237 Shares 7235 views

Ile kotów mieszka? Historia i fakty

Co wiemy o kotach? Ta mała istota jak sam wspomina historię świata, jest zawsze blisko człowieka. Podczas długich stuleci koty musiał znosić wiele. Niektóre z nich kochał, nienawidził, a nawet inni obawiali. Były czasy, kiedy zwierzę jest uważane za święte, jego uwielbiana, czczone. Później jednak, koty zaczęły niszczyć i narazić egzekucji, wraz z czarownicami. Dlaczego nasze futrzanych przyjaciół są honorowane z taką uwagą? Jak udało im się „uciec” od tysięcy lat wodnych? Ile kotów mieszka? Może tak naprawdę więcej?

Ile kotów mieszka? starożytny Egipt

Nie tylko tam, gdzie koty były chwalone za bardzo jak w starożytnym Egipcie. Być może był to złoty czas w historii kota. Dla koty Egipcjanie za święte zwierzęta, i wszystkiego, co wiązało się z nimi, ubóstwiany. Na cześć tych włochatych stworzeń powstały wspaniałe świątynie, ich ciała były zmumifikowane po śmierć i pogrzeb odbyły się z wielkimi honorami. Bogini Bastet – patronką płodności, miłości, zabawy i inne świadczenia – przedstawiany jako kobieta z głową kota.

Jedna z legend mówi, że egipski bóg słońca Ra, na ziemię, mógł wziąć wygląd kota. To on dał Wąsaty Hunter dziewięć żyć, bo wiernie służył faraonów i strzeżone im.

Ale to egipski legenda nie kończy. Niektóre współpracownik kot z 9 mieszka Ennead – grupa pierwsza i najważniejsza z egipskich bogów, z których dziewięć było. Podobno jeden z życia każdego z nich i mam mały drapieżnik.

Koty podczas Inkwizycji

Ta epoka stała się prawdziwie najstraszniejsze strona w historii stosunków między kotów i ludzi. W oczach duchowieństwa jest zwierzęciem doskonale nadaje się do roli giermka diabła, ponieważ prowadził nocny tryb życia, oczy świecące w ciemności i poszedł sam. Co naprawdę było mówić o czarnych kotów, które zostały uznane za wcielenie szatana?

Kobieta, która pozostawiła domowi zwierzę jednoznacznie uznane podlega czarownica i spalona na stosie wraz z domowej ulubionych.

W średniowieczu wierzono, że czarownica jest w stanie podjąć przebraniu kota. W tej formie może przenikać ze złośliwości w domu prawych ludzi. Umiera, czarownica znowu wziął swą prawdziwą postać. Wierzono, że w jej życiu, co mogła zrobić, takie czary 9 razy. Nie wiem, czy nasza legenda wzięła rozpocząć tutaj?

Cat i rosyjskie tradycje

Każda osoba zna wyrażenia „daleko” i „królestwa Far Far Away”. Jest oczywiste, że te zwroty nie mają specyficzny wydźwięk i oznacza po prostu „bardzo daleko”. Jest możliwe, że „Nine Lives” kotem i nie odzwierciedlać dokładnej liczby, ale pojęcie „dużo” lub „nie” konta.

W mitologii słowiańskiej, kot – ulubiona postać z baśni ludowych, przysłowiach i przekonań. To zawsze było ulubionym domu, jego szanowane i czczone, uważany za zabezpieczenie domu od zła. Jednak, aby wiedzieć, jak wiele istnień ludzkich kota, według rosyjskich opowieści nie będzie działać, ponieważ nie jest nigdzie wspomniane. Ale w słowniku Dahl o domu kochanie, można znaleźć następujące informacje: „Kot pesters dziewiąty śmierć, ona wytrwały.”

Ile kotów mieszka? fakty

Oczywiście, w słodkie wąsatego puszysty, jako osoba, tylko jedno życie. Jednak jego niezwykła witalność jest często kuszące, aby myśleć odwrotnie.

Jeśli spadnie z dużej wysokości kotów często wysiąść tylko z „lekkim szoku.” W ogóle, to zwierzę, ze względu na jego postury i niepowtarzalnym poczuciem równowagi, jakby został stworzony do upadków. Podczas lotu z wysokości kot bierze z góry najbardziej odpowiednią pozycję. Najpierw próbuje spowolnić upadek, wyciągnął ciało z jego rodzaj spadochronu, a w czasie lądowania, stawia nogę, tak aby uzyskać efekt deprecjacji. W tym bokobrodami urody pewnością stoją na wszystkich czterech kończyn, które umożliwią to, aby równomiernie rozprowadzić masę ciała. Należy zauważyć, że lekkie i elastyczne złącza umożliwiają zwierzę to znaczne zmniejszenie ryzyka pęknięcia, które mogą wystąpić podczas upadku z wysokości.

Być może jest to, nie znaleziono w zdolności innych ssaków i popycha ludzi do idei, że kot 9 życie. Ponadto, futrzany stwór posiada jeszcze wiele innych tajemniczy talent. Wśród nich wyróżnia się najczęściej.

Samoleczenie za pomocą dudnienie. Naukowcy badający emitowanego dźwięku kota, doszedł do wniosku, że jej zakres ma pozytywny wpływ na organizm człowieka i pomaga odbudować uszkodzoną tkankę.

Wysoka odporność i regeneracji. Koty mało podatne na choroby i wiele średnie urazy są więc w stanie „lizać”, więc są porośnięte przed naszymi oczami.

Ostrożność i rozwaga. W większości przypadków, kot próbuje uniknąć niebezpiecznego dla niej i otaczających sytuacji, woli się wycofać lub wspiąć się wyżej na drzewie poczekać.

A co z innymi krajami?

Co ciekawe, różne kraje przeznaczyły dla swoich kotów inną liczbę życia. Na przykład w Rosji i w USA uważa się, że zwierzę ich (życia) dziewięć lat, podczas gdy w Europie Południowej i Niemiec – tylko siedem. Kraje arabskie i nie wyciąć ich liczbę do sześciu. Więc ile mieszka koty naprawdę? Pytanie to ludzie proszą o więcej niż jednym wieku.

Bez względu na to, ile mieszka kot, 7 lub 9, najważniejsze – nie ryzykować ich ulubiony, aby przetestować te mity. Po tym wszystkim, cokolwiek to było, życie naszych braci mniejszych jest bardzo cenne, a to zależy wyłącznie od działań danej osoby.