186 Shares 8378 views

Filc – co to jest? Zabawki wykonane z filcu – wzory. Boże Narodzenie zabawka wykonana z filcu z rękami

Szwaczka całym świecie kochają filcu! Co to jest? Ten materiał rozszczepialny do produkcji broszki, breloki, magnesy, kwiaty, kartki, pudełka, Topiary, Szycie miękkich zabawek rozwijających dywany, warzywa, owoce, lalki Tilda, torby, ozdoby, aplikacje na odzież. Weźmy pod uwagę właściwości filcu i warsztaty dla produkcji różnych zabawek od niego.

Filc: co to jest?

Ten materiał z włókien syntetycznych i naturalnych. Sztuczna filcu, zwany także filc lub polar (ale równoważne określenia). Materiał organiczny zawiera reszty królika suszy puszystej, włosy, wełna. Wszystkie włókna przez suszenie i filcowania przekształcony włókniny. Dzięki takiej konstrukcji, filc może być cięte, wygięte, klejone, bez obawy uszkodzenia i materiału kruszącej.

Nie ma złej stronie i twarzy, więc połączenia mogą być stosowane do przodu bez wywracania szczegółowo, jak to zrobić przy szyciu zabawki z normalnej tkanki. Grubość materiału może wynosić od jednego do dziewięciu milimetrów, natomiast wzór filcu odpowiednie dla podstawek i sztucznych barwników.

Najbardziej popularne wśród mistrzów to materiał wykonany z wełny, akryl, poliester, sztuczny jedwab blended modelować. Każdy z tych typów ma swoje pozytywne cechy i słabości, więc ich właściwości są ważne do rozważenia przy tworzeniu konkretnego rzemiosła, dekoracje, aplikacje.

Wełna, wełna mieszanka wzorowana

 • Wełna. Grubość wynosi od jednego do pięciu milimetrów. Kompozycja z więcej niż 90% włosów naturalnych, a więc artykuły z nich mają takie same właściwości ( „ustali” się po prania Kudłaty i wsuwa tarcia). Materiał ten jest bardzo miękka i pogniecione. Nadaje się do produkcji biżuterii i akcesoriów dekoracyjnych. Zestaw ośmiu wielobarwne arkuszy (19,5h28,8 cm) koszt od 132 rubli.
 • Symulowane odczuwalne. Co to jest? Ten materiał, który traktuje się specjalnie impregnowane, który po zwilżeniu wodą odbywa dowolnych kształtach, kolana, po suszeniu w dalszym ciągu zachowuje. Warto jeden arkusz produkcji niemieckiej (30×45 cm, grubość 2-2,5 mm). Z 288 rubli.
 • Wełna mieszanka. W jej skład jest 50% i ten sam wełny akrylowy lub sztuczny jedwab. Tego rodzaju gładkie, miękkie i elastyczne, w porównaniu z wełną odczuwalne. Ma bogatą paletę kolorów. Nie nadaje się do szycia dużych przedmiotów, bransoletki, naszyjniki jeden cięte, nenabivnyh zabawki, ponieważ nie posiadają kształt i Kudłaty. Gotowe aplikacje, naklejki, zbiory sztuki kosztować od 200 rubli.

Akryl, poliester, wiskoza

 • Akryl odczuwalne. Co to jest? Materiał ten jest otrzymywany z plastiku pochodzącego z recyklingu, ale dlatego, że ma ogromny wybór kolorów, zachowuje swój kształt, łatwe do czyszczenia, nie przelał. Ale świeci, zgrzyty i slajdy, że wiele craftswomen nie podoba. Filc nie nadaje się do szycia nadziewane zabawek, ponieważ materiał nie rozciąga się, a ponieważ szew po prostu pęknie. posiada również właściwość slajdów, nie tolerują wysokich temperatur.
 • Filc-poliester. Materiał gruby, ale miękki, nie pogniecione, posiada swój kształt, nie znikną. Produkuje zabawki piękny nowy Rok. Filc wzór co szczegółowo, aby dwa albo trzy uzupełnienia, gdy materiał jest cienka i przezroczysta. Ale po umyciu produkt z włókna poliestrowego będzie wyglądać jak nowa.
 • Filc-wiskoza. Gładka w dotyku, trwałe, lecz z tworzyw sztucznych. Nie gromadzi ładunków elektrostatycznych, dzięki czemu nadaje się do produkcji kołków, opaski elastyczne, miękkie zabawki, aplikacjami na ubrania. Materiał zachowuje swój kształt bardzo dobrze, nie kurczą się po praniu, ale może się marszczyć.

Zabawki choinkowe z własnych rąk z filcu

Choinka może być ozdobione żadnych zabawek. Mogą one być wydrukowane i nenabivnye grubego filcu. Rodzaj materiału będzie pasować do dowolnego jako zabawki rozmiary mały, więc nie bój się do kształtu deformacji.

Filce rozcieńczalnik stosuje się jako normalne tkanki. Przekłada się wzór na materiale, cięcie, szlifowanie na lewą i jelit skręcenia na przedniej stronie. Aby zakrętach jest jasne, od wewnątrz na wszystkich stronach zrobić małe nacięcia na szwie. Takie zabawki są nadziewane syntetycznego wypełnienia. Ozdobiona ozdobne guziczki, koraliki, wstążki.

Zabawki choinkowe z filcu o grubości ponad pięć milimetrów, nie można wypełnić i nie okazują. Oznacza to, że wzór papieru jest dołączony do materiału, cięte dokładnie wzdłuż linii. Ci sieciowania części przedniej (widocznej krawędzi artykułu). Czasami pomiędzy materiałem warstw zawierać kawałek Watolina otrzymując ilość produktu.

Stosując różne grubości filcu można dokonać różnych płatki śniegu. Małe biżuteria nie jest nadziewane z syntetycznym wypełnieniem, tylko zszyć i koraliki dekoriruete lub przycisku w środku. Duże płatki (więcej niż dziesięciu centymetrów) do mielenia i ubić luźne wyściółkę syntetycznego. Szyć wstęgi pętli dekoracji przycisku.

świąteczne baranki

Ciekawy Boże Narodzenie Souvenir – Lamb z filcu. Wzory będzie wyglądał następująco:

  • dwa duże koła z zygzakowatych krawędzi korpusu;
  • dwa owalne do głowy;
  • Dwie części w kształcie chmury w trzaskiem;
  • Dwa płaty uszach;
  • cztery długie paski owalne końce nóg.

Zmielić w dół przednią część zabawek noworocznym (wykonane z filcu). Wzory Bangs ściegu trochę nadziewane syntetycznego wypełnienia. Łączące części głowy, uszu i górna są przyszyte frędzle. Każde ucho u podstawy zagięcia w celu utworzenia pola szczegół zagnieceń. Szyć kulek, haftu na nos w chuście, kolor akryle policzkach.

Ściegu (nie mogą wypełnić), umieścić w bagażniku. Przed zapakowaniem szyć jagnięta głowy i pętli (jeśli to ozdób choinkowych), przygotowanie do breloczka lub taśmie. Udekorować zabawki łuku. Mam miłą pamiątką z owiec odczuwany przez strony. Zabawka może być monotonne i kolorowe.

I możliwe jest połączenie tych dwóch technik. Na przykład, do szycia z filcu jagniąt w schematycznym przekroju wzdłużnym, nadziewane lekko syntetyczny wyściółkę. Przędza z wełny szyć Due (specjalny sprzedaży, z grudek, od 270 rubli za motek). Każdy ryczałt kończy się razem i uszyć wokół kręgu produktu. Następny oczy i nos są haftowane wątek.

Ptaki z filcu

Ptaki z filcu mogą być wyściełane, wielowarstwowa, haftowane, jednokolorowa, wielobarwne. Można używać tych zabawek takich jak ozdób choinkowych, materiałów dydaktycznych oraz w postaci zawiesiny w pojawiających się maty. Najprostszym sposobem, aby wykonać – jest przełożenie części ptaka na filcu, cięte, ścieg szczegóły. Pień nieznacznie wypełnione sztucznego obicia, przyszyte do tyłu pętli oczu głowy perełkowych i skrzydła. Najczęściej te ptaki zrobić młodszych uczniów w klasie pracy.

Jeśli używasz nici dentystycznej, można uzyskać niezwykłe ptaki wykonane z filcu z ich rąk. Wzory składają się z pnia i skrzydła. Do tego celu nadaje się lekki materiał monofoniczne. Cięte części, wszystkie linie, krzywe, pióro, haftować kolorowe nici. Następnie kawałki są szyte, wypełnienie syntetyczna wyściółka, szyte pętlę i uzyskać dekoracyjny ptaka.

Wielowarstwowe ptaki wykonać bardziej skomplikowane, bo trzeba kilka kolorów z filcu, dziesiątki drobnych szczegółów. Od każdego z piór na skrzydłach tnie osobno. Ponadto, we właściwych miejscach naszyta wszystkie szczegóły lotu ptaka (dziób, każdy długopis, „policzki”, grzebień itp). To nie jest realistyczny Zabawki z rękami z filcu, są one wykorzystywane jako materiał nauczania.

zające Tilda

Wiele zabawek Tilda tselnokroynye i są wykonane z cienkiego filcu, chociaż istnieją drobne szczegóły. Z ubrań uszytych owce, lalki, anioły, zające, jelenie, ale kaczki i króliki, niektóre idą bez ubrania. Do wytwarzania tych ostatnich trzeba wprowadzać tylko z dwóch części, szyć je ze sobą i wypełnione syntetycznego wypełnienia. Uszy i nogi są oddzielone przez szew, a oczy i nos są haftowane nici, policzki wyciągniętych z farbami akrylowymi.

Bardziej popularne wśród dzieci zabawki wykonane z filcu. Wzory należy wykonać następujące czynności:

 • dwa tułowia z głowicą w bocznym przekroju poprzecznym;
 • Dwie części z jednego elementu na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni ucha (podobny do śruby);
 • cztery ręce;
 • cztery nogi.

Składane prześcieradło i czuł się razem, przekładając kawałek ucha, cięcie, harówki. Ich syntetyczna wyściółka nie jest konieczne do wypełnienia. Jeśli chcesz stojące uszy, a następnie uszyć każdego ucha indywidualnie, wypełniając go z syntetycznym wypełnieniem. Dalsze oddzielnie wiązać ręce i nogi, gut-bolesnym po prawej stronie, wypełnić z syntetycznym wypełnieniem. Stopa wstawić ramy drutu, które mogłyby stać się zając. Następnie szyć tułowia z głowicą i w tym samym czasie napełniania wszystkich fatalne nogi. Pozostaje haftować oczy, usta, policzki, malować, szyć ubrania.

oryginalne drzewa

Niezwykłe drzewa wyglądają z filcu, wykonane własnymi rękami. Szwaczka uczynić je płasko dla pocztówek, zdjęć, poduszek i obszerne, by udekorować pokój. Z płaskimi drzew zasada działania jest jasne (takie same jak we wnioskach papierowych). Zastanów się, jak zrobić trójwymiarowe drzewa.

 1. Stożek. Stosować w dowolnym stożek (pianka z tworzywa sztucznego, usieciowany), pozostawia są przyklejone lub zszywane z filcu. Większość choinki wykonane są w ten sposób. Następnie ozdobić je z koralików, guzików i innych materiałów dekoracyjnych.
 2. Rozgałęzione. Wykonane takich drzew jest tak samo proste jak baranek wykonany z filcu. Wzory z pnia gałęzi wykute z brązu czuł, liście – od zielonych odcieniach. Owoce mogą być również wykonane z tego materiału lub użyć gotowego materiału improwizowaną (stożki, z tworzyw sztucznych owoców, Dzianina). Pnia przeszyty szew na zewnątrz, nadziewane sztucznego obicia, szyte szeroką dolną część drzewa. Mocowanie gwint lub klej top zwykłe liście grubego filcu i owoców.
 3. Rozgałęzienia z gotowego baryłkę. Korpus wykonany z gałązek, druty na sztucznych choinek. Następnie buduje się na gałęziach liści. Tak zrobić choinkę z filcu. Lakierowanie całych oddziałów, które przypominają liście dębu, zygzakowate linie. Usieciowane części lekko nadziewane sztucznego obicia, umieszczone na gałęzi i zabezpieczone.

Jeśli chcesz dokonać wiszące koronę, objętość bagażnika zrobić (proces opisany w drugiej klasie Master). Z filcu wycięte arkusze, szyte je w długim włóknie. Dalej, że oddziały te zostały przyszyte do pnia drzewa.

Zabawki edukacyjne

Ze względu na fakt, że filc utrzymuje swój kształt, ze to zrobić wielkie maty edukacyjne i zabawki. Na przykład, warzywa, owoce, żywność. Są one wykonane w postaci płaskiej i w masie. Wystarczająco, aby dzieci w kształcie „korzyści”. To jest wystarczające dla dwóch połówek liścia jarzynowa z gałązką. Zastanów się, jak zrobić papryka, bakłażan, marchew, groszek i banany z filcu z rękami.

 • Pieprz. Wyciąć dwie połówki warzyw i dwie gałęzie. Wzory pieprz szew, syntetyczną wypełnienie wkładki, wkładka gałązkę, których szczegóły są zużyte z pominięciem wypełniacza.
 • Marchew. Potrzebne będą dwa kawałki marchewki i tak zielone połówki. Proces produkcyjny jest taki sam jak z pieprzem. Dalsze marchewki gwinty haftowane poziome pasy. Jeśli uszyć oczko, warzywa mogą być używane jako zabawki noworoczny. Filc może marchew luzem, a następnie wzór, aby stożkowy, truskawek.
 • Bakłażan. Cięte na dwie połówki roślinnych, gałęzi, działkami. Bakłażany szyte i napełniono syntetycznym wypełnienia. Włóż gałązkę na boki zastosować działkami są szwy.
 • Grochu. Potrzebne będą dwa kawałki długi arkusz dla szerokiej skórki i sześć okręgów dla grochu. Grochu farsz syntetyczny wyściółka ściegu. Szczegóły skórki mielenia siebie, składany na pół poziomo. Na każdy koniec jest szyte krawędzi, umieścić groszek wewnątrz i dołączyć. Nawiasem mówiąc, groch, a także wiele zabawek wykonane z filcu z ich rąk, igły używane jako materiał dydaktyczny nauczania. W tym celu, skórki wszyty zamek, groch wykonane w różnych kolorach i są skazani na rzep. Wtedy dziecko rozwija umiejętności motorycznych, badając i rozwija się poprzez kolor.
 • Banan. Środkowa wykonana jest z dwóch części w postaci spiczastych liściach. Zszyć je wypełnić z syntetycznym wypełnieniem. Ponadto, inny kolor filcu wyrzeźbić te same elementy, ale większy. Ściegu na pół i włożyć gwint rdzeń zapiąć. Aby obrać banana , aby zachować kształt, użyj modułową odczuwalne.

pomoce dydaktyczne

Matami filcowymi uczynić cały edukacyjnych i dodatki. Aby to zrobić, należy wziąć koc (koc) i uszyć je wszystkie szczegóły dotyczące jednego tematu. Na przykład, aby nauczyć się reguł podrzędnych drogach, to zajmie drogę z oznaczeń i znaków drogowych, pojazdów, sygnalizacji świetlnej, budynków, drzew. Części te mogą być szyte i używane jako tło dla gry.

Istnieje wyraźna dydaktyczne zabawki wykonane z filcu. Wzory zrobić, na podstawie tematu. Na przykład, do badania pory roku na tkaninie szyć pnia drzewa z gałęzi. Następnie sam uszyć słońce, chmury, chmury, deszcz, płatki śniegu, zielonych liści, żółty, czerwony, brązowy, trawa, jagody, grzyby i kwiaty.

Na płótnie, a szyte na niewłaściwej stronie kawałków rzep lub przycisków. Dno jest dołączony do woreczkach z tych przedmiotów. Wtedy dziecko na polecenie dorosłego przywiązuje szczególnej porze roku. W tych aparatów uczących są szczególnie ważne elementy objętościowe (warzywa, owoce, zwierzęta, na przykład, przez te jagnięcina).

Z filcu z ich ręce stworzyć całą historię ze wszystkimi postaciami z bajek. Te zabawki nie tylko przywrócić Wydarzenia ukochaną bajkę, ale także rozwijać ją na dziecko. Robią wyściełane, „palec”, mieszkanie na kiju. Dwa ostatnie rodzaje zabawek wykorzystywane do spektakli teatralnych. Filc pozwala, aby każdy z oryginalnych rzemiosła, a aplikacja będzie go ozdobić swój projekt.