299 Shares 3639 views

Jak czyścić sofę w domu na brud?

Sofa często znajduje się w samym sercu domu – w salonie czy korytarzu, ale nawet jeśli on stoi w jednej z sypialni, kuchni i pokoju dziecięcym, często jest to ktoś siedzi, mówi, picia herbaty lub kawy. I, oczywiście, ważne, że powierzchnia mebla utrzymuje przyzwoity widok, był czysty, nie lśniące plamy. Dlatego, jego konserwacja jest integralną częścią sprzątania pokoju. Aby dowiedzieć się, jak czyścić sofa w domu, przeczytaj nasz artykuł.


Takie meble różni się w pierwszej kolejności jego materiał tapicerki. Jak to jest w przypadku jakichkolwiek ubrania, szyte z różnych tkanek, ich podejście do różnego rodzaju będą się różnić. Tak, jak czyścić sofa w domu?

Najprostszym sposobem, aby dbać o meble tapicerowane w skóry lub imitacji skóry. W takich sofy tyle dobrze, aby chodzić na rogach i szczelinach odkurzacz dyszę z delikatnym pędzlem lub specjalnego, a następnie przetrzeć miękką, wilgotną szmatką tapicerki. Można również umieścić na górze specjalnych środków chroniących skórę.

Ale przed wyczyścić sofa w domu z tkaniny tapicerskiej, to lepiej, aby przeczytać etykietę: dla opcji winylowe i tekstylne są pewne sposoby, aby zamszu – są zupełnie inne. Te materiały (żakardowe gobelin, tkaniny itp. D) stały oczyszczony ciekłych detergentów. Po obróbce podciśnieniowe kilka kropli dostatecznie mieszać detergent do zastawy stołowej z wodą i nanosi na powierzchnię kanapy z szczotki z włosia naturalnego. Ale dla tapicerki aksamitu, zamszu lub imitacji zamszu, używać suchej środka czyszczącego.

Zamszowe kanapy, szczególnie jasny kolor, to lepiej, aby oczyścić specjalnych środków do czyszczenia na sucho, lub (w skrajnych przypadkach) kupić zestaw narzędzi dbać o zamszowe buty , a skorzystać z niego.

Ponieważ pod tapicerka jest głównie wypełniacz, dobre wchłanianie wilgoci, po to określa, w jaki sposób środki do czyszczenia sofę, być zarezerwowane bezpośrednio z tym, co będzie wysuszyć tapicerkę. Może to być normalne włosy stylizacji. Po przetworzeniu, meble tapicerowane będzie potrzebował co najmniej godzinę do wyschnięcia, aby uniknąć wewnętrznego zawartości wilgoci.

Cóż, nie jest, oczywiście, dość mało popularne recepty niż do czyszczenia tapicerki kanapy od konkretnych zanieczyszczeń. Na przykład, plamy z kawy i herbaty jest także usuwane z mieszaniny detergentu i octu. Soki owocowe są wyjąć z kanapy trudniejsze. Ale to zadanie może obsłużyć mieszaninę amoniaku i ocet nakładana na miejscu. Nie wystarczy przetrzeć go, aby nie uszkodzić tapicerki tekstury. Jeśli plamy są stare, przed ich usunięciem trzeba dobrze namoczyć mieszanki.

Piwo plamy pojawiają się wody z mydłem. Ale aby pozbyć się nie tylko w swoim rodzaju, ale także z zapachem, to lepiej, aby wytrzeć nad miejscem roztworze octu zanieczyszczeń. Plam z krwi, dopóki są one od dawna, łatwo określone przy użyciu zwykłej wody zimnej.

Czerwone wino jest bardzo trudny do usunięcia po wyschnięciu. Ale do tej plamy są świeże, to powinny być traktowane z soli, a następnie, kiedy ciecz jest wchłaniana w postaci soli, można ją łatwo usunąć z odkurzacza.

Teraz, gdy wiesz, kilka prostych technik, jak czyścić sofa w domu, każdy sprzątanie, wszelkie gości, jak również każde miejsce na tapicerce pojedynczą jesteś niespokojny.