117 Shares 8178 views

mierniki samochodowe: cel, typy, opis

mierniki samochodowe – są to instrumenty przeznaczone do pomiaru ciśnienia w oponie samochodowej. Urządzenia te mają prawie każdy uporczywy kierowca. W nowoczesnych maszynach „Premium” mierniki klasa drogowe (manometry do kontroli ciśnienia) zawarte są w standardzie.


Jest rekomendowanym do pomiaru ciśnienia w oponie, jak różny wpływ ciśnienia na stabilność kierunkową pojazdu. W tym przypadku podczas hamowania samochód prowadzi dalej. Niskie ciśnienie w oponach prowadzi do silnego pogorszenia gumy, powodując zwiększone drogę hamowania i zużycie paliwa pojazd, wolniejsza prędkość wybierany.

mierniki samochodowe są dwojakiego rodzaju: analogowy i cyfrowy

Analog Devices to urządzenia, które mają tarczę ze strzałką wskazującą poziom ciśnienia w magistrali pojazdu. Samochód typu mierniki analogowe są uważane za bardziej wiarygodne. Jeśli używasz tych urządzeń dokładnie i kompetentnie, dostarczają one dość dokładnych odczytów. Jednak należy zwrócić uwagę, że czujniki mechaniczne mają następujące funkcje: gdy poziom ciśnienia jest zbliżona do górnej granicy zakresu mierzonego przyrządu, znacznie zwiększa dokładność. Mimo tych niedociągnięć, mierniki analogowe są dość popularne wśród kierowców – oni cieszą się dużą popularnością. Urządzenia te mają stosunkowo niski koszt.

Cyfrowy miernik samochodowy wyświetla wynik pomiaru na wyświetlaczu LCD. Popularność tych urządzeń jest wygoda wyświetlania wartości mierzonych w jednostkach zdefiniowanych przez użytkownika. Uważa się, że przyrząd cyfrowy daje bardziej dokładny odczyt niż mierniku analogowym. Elektroniczny ciśnieniomierz samochodowy może być jedną z trzech klas dokładności wydany wskazań. Pierwsza klasa cyfrowego manometru ma dokładność pomiaru od 1 do 0,5 sekundy – od 0,5 do 0,1, i z trzeciej klasy – do 0,05. Tak więc, zanim kupisz elektroniczny miernik ciśnienia w oponach, musisz sam zdecydować, co chcesz uzyskać dokładne odczyty ciebie. Cena manometrem cyfrowym waha się od tysiąca do dziesięciu tysięcy rubli. Czujniki ciśnienia wielkość zależy od dokładności pomiaru Urządzenia, wyposażenie, wymiary, a także z obudowy wydajności produktu (wytrzymałość, ergonomia). Wadą samochodowych mierników elektronicznych są baterii do uruchomienia. Musimy zawsze mieć zapasowe baterie, które mogą powodować znaczne niedogodności kierowca. Podsumowując, możemy wymienić kilka wskazówek do pomiaru ciśnienia w oponach Twojego samochodu:

  • należy sprawdzać co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu;
  • do określenia ciśnienia w oponach musi tylko w zimnych oponach;
  • Zalecana procedura kilka razy w celu uzyskania dokładnych danych;
  • Nie wycierać wilgotną szmatką mierników – prowadzi to do uszkodzenia urządzenia, a jego odczyty są niedokładne.