864 Shares 3418 views

Kolor ecru we wnętrzu i świat mody

Niewiele osób wie, że dziś jest 205 kolorów i odcieni, które wyróżniają się najbardziej egzotycznymi nazwami. Dla wielu ludzi takie słowa, jak Beaujolais, akazhu, gyazol, Ikrutik nie mówią praktycznie niczego, a mimo tego wszystkiego o różnych kolorach. W liczbie takich bezprecedensowych kolorów można przypisać kolor i ecru. O nim prawie wszyscy słyszeli, ale nie wszyscy mają pojęcie o tym, co ten cień jest i jak jest używany.

Kolor ecru – to jest co?

Przetłumaczone po francusku słowo "ecru" oznacza "nietrafiony" lub "niebielony". Wcześniej był synonimem słowa "beżowy", ale po latach pięćdziesiątych XX wieku beżowy i ecru zaczęły wyznaczać zupełnie inne odcienie. Kolorem ecru jest kolor niebielonego lnu, mieszanina żółtych, szarych i brązowych kolorów. Ojczyzna tego cienia może słusznie nazywać się Francją, a tam jest bliska koloru kości słoniowej. Można też nazwać kolorem stopionego mleka lub śmietany. W innych krajach dostaje nieco inną charakterystykę. Na przykład w Anglii kolor ecru jest zbliżony do odcienia szaro-żółto-zielonego, aw Luksemburgu ma wyraźny odcień różu. Ilustracje pokazują klasyczną ideę tego, jak powinien być kolor ecru. Zdjęcia niestety nie mają wystarczającej ilości kolorów, ale to wystarczy, aby zrozumieć, co jest zagrożone.

Przemysł mody i kolor

Na wszystkich wybiegach dzisiejszego świata istnieje wiele modeli wykonanych z nowoczesnych kremowych tkanin . Jest to prawdziwy trend ostatnich kilku sezonów. Kolor kości słoniowej odnosi się do pastelowych odcieni szaro-żółtych i brązowych wag, dzięki czemu ecru doskonale łączy się w ubraniach z kolorami takimi jak czekolada, koral, zielony, kolor mięty i głęboki niebieski. Wygląda też bardzo dobrze w połączeniu z klasycznym czerwonym i bogatym fioletem. Ogólnie rzecz biorąc, kolor kości jest dość neutralny, co daje możliwość wielu kombinacji. Oczywistym plusem jest również, że koszula lub bluzka z mleczarni będą pasować do dowolnych kolorów i brunatnych brunatnych oraz jasnowłosych blondynek. A suknie ślubne, wyszywana koronką z koloru ecru, wyglądają bardzo elegancko i klasycznie, w duchu lat 70-tych.

Kolor ecru w wystroju wnętrz

Bardzo szerokie zastosowanie otrzymało kremowy odcień w sferze rejestracji wnętrz. Rzeczywiste użycie sprawia, że kompatybilność z innymi dźwiękami i możliwość wizualnego powiększania przestrzeni, sprawiają, że pokój jest przytulny i delikatny. Jeśli przykładowo bierzesz kolor ecru jako podstawę i dodaj akcesoria w postaci tekstyliów o kolorach czerwonym, brązowym i zielonym, umieść akcenty ze skóry egzotycznych zwierząt (zebra lub tygrys), otrzymasz styl safari. Różowe, fioletowe i liliowe odcienie w połączeniu z kolorem stopionego mleka stworzy w Twoim domu atmosferę francuskiej Prowansji. W dzisiejszych czasach ekostyl można połączyć wszystkie naturalne, naturalne kolory: brązowy, zielony, piasek i, oczywiście, ecru. Bardzo delikatnie i elegancko wygląda sypialnia, wykonana w podobnym kolorystyce, a kolacja przy stole przykrytym obrusem koloru stopionego mleka, od najprostszego zamienia się w wezwanie.

Podsumujmy wyniki

Tak się stało, że jasna idea tego, co to jest – kolor ecru, nie. Można jednak pewnie twierdzić, że niezależnie od tego, gdzie go używasz i jak ją zastosujesz, zawsze gwarantujesz doskonały wynik.