431 Shares 2763 views

Co i jak czyścić kryształ w domu?

Kryształ ceniony przez cały czas i wszędzie. Po tym wszystkim, produkty te dają dowolny świątecznym stole więcej niż elegancki i żyrandole są wykorzystywane nie tylko do oświetlenia, ale również uważany za wielki element dekoracyjny. Wazon kryształowy? Oni również ozdobić wnętrze, ponieważ wyglądają one wielkie bukiety kwiatów. Ale moneta, że tak powiem, jest druga strona. Z biegiem czasu, produkt traci swój blask. I przed wieloma kochankami rodzi się pytanie, w jaki sposób oczyścić kryształ w domu i nie zepsuć.


Kilka zasad

Od krystalicznie czysty od żółknięcia nie jest łatwe, procedura warto poświęcić trochę czasu, w ciągu 12 miesięcy. W przeciwnym razie z dala piękno, blask i przejrzystość. Powrót to wszystko nie jest takie proste.

Czyszczenie może być kilka typów: suchych i mokrych. Każda metoda ma swoje własne cechy. Najważniejsze jest to, aby zapomnieć, że kryształ – to bardzo kruchy materiał, który nie znosi obciążenia mechaniczne i agresywnych materiałów ściernych. Aby uporządkować produkt musi być starannie. Oczywiście, nie jest to drugie pytanie: „Co jest krystalicznie czysty w domu i jak przywrócić mu świecić”. Oczywiście, można kupić specjalne kompozycje w sklepie i można gotować samemu.

Czego nie robić

Tak, dowiedzieć się, jak krystalicznie czystej w domu. Przed rozpoczęciem, trzeba pamiętać, czego nie należy robić z tymi produktami. W pierwszej kolejności, jest surowo zabronione używać środków żrących i agresywnych. Takie kompozycje mogą spowodować uszkodzenie integralności produktów.

Nie myć przedmioty kryształowe w bardzo gorącej wodzie. Produkt po wysuszeniu zanikać.

Nie należy również używać do czyszczenia żyrandoli kryształowych antyseptyczny pędzla Duster. wieszaki dotykowe z siebie może prowadzić do ich zniszczenia, co ostatecznie wpływa na urodę kryształowym żyrandolem.

Roztwór amoniaku

Więc, co i jak czyścić kryształ w domu, jeżeli ręka nie jest specjalna kompozycja? Tu przyjść z pomocą amoniaku. Substancja ta znajduje się w apteczce w prawie każdej gospodyni. Przygotowanie rozwiązanie jest dość proste. Aby to zrobić, należy pojemnik odpowiedniej wielkości i miesza się w nim amoniaku i 1/4 3/4 czystej wody, korzystnie do temperatury pokojowej. Produkty krystaliczne powinny być zanurzone w roztworze, a następnie suszono za pomocą miękkiego materiału. W wyniku tych działań może przywrócić blask nie tylko potrawy, ale także poszczególne części żyrandole. Te części, które nie mogą być usunięte, można delikatnie przetrzeć bawełnianą tkaniną nasączoną przygotowanym podłożu.

Po usunięciu zielonego i brązowej pozostałości

Jak czyścić kryształ w domu, jeśli tworzą nieprzyjemny osad na dnie oka, które nie są myte? Zjawisko to jest bardzo często postrzegana w wazonach, które były świeże kwiaty. Osad ten może być łatwo usunięty z roztworu soli morskiej o dużej i octu. Ostateczny skład należy wlać do misy i pozostawić na pewien czas (około pięć minut), a następnie tylko na tyle, aby przemyć produkt oczywiście w zimnej wodzie.

Czyste kieliszki i wazony

Jak czyścić kryształ w domu, jeśli nie jest amoniak? Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się żółtego blasku i zwrot produktu. Przykładowo, okulary i wazony o niskim stopniu zanieczyszczenia, można prać w konwencjonalnym roztworze mydła, a następnie przecierano miękką ściereczką zwilżoną specjalnym roztworze. W celu wytworzenia kompozycji, może potrwać kilka łyżki czystej wody, tę samą ilość rozdrobnionej kredy (możliwe proszek do zębów) i, oczywiście, trochę fa – ź łyżeczki. Od krystalicznie czyste z żółknięcie w ten sposób jest bardzo prosta, trzeba wycierać naczynia z tego rozwiązania i po prostu pozostawić do wyschnięcia. Na pierwszy rzut oka może to stanowić niebieskawy nalot. Można go łatwo usunąć miękką szmatką wełny.

Konkludując

Teraz, gdy wiesz, co można oczyścić kryształ w domu. Jak widać, można zrobić bez konieczności zakupu drogich narzędzi do usuwania żółknięcie z podobnymi produktami. Utrzymanie wszystkich powyższych zasad, można powrócić rzeczy krystalicznie połysk i przejrzystość. Najważniejsze – nie używać żadnych agresywnych lub żrących substancji. Inaczej kryształ straci swoje piękno na zawsze.