction, inni mówią – fikcji społecznej. Najnowsze ołowiu takie argumenty – w pracy nie ma opisy naukowe obszary pracy artefaktów, nieznanego pochodzenia i celu cudzoziemców, a nie ma uzasadnienia naukowego na istnienie pozaziemskiej inteligencji.

Praca jest w pełni wyposażony w opisach zamiast scen z życia codziennego, które nie przekazują podsumowanie. „Piknik na skraju drogi” wpływa więcej problemów społecznych, mówiąc o twardym życiem i losem zwykłego człowieka w nietypowej sytuacji. Przed czytelnik otwiera skomplikowany wewnętrzny świat człowieka, który zapłacił ogromną cenę, ale za co? Dlatego do końca powieści nie można uznać za jednoznaczne i każdy zrozumie go na swój sposób.