207 Shares 9518 views

Awaria systemu Windows 10 „standardowa aplikacja resetu”: jak rozwiązać tę sytuację?

Chociaż uważa się, że dziesiąta wersja systemu Windows jest najbardziej „zaawansowane” wszystkich systemów operacyjnych firmy Microsoft, nie nastąpi awaria z komunikatem „The standardowej aplikacji resetu” (Windows 10). Jak naprawić tę sytuację i teraz zobaczyć. Ale najpierw dowiedzieć się przyczyny tego dziwnego zachowania systemu.


Co robi w systemie Windows 10 „resetu standardowa aplikacja”?

Typowe zastosowania to programy, które są określone przez system lub przez użytkownika w celu przeprowadzenia jakiejkolwiek części akcji bez wybierania odpowiednich wniosków aplikacyjnych (Open pewnych typów plików, przeglądanie stron internetowych, odtwarzania muzyki i wideo, klientów poczty, itd.).

Tak więc, jeśli użytkownik jest ostrzegany, że standardowa aplikacja przywrócić system Windows 10, to tylko oznacza, że system ustalił listę standardowych programów na domyślnej opcji, które początkowo przewidziane.

Główne rodzaje problemów

Jako jeden z głównych powodów, dla skojarzenia dumping, wielu ekspertów nazywa się stałą instalację pakietów serwisowych po integracja systemu nie jest postrzegany przez niektórych przestarzałych lub nieoficjalnych wersji programów, które angażują użytkownika. I aktualizuje swój przepisaną wartość w rejestrze poprzez zmianę preferencji użytkownika. Dlatego też, najbardziej skutecznym sposobem na usunięcie usterki z komunikatem systemu Windows 10 „standard zresetowane aplikacja” jest po prostu edytując rejestr.

Jeśli chodzi o ulgi w większości przypadków obserwuje się w przypadku plików graficznych, muzycznych, wideo i używać przeglądarki internetowej użytkownika. Ponadto, po zainstalowaniu nowego systemu oprogramowania wykorzystuje mechanizm danych hash weryfikacji i jeśli wykryje niezgodność jest resetowany (Windows definiuje aplikacje do zainstalowania jako potencjalnie niebezpieczne).

„Standardowa aplikacja zresetować» Okna 10. Co należy zrobić w pierwszej kolejności?

Jeśli mamy taki problem występuje, pierwszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę na dodatki Service Pack. Zazwyczaj taka awaria powoduje aktualizację KB3135173 numer.

Wynika z tego, że jest konieczne, aby usunąć aktualizację i nie zostanie zainstalowany. Aby to zrobić, należy otworzyć sekcję zainstalowane aktualizacje w „centrum aktualizacje” i odinstaluj określonego pakietu. Następnie ustaw ręczne wyszukiwanie aktualnie dostępnych aktualizacji, a lista jest aktualizowana po prostu wykluczone.

Nie jest to jedyny przykład, i inne aktualizacje mogą również mieć taki wpływ na stowarzyszenia. W tym przypadku, po wystąpieniu problemu należy usunąć aktualizację z kolei zmienić standardowy program. Gdy ujemny wpływ pakietów stwierdzono, że stosuje się wyżej opisany sposób.

Jako opcja – można wyłączyć aktualizację systemu w ogóle. Ale to nie gwarantuje wydajność niektórych programów w przyszłości. W skrajnym przypadku można zrobić układ Pullback do poprzedniego stanu, ale to pomoże tylko na chwilę, czy automatyczna aktualizacja jest aktywny.

Zakaz wywożenia standardowych zastosowań w rejestrze systemowym

Teraz idziemy do najbardziej efektywną metodę korekcji niepowodzenie i wyjaśnić kwestię, jak zapobiegać system Windows od 10 do zrzutu z programu.

Zadzwoń Edytor rejestru z konsoli „Run» (Win + R) jako administrator, przepisując mu polecenie regedit. Następnie przejdź na gałęzi HKLM i przez .pl, klas, Ustawienia lokalne, a następnie w dół przez drzewa folderów do Pakietów katalogów. Takich jak fotografie, użyj odpowiedniego katalogu (Microsoft.Windows.Photos_ «wersja pakietu"), która zawiera sekcję z aplikacji i możliwości. W najnowszej dostępnej folderze Katalog FileAssociations. To jest dokładnie to, czego potrzebujemy.

Z prawej strony edytora szuka rozszerzeń plików, które są kasowane (np .jpg) i skopiuj wartość parametru. Następnie idziemy do HTCU oddziału, a następnie przez SEKCJA OPROGRAMOWANIE dotrzeć folder klas, gdzie znajdziemy powyższy klucz długo. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym panelu, utwórz nową wartość ciągu o nazwie NoOpenWith i puste wartości. Zapisać tę wartość i wykonać te same czynności dla wszystkich typów plików, które, niezależnie od powodów, są zerowane.

Co robić dalej?

Teraz można przejść do sekcji standardowych programów i instalować własne aplikacje, które domyślnie będą stosowane w przyszłości. Po wszystkich dokonanych zmian, „standardowej aplikacji Reset” Windows 10 nie pojawi się ponownie.

Oczywiście, będzie to wymagało dużo czasu edycji, niestety żaden inny sposób. Jeśli naprawdę chcesz, aby radykalnie zmienić wszystko, można spróbować zwiększyć najnowszą poprawioną wersję „dziesięć”, ale całkowitej pewności, że to nie będzie katastrofy. Co to jest najbardziej smutne, dotyczy to wszystkich obecnie znanych modyfikacji systemu (Pro, edukacja, itp). Nawet w ostatnich modyfikacjach wstępnej aktualizacji mogą wystąpić takie problemy, nie wspominając o tym, że zachowuje się zupełnie poprawnie Aktualizacja rocznica Update, izolowanie całych pakietów oprogramowania zainstalowanych w systemie. I to jest właśnie to, czego nie powinien ustawić!

wniosek

Jak widać z powyższego, sytuacja z ostrzeżeniem systemu Windows 10 „standard” resetowania aplikacja raczej nieprzyjemne. Metodologia eliminować – problem również nie jest łatwe. I do chwili obecnej nie zautomatyzowane narzędzia w celu rozwiązania tej sytuacji jest po prostu nie stworzył. Nie pomaga nawet programy, które wyłączyć niepotrzebne składniki systemu. Więc mamy trochę czasu, aby wyeliminować skutki dumpingu.