276 Shares 9352 views

Jaka jest gęstość oleju słonecznikowego? Jaka jest gęstość oleju słonecznikowego?

Olej słonecznikowy jest tworzony na podstawie olejów roślinnych, które są wyodrębnione z nasion tej rośliny. Ten typ produktu jest najbardziej powszechne wśród ludzi w Rosji i krajach sąsiednich.


Skład chemiczny oleju słonecznikowego

Zaletą podanym składzie tłuszczów, które stanowią około 54% produktu. Węglowodan Koncentracja – o 25,5%. Białka i fityny zajmują 2,3%. Garbniki – 1,7%. Ponadto występuje w kompozycji fosfolipidów, witaminy (A, E), karotenoidy, kwasy organiczne takie jak kwas winowy, cytrynowy i chlorogenowy.

Olej słonecznikowy zawiera znaczną ilość glicerydów, które wspólnie tworzą barierę dla rozwoju lub procesu stwardniałym w organizmie człowieka. Ponieważ produkt ten jest bardzo przydatny.

Gęstość oleju słonecznikowego jest około 921-928 kilogramów na metr sześcienny, w temperaturze około 10 ° C. Produkt w stanie surowym ma intensywny smak i zapach.

Warunki i zasady przechowywania nasion przed użyciem

Wiadome jest, że z układu zależy bezpośrednio sbereganiya gęstość oleju. Dlatego też, jeśli nie zostaną spełnione pewne warunki, producenci zareagują zaniedbania swoich obowiązków, produkt wynikający z takich składników przechowywania spowoduje po prostu substandardowych. Takie oleje zazwyczaj są bardzo tanie.

Etapy obróbki nasion

 1. Wstępna obróbka różnych zanieczyszczeń przed producenta oleju.
 2. Klimatyzacja nasiona na podstawie wilgotności.
 3. Bezpośredni depozyt.

Utrzymanie poziomu jakości nasion jest głównym problemem – ochrona przed uszkodzeniem gęstości oleju słonecznikowego produkowanego z nich osiągnął wymaganego poziomu, a straty były minimalne. Te zasady i predelyayut systemu magazynowania produktów podstawowych jest przygotowany do pracy.

Rodzaje i gęstość oleju roślinnego (słonecznik), celu

1. Raw.

Ten typ filtra oleju tylko, więc jest to najbardziej korzystne. Ten produkt jest maksymalnie chronić cenne składniki biologicznie. Oznacza to, że to, co jest gęstością surowego oleju słonecznikowego w zależności od temperatury ogrzewania. Na przykład, jeśli jest to o 10 stopni, wówczas okazuje 922-929 kg / m3.

2. nawilżona.

Produkt otrzymany przez obróbkę mechaniczną i uwodnienia (poprzez olej ogrzewa się do 60 °, przechodzi rozpylonej wody, której temperatura wynosi 70 stopni). Białka oraz śluzu rozciągają się osadu, i główna część są oddzielone. Gęstość – 915-918 kg / m3.

3. zamrożone.

Wytwarza się przez usunięcie oleju słonecznikowego woskopodobne składników pochodzenia naturalnego, co daje surowy produkt, z niejasnych cienia. Jeśli produkt jest „freeze out”, to wskazane jest jego nazwa. Jest on stosowany do wytwarzania smażonych środków spożywczych lub hartowania, t. olej K. typu ma zapach, który może zostać przesłany do żywności. Idealny na frytkownicy. Od produkować gotowania, margaryna, oleje stosowane w produkcji konserw w produkcji mydła i farb produktów. Gęstość oleju słonecznikowego (kg / m3, – moduł wskaźnika) wynosi 901-905.

Rafinowane i nieraf

1. Surowy.

Jego czysto mechaniczny sposób. Istnieją trzy odmiany: najwyższy, pierwszy, drugi. Taki produkt jest odpowiedni podczas gotowania sałatki, dania i ciasta. Odpowiedź na pytanie, co jest gęstością nierafinowanego oleju słonecznikowego, wynosi: 914-918 kg / m 3.

2. wyrafinowane.

Tego typu olej przezroczysty z lekkim koloru, t. K. dokładnie oczyszczone z zanieczyszczeń (traktowanych alkaliami wyekstrahowane wolne kwasy tłuszczowe, środki wybielające, etc.). Gęstość – 916-919 kg / m3.

3. rafinowany dezodorowany.

Jest wytwarzana pod wpływem pary wodnej pod zmniejszonym ciśnieniem całkowicie niszczy aromatyczny składnik produktu. Istnieje kilka typów: „P” i „D”. Jest on używany do produkcji produktów dla niemowląt i produktów dietetycznych. Rodzaje różnią się tylko tym, że wskaźniki liczby fizycznego i chemicznego i kwas są różne. Wpisz „D” bardziej delikatny i nieszkodliwy. Gęstość oleju słonecznikowego (g / cm3) wynosi 0,904-0,909.

Zebrać produkt do własnych potrzeb i celów. Coś, co gęstość oleju słonecznikowego, jego jakość jest odzwierciedlenie nie tyle. wpływa przede wszystkim na zawartości tłuszczu i lepkości produktu tej stopy.

Jak przechowywać olej w domu

W takich produktach, jak wiemy, istnieją trzy główne najgorszym wrogiem: magazynowanie tlenu w ciepłych warunkach i światła. Z tego możemy wywnioskować. Nie pozbyć się substancji użytecznych pierwiastków śladowych oraz zmniejszyć gęstość oleju słonecznikowego, aby ukryć ją przed promieniami światła, w chłodnym miejscu i przechowywać w szczelnym pojemniku. Temperatura przechowywania produktu wynosi około + 7-21 stopni. Uczynić produkt nieuprawianych chwili nie miał żadnego kontaktu z metalami lub wody.

Ropa naftowa jest przechowywany przez około cztery miesiące od daty produkcji i rafinacji – sześć. Doświadczony gospodyni do produktu z wyjątkiem już dodać do niego bezpośrednio do zbiornika, kilka szczypty soli i kilka umytych i wysuszonych ziaren.

Jak to jest możliwe, aby poradzić sobie z olejem słonecznikowym

 1. Nie można pozostawiać produktu w garnku na kuchence bez nadzoru. To może znacznie się przegrzać i Samozapłon. Jeśli tak się stanie, pokrycie dania z nim gęsty mokrą szmatką, ale nie wylewać wodę.
 2. Nie jest konieczne do smażenia pokarmów w oleju przegrzanego, t. To. Będzie ona strzelać i zniszczyć smak i smak jedzenia.
 3. Nie wylewać produkt do gorącymi naczynia, t. I., Temperatura może być bardzo wysoka, a jego zawartość może być zapalenie ogień, w wyniku pożaru. Szczególnie dotyczy to substancje o dużej gęstości.
 4. Nigdy nie przechowuj olej pod jasnym oświetleniu, które pobudza rozwój reakcji utleniania, które niszczą produkt we wszystkich kopalin. Nawiasem mówiąc, czy substancja szybko tracą kolor i blaknięcie. Procesy te są, na szczęście, nie wpływa na jakość oleju.
 5. Znowu nie można używać produktu. Olej z wielokrotnego użytku nie daje żadnych składników odżywczych żywności, t. Aby. Oni wyblakłe podczas pierwszego zastosowania. Jeśli nie przestrzegać tej reguły, zastosowanie, związki toksyczne są rakotwórcze i mutagenne natura, wykonane w materiale upadku do żołądka.
 6. Nie można korzystać z przeterminowanego produktu żywnościowego, tj. A. wysokie ryzyko naruszenia procesu trawienia.

Jak przygotować pokarmy przed smażeniem

 1. Surowe ziemniaki przed gotowaniem należy bardzo dokładnie umyć pod bieżącą wodą, aby pozbyć się z powierzchni skrobi. Jeśli nie, to kiedy pieczenie staje się lepki (kawałki sklejają się ze sobą lub pristanut do dna patelni). Można również suszyć ziemniaki z ręczników papierowych, taka procedura przyspieszy pojawienie się złotej skorupy i wszystko jest gotowane równomiernie.
 2. Przed smażenie mięsa, do wyschnięcia przez owijanie go podpaski itp problem jest taki sam :. pozostałej wody w produkcie wchodzi olej, oraz to, że dymy i rozpoczyna wykonaniu.
 3. Podczas gotowania substancja jest w postaci zmielonego mięsa, płyn, który dodaje się do niego (śmietana, mleko, itd.), Nie powinna przekraczać 10% zawartości rdzenia. To dlatego, że będzie ona wypływać z jedzeniem podczas smażenia i gromadzą się w postaci skrzepu, powodując „strzałów”.

witamina składnik

Wszystkie oleje są tłuszcze roślinne spiżarnia. Zawierają one wystarczającej ilości kalorii, nie pozwalając sobie na ciało stanie spoczynku, zmęczenie. dostaw energii jest uzupełniany w stosowaniu diety olejem słonecznikowym jakiegokolwiek rodzaju lub typu. Jest to szczególnie ważne podczas zimnych porach roku i choroby. Olej słonecznikowy nie daje fory na zawartość tłuszczów zwierzęcych kalorii, tak aby ma wartość energetyczną 900 do 100 gramów, a masło – .. Wystarczy 738 do 100 gramów. Trawiony produkt był prawie 100%. Doskonałym przykład zestawu biologicznie aktywnych mikroelementów.

Większość ludzi przestrzegać zasad dobrego odżywiania, zrównoważone wsparcie dobrego zdrowia fizycznego, jak własne i bliskich. Musimy pamiętać, że przy zastosowaniu materiału siewnego oleju słonecznikowego jest zdrowy układ nerwowy – doskonale ukształtowana i kości – silna. Wiąże się to również profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych.