777 Shares 9004 views

Uprawa czosnku

Czosnek – jedna z najstarszych kultur, które uprawiane ludzi. Pory i cebuli należą do tej samej rodziny co czosnkiem. Jest on stosowany w medycynie i gotowania. W celach terapeutycznych, czosnek jest stosowany w leczeniu przeziębienia, grypa, kaszel, zapalenie oskrzeli. Kanał jest w stanie obniżyć poziom cholesterolu i zapobiega chorobom serca. Jak się okazało, czosnek – skutecznym narzędziem w walce z rakiem. On jest w stanie zmniejszyć ich negatywny wpływ.

Uprawa czosnku

Uprawa czosnku można nazwać to dość skomplikowany proces. Po tym wszystkim, to wymaga ekspozycji na światło słoneczne, wystarczająca ilość czasu i drennirovannaya gleby. Czosnek rośnie w tajemnicy – sadzenie nasion w ciągu dnia, co jest najbardziej blisko dzień jesiennej równonocy. Czosnek „kocha”, tworząc korzenie przed upadkiem w stan spoczynku z nadejściem zimy.

Dzięki jego lądowania w tym czasie, nie będzie boczne pąki, które później wraz z nadejściem wiosny będzie zwarte zęby.

Uprawa czosnku może wystąpić zarówno w łóżkach i w tradycyjnych pojemnikach ogrodniczych. Trzeba będzie dobrą glebę drennirovannaya, ponieważ w przeciwnym przypadku, czosnek po prostu gniją. Aby zmieścić wszystko było dobre, trzeba użyć odpowiedniego gruntu, wstępnie mieszane z kompostu lub zbutwiałych liści. Przed posadzić czosnek, określić, które z jego odmian najbardziej nadaje się do klimatu, w którym mieszkasz.

Jesień sadzenia czosnku

Bierze jeden szef czosnku i oczyścić go ze skóry, aby uzyskać pojedyncze ząbki. Umieść je w pionie, tak aby korzenie były pod spodem. Sadite głębokość około 2 cm. Następnie ostrożnie wlać pojemnik i umieścić go w najbardziej słonecznym miejscu, które w tym przypadku będzie chronione przed wiatrem.

Kiedy przychodzi wiosna

Wraz z nadejściem wiosny zaczynają rozwijać swoją czosnek. W związku z tym, będzie to po prostu trzeba karmić specjalnie zaprojektowany dla tego nawozu. Powinno to odbywać się co dwa tygodnie. Ponadto trzeba stale podlewać czosnek, ale nie przesadzaj z branży. Normalna Wzrost czosnek może zapobiegać powstawaniu wszelkiego rodzaju chwastów. Dlatego bardzo ważne jest dla niego od czasu do czasu do chwastów.

czosnek technologia uprawy

Rosnące kultury są bardzo kształt jak spiralne, których wytwarzanie odbywa się w środku. Przed popping głowy czosnek bałagan gęstego listowia. Jak tylko zaczynają tworzyć głowicę, należy przerwać stosowanie jakichkolwiek nawozów. Jeśli zauważysz, że roślina jest spuchnięte, wiesz, rozpoczęła proces jajników. I to często mówi dystrybucji nasion. Ale nie w przypadku czosnku. Oznacza to, że zęby zaczęły powstawać. Będzie ona trwać do lata, aż wszystkie liście nie są zniszczone przez ciepło. Pierwszy umrzeć liście znajdujące się na dole lub na zewnątrz, a następnie wszystkie inne.

umieszczenie czosnek

Jeśli zbyt długo ciągnąć, czosnek można otworzyć bezpośrednio w ziemi. Nie będzie gnicie łuska, co oznacza, że nie będzie w stanie uzyskać głową z gleby. Należy jednak zauważyć, że im dłużej czosnek jest na ziemi, tym silniejszy staje. Najczęściej doradzać żniwa, który zabił najniższych liści, a na górze jest wciąż ten sam zielony. Gdy roślina zaczyna zrzucają liście, trzeba zatrzymać się na wody i dać go do wyschnięcia gleby. To sprawia, że zbiór jest znacznie łatwiejsze. Ważne jest, aby wyciągnąć każdą głowę z ziemi, nie próbując go uszkodzić. Można to zrobić w najbardziej vkapyvaya szufelka głowy.

Teraz już wiesz, jak to jest wymagane uprawa czosnku, a co za dobrych zbiorów. Jak widać, nie wszystko, co przerażające. Pomyśl o tym, że uprawy czosnku – firmy, która może generować znaczne dochody.