566 Shares 4307 views

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy: jak pozbyć się bólu w stopach

Podeszwowej powięzi jest główną przyczyną bólu wynikającego w strefie pięty. Sprzęganie podeszwowego powłoki płaskim obszarze ścięgna łączy palce i kość piętową i podtrzymuje łuk stopy. Przy wyższych obciążeniach, to powłoka jest osłabiony, stan zapalny i obrzęk. Z tego powodu, nie jest to ból w stopie lub pięty, a zwłaszcza podczas spaceru lub stoi w miejscu.


Choroba ta jest typowa dla ludzi w średnim wieku i starszych. Rozlane zapalenie powięzi podeszwy mogą być obserwowane u młodych ludzi, którzy spędzają dużo czasu na nogach bez przerwy, na przykład, żołnierzy i sportowców. Choroba dotyka zarówno jeden i dwie nogi.

Przyczyną powięzi podeszwy jest skręcenie, podpierania łuku stopy. W rezultacie napięcie DC mogą być małe podarte więzadeł, którym towarzyszy obrzęk i ból. Istnieją czynniki, które mogą zwiększać ryzyko złamań. Ten nadwagą, płaski lub wysoki łuk, nadmierne vgibanie wewnątrz nożny podczas chodzenia, przewlekłego stresu do nóg podczas chodzenia, biegania i stojącej, zwłaszcza jeśli występuje w postaci stałej powierzchni. Pojawienie się choroby przyczynia się do końca, zużyte buty, mocno mięśnie łydki i ścięgna Achillesa.

Powięzi podeszwy: Objawy i diagnoza

Większość pacjentów z powięzi podeszwy odczuwania bólu w pierwszych etapach, po długiej siedzącej lub wstanie z łóżka. Po kilku ruchów sztywność i ból trochę spadać, ale nogi są ponownie ból w ciągu dnia. Ból pogorszeniu po dłuższym stojącej lub gdy po schodach.

Wraz ze wzrostem objawów wymagają pomocy medycznej. Specjalista początkowo produkować kontrolę stóp i oceni ruchów pacjenta. Rozpoznanie stawia się na podstawie ustnego zeznania pacjenta o objawach choroby. Jeśli istnieje podejrzenie złamania stres lub problemy kostne możliwe powołanie rentgenowskim.

Powięzi podeszwy: Leczenie

nie istnieją uniwersalne sposoby leczenia choroby. Ale istnieje wiele sposobów, aby poprawić kondycję stóp.

Przede wszystkim, trzeba dużo odpoczynku. Należy ograniczyć czynności, które powodują ból w stopach. Musimy spróbować mniej biegać i chodzić na twardej powierzchni. Aby zmniejszyć ból i obrzęk, można spróbować zastosować lód do stopy. Pomóc złagodzić stan środków przeciwbólowych, ibuprofen, naproksen lub kwas acetylosalicylowy.

Po przebudzeniu jako ładowania muszą być wykonywane ćwiczenia rozciągające goleń. Aby zapobiec lub wyeliminować zapalenie powięzi podeszwy wymagać będzie nowych wygodne buty, które również wspiera łuk stopy i ma miękką podeszwę. Jako podkładki pod piętą trzeba używać ortezy, które odnoszą się do obu stóp, nawet jeśli ból jest odczuwalny tylko w jednym.

W sposobach opisanych nieskuteczność Lekarz przepisuje steroidowe wstrzyknięć pięty szynowaniem i innych leków. Operacja jest produkowany w przypadku braku pozytywnych wyników i ciągłego bólu przez sześć miesięcy lub dłużej.

Podeszwowej powięzi może być spowodowana przez uraz. W odpowiednim czasie leczenia bólu powinno zmniejszać po kilku tygodniach. Ból zniknął całkowicie, czasami może to potrwać miesiące leczenia.

Podobne, ale bardziej ostre objawy powodują zapalenie powięzi podeszwy albo obcasa czołową, która jest utworzona przez piętę narośli kości i związane z tym procesem zapalnym tkanek miękkich. Leczenie tej choroby jest bardziej złożona. Poza tym te metody, aby zatrzymać usunięcie zmęczenia, fizyczne techniki terapeutyczne stosowane są ćwiczenia fizjoterapia, a także leki przeciwzapalne.