285 Shares 8594 views

Może Cię też dotknąć: czujnik w telefonie nie działa, co mam zrobić?

Dzisiejsze technologie umożliwiają użytkownikowi działanie z maksymalną wydajnością wszystkich możliwości sprzętowych i programowych urządzenia. Czasami jednak mogą wystąpić nieprzewidziane zakłócenia, często wyrażane w sytuacji, gdy czujnik nie działa. Co robić i jak rozwiązywać taki problem techniczny, zajmiemy się przeglądem informacji.


Konsekwencje, których nie spodziewałeś się …

Zanim rozpoczniesz bardziej szczegółowe badania telefonu lub innego urządzenia sensorycznego, aby zidentyfikować przyczynę jego niezdolności do pracy, spróbuj zapamiętać wszystkie nieprzyjazne chwile o charakterze operacyjnym, to znaczy:

 • Czy urządzenie zostało upuszczone na twardej powierzchni. I nie ma znaczenia, że po uderzeniu urządzenie pracowało prawidłowo. Najważniejsze jest uwzględnienie tego faktu, ponieważ dopiero teraz zauważyłeś, że czujnik nie działa. Co robić, czasami konsekwencje pojawiają się po chwili. Ale, wiedząc o przyczynie, ułatwiasz proces rozwiązywania problemów.
 • Czy były jakieś precedensy wodne: obfite nawadnianie deszczu, rozlane filiżankę kawy, często zaparowujące wyświetlacz (wynik korzystania z telefonu w zimnym otoczeniu, a następnie nagłe przejście do ciepłego pokoju).
 • Być może wielokrotnie ściskałeś urządzenie, nieświadomie, a czasami nawet nie zauważając tego: minibus, elektryczny pociąg, koncert i inne miejsca masowego zebrania ludzi.
 • Pomyśl o tym, gdzie zwykle przenosisz telefon i czy używane miejsce jest "za ciasne" (ciasne ubrania dżinsowe).

Teraz prawdopodobnie wiesz, dlaczego czujnik w telefonie nie działa. Co zrobić z tymi wszystkimi wadami, dowiesz się z następnej sekcji artykułu.

Diagnostyka wzrokowa

Przede wszystkim sprawdź, czy urządzenie nie jest uszkodzone mechanicznie. Złącza i gniazda interfejsu nie powinny mieć śladów utleniania. Powierzchnia panelu sterowania powinna być czysta, to znaczy brak plam tłustych. Często jest to spowodowane nadmiernym zanieczyszczeniem ekranu dotykowego, że czujnik na tablecie lub urządzeniu mobilnym nie działa. Głębokie zadrapania i zęby na powierzchni szkła (plastiku) koła są wyjątkowo zaangażowane w utratę wrażliwego działania urządzenia. Powodem uciekania się do wymiany modułu czujnikowego mogą być oczywiste ślady odłączenia elementów układu sterowania. Ujawnia się to w postaci ciemnych obszarów ekranu dotykowego, a kolorowe rozwode służą jedynie jako potwierdzający argument na temat niepełnosprawności panelu dotykowego. Jednak czasami sprawca sytuacji "nie działa czujnik na tablecie" może być ładowanie urządzenia, a dokładniej jednoczesne użycie gadżetu ze sprzężonym działaniem urządzenia zasilającego.

Przygotowanie do prac konserwacyjnych

Kiedy przekonasz się, że "podstawa dowodów" pozwala na skorzystanie z zdecydowanych środków w celu wyeliminowania zidentyfikowanych problemów, aw szczególności zastąpienia ekranu dotykowego, należy odpowiednio mówić, odpowiednio dostosować się do takiej "odpowiedzialnej misji" …

Przede wszystkim zwróć uwagę na typ profilu wkrętów mocujących, ponieważ wymagane jest specjalne narzędzie. Potrzebna jest również stara Simka i suszarka do włosów. I oczywiście nowy ekran dotykowy, który dziś można kupić na niemal każdym urządzeniu dotykowym. Należy zauważyć, że w sieci Internet można zobaczyć proces demontażu i montażu modelu. Masz tylko jedno: zastosować w praktyce rozwiązanie trudnego pytania pod tytułem warunkowym "Czujnik na telefonie nie działa, co mam zrobić?" I, oczywiście, na staranność i staranne działania zależy zaleta wyniku. W zasadzie nie ma nic skomplikowanego w procesie zmiany ekranu dotykowego.

Zwróć uwagę

 • Blokowanie zamków na plastikowym korpusie ma właściwość łamania, oczywiście, z powodu niewłaściwie nałożonych sił. Korzystając z simki, ruchy do przodu odłączają obudowę.
 • W żadnym wypadku nie wolno zerwać urządzenia!
 • Często porty, łączniki i wystające części muszą być uwolnione od części nadwozia w ostatniej chwili odłączenia.
 • Warto zwrócić uwagę na to, że jest to "Multi-touch-reinkarnacja" telefonu fińskiego producenta, który na przykład nie pracuje również nad czujnikiem. W telefonie Nokia usunięto ekran dotykowy. Jeśli nie jest to natychmiast (na pierwszych etapach demontażu), to w każdym razie nie musisz "rozpraszać całego aparatu".
 • Uważaj i robić wszystko bez nagłych ruchów, ponieważ prawie każde urządzenie ma wiele połączeń wewnętrznych w postaci różnych pociągów, które nie muszą się rozdrabniać, ale starannie odłączone.
 • Na wewnętrznych krawędziach ramy w procesie produkcji nakładana jest klejąca podstawa, na której jest zamontowany czujnik. Twoim zadaniem jest rozgrzewać ekran dotykowy (nie palić i topić!) Aby można było go łatwo usunąć.
 • Proces instalacji jest nie mniej ważny: nie powinno się używać dodatkowych śrub, śrub ani innych części. Musimy umieścić wszystko na swoim miejscu.

Jak chronić urządzenie przed niezliczoną ilością destrukcyjnej jakości?

 • Telefon lub tablet powinny być przechowywane w specjalnym przypadku, który musi być wykonany z dość gęstego materiału (skóry, dermatiny lub silikonu). Zapobiega to niebezpieczeństwu mechanicznego uszkodzenia: upadku i zarysowania. Co ważne, ten rodzaj ochrony chroni gadżet przed szkodliwym działaniem zimna w zimie.
 • Biorąc pod uwagę rozmiar urządzenia, należy zawsze pamiętać, że może wyślizgnąć się z ręki w momencie używania. Dlatego zaleca się wyposażyć urządzenie w specjalny gumowany, silikonowy lub plastikowy zderzak. Oczywiście nie zawsze poprawia to estetykę urządzenia mobilnego, ale z pewnością chroni gadżet w momencie upadku.
 • Wreszcie wiele pasków i łańcuchów, zamocowanych na ciele telefonu, gwarantuje ochronę gadżetu przed niepożądanym uderzeniem na twardą powierzchnię. Nigdy nie stracisz telefonu komórkowego, jeśli jest "przyłączony" do Ciebie.
 • A co najważniejsze – wycieranie panelu sterowania (ekranu dotykowego) substancjami zawierającymi alkohol, nie unikniesz przyjemnego wyniku: czujnik nie działa. Co zrobić, jeśli widzę na monitorze niejasne zanieczyszczenie? Używaj zwykłego polerowania. Przy okazji, kropla oleju słonecznikowego może być prawdziwymi cudami, ważne jest, aby nie przesadzać!

Podsumowując

Jeśli czujnik nie działa w Twoim urządzeniu firmy Samsung, a kalibracja ekranu dotykowego i aktualizacja oprogramowania nie przynoszą pozytywnych wyników … A poza tym wciąż nie jest w 100% "winny" panel sterowania, należy skontaktować się z centrum serwisowym. Uwierz mi, to będzie dużo tańsze, ponieważ w Samsungie jest wdrożony bardzo złożony schemat budowy. Nawet boczne elementy sterujące często są powiązane z pętlą. Niespotykane jest demontaż panelu dotykowego, a co do zasady, tak jak w przypadku iPhone'a, użyto technologii "sandwich", tzn. Ekran dotykowy z wyświetlacza bez specjalnych narzędzi nie może być oddzielony … Bądź rozsądny i doskonal swoją wiedzą!