521 Shares 5106 views

Gdzie jest Mount Aconcagua? Wysokość góry, opis

Najwyżej Batolit ziemi (duża tablicy uciążliwych magmowej) znajduje się w Argentynie. On jest najwyższy szczyt w Ameryce Południowej i południowych i zachodnich półkulach.

Gdzie jest Mount Aconcagua? Dlaczego jest to, że nazywa? Wszystko, co dotyczy ten cud natury, krótko opisane w tym artykule.

Informacje ogólne: pochodzenie, położenie

Tablica powstała podczas zderzenia dwóch płyt tektonicznych: Ameryki Południowej i Nazca.

Położony w górach Cordillera główna (w środku Andów – Wysoka Andes). Tablica jest ograniczony od północy i wschodu pasma górskiego w Valle de las Vacas, a na zachodzie i na południu – Valle de los Orkones Inferiore.

Wiele lodowce tam w górach, największa z nich znajdują się na wschodnim i północno-wschodni (polski lodowiec) części.

Lokalizacja Mountain lokalizacja – Park Narodowy Aconcagua. 32.65 stopni szerokości geograficznej południowej i 70.02 długości geograficznej zachodniej, odpowiednio – współrzędne Mount Aconcagua.

Midwest Argentyna – lokalizacja w górach, otoczone kilkoma sąsiadami, nie mniej ciekawych górskich szczytów. Wszystko przyciągają uwagę wielu alpinistów i turystów (ponad 10.000 rocznie).

opis okolica

Strome góry z niewielką ilością zieleni otaczających dolinę, co prowadzi do słynnego Parku Narodowego, a następnie – do granicy chilijskiej. Przy wejściu do parku można jeszcze zobaczyć pewną ilość roślinności, ale to nie jest praktycznie. W związku z tym, może się wydawać, że sceneria tutaj jest dość nudna. Jednakże doskonałe fi kolor otaczający piki w pełni skompensować braku zielony (drzew, kwiatów i innych roślin).

Wzgórza mają różne kolory: czerwony, złota i nawet zielony. To wszystko wygląda niezwykle piękny.

Wysokość Mount Aconcagua 6962 m. – wspinaczy górskich, to jest uważany za stosunkowo łatwy technicznie, zwłaszcza jej północnych stokach. W każdym razie, wpływ wysokości znacznie niemal wszędzie, ponieważ na samym szczycie ciśnienia atmosferycznego wynosi około 40% ciśnienia na poziomie morza.

przejście drogą odnotowano 1991 minimum – 5 h 45 min ..

Występowanie nazwą

Dokładne pochodzenie nazwy tam góry. Uważa się, że to pochodzi z języka araukański (tłumaczone jako „drugiej stronie rzeki Aconcagua”). Inna wersja – pochodzenie nazwy z języka Quechua Ackon Cahuak, co oznacza „kamień Sentinel”.

Co przyciąga turystów Góra Aconcagua?

Wszyscy miłośnicy romans, przyrody, gór i podróży znajdą się tutaj na ich upodobań. Zwykli turyści mogą iść na interesującą wycieczkę (śledzenie), a profesjonalni alpiniści mogą próbować wspiąć się na bardziej skomplikowanych południowych zboczach Mount Aconcagua w każdym jednym z wielu szlaków.

Aconcagua jest częścią programu „Korony Ziemi” (jest to najwyższy punkt na wszystkich kontynentach).

Wspinaczka na normalną drogę do szczytu jest proste, nawet dla nieprofesjonalnych wspinaczy. Jest tyle do wspinaczki i innych pięknych sąsiednich szczytów, jest również interesująca.

Wspaniałe otoczenie naturalne będzie interesująca odpocząć ludzi, którzy nie są bardzo zainteresowani alpinizmu.

warunki klimatyczne

Góra Aconcagua – najwyższy szczyt, więc pogoda tutaj jest często słaba. Często nie jest mętny. Należy zauważyć, że ostry i częste zmiany pogody charakterystyczne dla tych miejsc. Jasny słoneczny dzień w każdej chwili może zamienić się w bardzo wietrzne i nieprzyjemny deszcz.

Najstraszniejsza chwila zjawiska, cieszy się złą reputację w tych miejscach – to Viento Blanco (wiatr). Jest to dość straszne zjawisko zazwyczaj poprzedza pojawienie się chmur (luźne jak bawełna i stale zmieniających kształt) powyżej najwyższych szczytów. Więc może wkrótce wybuchnąć straszliwą burzę z silnych wiatrów i nagłej znacznego spadku temperatury. Natychmiast burza, co do zasady, a tam jest obfite opady śniegu. Klęski te zazwyczaj pochodzą z zachodu.

Jednym z najczęstszych wariantów Pogoda – słoneczny dzień z chłodnym świeżym powietrzu, ale przy silnym wietrze. Ta pogoda jest bardziej stabilna, więc jest to najbardziej udany dla wspinaczki na szczyt.

Góra Akonkagua może podobać się ciepłe, słoneczne dobre warunki pogodowe, które są zazwyczaj przechowywane przez długi czas. Ile szczęścia.

Na zakończenie kilka interesujących faktów

Ze względu na fakt, że Góra Aconcagua jest uważany za stosunkowo łatwe do wznoszenia (północną trasą), nie wymaga haki, liny i inny sprzęt wspinaczkowy.

Pierwszy szczyt w 1897 zdobyty Edvard Fitsdzherald (Wielka Brytania).

Najmłodszy góral na szczyt Aconcagua w grudniu 2008 roku – dekadzie Monits Metyu, natomiast w wieku (87 lat) – Skøtt Lyuis (2007).

South twarzy najpierw podbił francusku. To była ciężka walka o życie przez kilka dni. W tej kampanii młodych Lyusen Berardini pomógł jego towarzyszy, utraciwszy w wyniku paliczków.