789 Shares 3590 views

Termostat z zewnętrznego czujnika temperatury powietrza: opis, cechy

Zarządzanie urządzeń grzewczych w nowoczesnych systemów wdrożonych przez termostaty. To urządzenie, przez które właściciel może skonfigurować pracuje przez pewien trybie bazy operacyjnej. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele wymagają dostosowania termostatów na kilka sposobów, a nawet ich automatyczną korekcję. Istnieją różne podejścia do organizacji interakcji pomiędzy urządzeniem a przystawki Zarządzanie. Szerokie możliwości powstawania więzadła zawiera termostat z czujnika temperatury powietrza zewnętrznego, które może być zamontowane na odległość od grzejnika.

Funkcje termostatów z czujnikiem zdalnym

Najprostsze modele termostatów są dostarczane z wbudowanymi czujnikami. Ich zadaniem jest określenie aktualnej temperatury bezpośrednio w pomieszczeniu, w którym pracuje system ogrzewania. Urządzenia ze zdalnym czujnikiem typu stosowane w tych przypadkach, w których oznaczanie temperatury zewnętrznej, która jest zarządzanie stanem. Ale problem pozostaje ten sam kontroler – na podstawie otrzymanych parametrów, aby dostosować parametry funkcjonowania sprzętu docelowego. Na przykład, kontroler temperatury z czujnika temperatury zdalny może być zamontowany w pobliżu kotła, a element czujnika w tym przypadku być umieszczone w pomieszczeniu, który jest zorientowany funkcji ogrzewania. Praktykowane inne podejście do stosowania z czujnikiem zdalnym. Czasami jest on zainstalowany na ulicy, do parametrów pracy kotła zainstalowany zgodnie z zewnętrznych warunków klimatycznych. Ale w takich systemach są wykorzystywane również standardowych czujników pokojowych i analogi uliczne działać jako wskaźnik zapasowy.

Dla każdego urządzenia używane termostaty?

Klasycznym przykładem zastosowania termostatów – system ogrzewania podłogowego. Ponadto, regulatory mogą być używane jako część z wymienionych kotłów grzewczych, innymi piecami domowych. Funkcja czujnika jest wspólna dla całej grupy urządzeń tego typu – monitorowanie odczyty temperatury. Poza użytku domowego jest zapewnienie oraz obszary, w których stosowanie systemów wodnych, zamrażarki, systemy chłodzenia, etc. Jako część tej infrastruktury wykorzystuje zaawansowany termostat, który może być połączony w jeden system, wiele czujników. W zakładach przemysłowych zastosowanie czujników zdalnych, ze względu na konieczność monitorowania wielu obszarach działalności, gdzie ogrzewanie jest realizowane z urządzenia grzewczego.

gatunek

Istnieje kilka objawów urządzeniach klasyfikacyjnych. Przede wszystkim jest to sposób prezentacji danych. Są i elektroniczne termostaty mechaniczne, które różnią się między odczytami i niezawodności dokładności. Wszystkie modele z pierwszego typu, zazwyczaj mają małą stopę błędów, ale są one mniej odporne na działanie czynników fizycznych. Mechanika uważane starzenia podstawę techniczną, więc ten typ urządzenia znajdują się na rynku coraz mniej.

Inną cechą separacji oparty jest na metodzie instalacji. Zarówno termostatem, czujniki mogą zawierać podłogi, ściany i ustawienie powietrza. A także zasady komponentów podłączonych różnią. Na przykład, termostat do gniazdka z czujnikiem zdalnym eliminuje potrzebę, aby uruchomić osobny przewód zasilający. Jeśli używany jest nadajnik bezprzewodowy, operacja montażu i całkowicie ograniczyć fizyczną instalację urządzenia bez operacji elektrycznych.

Charakterystyka urządzeń

Wskaźnik kluczowy jest zdolność operacyjna regulatora. Ten parametr jest określany przez wymagania obciążenia, które będą obsługiwać urządzenie. Zazwyczaj modele konsument typu mają potencjał 3-3.6 kW. To wystarczy do produktywnego utrzymania kotła lub grupy małych grzejników. Nawiasem mówiąc, można było pracować z wieloma jednostkami w tym samym czasie, producenci zapewniają zarządzanie wielokanałowego. Nawet średniej wydajności urządzenia umożliwiają integrację często termostat zdolny do pokrycia 5-10 stref jednocześnie. Liczy się sam zakres temperatur, w którym dowody będą śledzone. Typowe urządzenie ma zazwyczaj pomiędzy 5 i 45 ° C Do celów specjalnych zaoferować zmiany zakresów pracy do 90 ° C

dodatki technologiczne

innowacja funkcjonalna rzadko spotykane w takich urządzeniach, jak są one prowadzone przez osiągając realizacji konkretnego zadania. Jest to, że osobne wersje, wraz z temperaturą może również uchwycić wskaźniki wilgoci. Najważniejsze jest to kierunek rozwoju technologicznego przechodzi ergonomii sterowania termostaty. Aby zwiększyć komfort czujników wbudowanych modułów Wi-Fi, a same panele sterujące są wrażliwe na dotyk ustawienia panelu i ekrany LCD. Popularny i termostat cyfrowy ze zdalnym czujnikiem, który obsługuje możliwość programowania. W przeciwieństwie do standardowych modelach, takich urządzeń elektronicznych są przeznaczone do przetwarzania złożonych algorytmów oryginalnych danych, która może wykonać odczyt z wielu wskaźników temperatury.

producenci

Na krajowym rynku modele jakości termostaty oferują firmom „Teplolux», Caleo, Honeywell, Electrolux, etc. Lub do specjalistycznych zastosowań przemysłowych oferują ciekawe modele firmy Wielki Mayer i Thermo. Jeśli chodzi o koszty, termostat z czujnikiem temperatury budżet zdalnego jest dostępny w średnio 1-1,5 tys. RUB. urządzenia cyfrowe z czujników bezprzewodowych szacuje się na 2-3 tys.

Jak wybrać odpowiedni model?

Jeśli chodzi o zarządzanie wieloskładnikowego urządzeń grzewczych lub szeroką gamę urządzeń, wybór odbywa się na podstawie projektu. Z technicznego punktu widzenia obejmuje dopuszczalnych charakterystyk dla poszczególnych punktów regulacji. W środowisku domowym odpowiedzialne sektory mogą zaufać kontrolerów 5-10 stref, których moc wynosi około 3,6 kW. Jeśli wybrany model regulacji ogrzewania podłogowego i małą kotła nadaje elektronicznego termostatu ze zdalnym czujnikiem temperatury typu dwie strefy. W tym wyborze możemy spokojnie skupić się na ergonomii i stylistycznych zalet modelu.

wniosek

Jedynie w rzadkich przypadkach, nowoczesna technika grzewcza jest dostępny bez panelu sterowania w standardzie. Oznacza to, że możliwość bezpośredniej regulacji są często dostarczane domyślnie. W związku z tym może powstać pytanie, że konieczne jest termostat ze zdalnym czujnikiem temperatury. Oczywiście regulacje mogą być przeprowadzane i bezpośredni sposób – w istocie te same podstawowe standardy wykończenia są dostarczane i możliwości zarządzania bezprzewodowymi. Jednak specjalne czujniki termostat może całkowicie zwalnia użytkownika przed koniecznością kontrolowania systemu grzewczego. Urządzenie automatycznie dostosowuje parametry pracy, które zapewnią nie tylko łatwość obsługi, ale również zaoszczędzić zasoby energetyczne.