528 Shares 7196 views

Krokusy: dorastanie i dbanie o kwiaty

Wczesną wiosną lub jesienią na kwietnicach miłośników ogrodników delikatny kwiat przypominający śnieżyczkę rozpościera się – to krokusy. Jego ojczyzna jest południe Europy. Jest około stu gatunków. Kolorystyka kwiatów występuje niebieska, biała, liliowa, żółta. Roślina jest harmonijnie spleciona z konstrukcją łóżek ogrodowych: jest niska (do 25 cm) i z powodzeniem spogląda na wzgórza Alpejskie lub jako krawężnik wzdłuż ścieżek ogrodu. Kwiaty krokusa też wyglądają wspaniale w sadzeniu . Uprawa i dbanie o nich są bardzo proste, ponieważ rośliny są bardzo skromne. Kwiaty nie wymagają składu gleby, ale lepiej, jeśli jest neutralny, luzem. Jeśli jest słaba, zaleca się dodanie rotted obornika, a piasek powinien być dodany do gliny ziemi.

Do lądowania nadaje się na początek września lub sierpnia. Początkowo należy wybrać materiał sadzeniowy. Przy zakupie żarówek zwróć uwagę na ich integralność, nie uszkadzając. Jest pożądane, aby nie były one sprouted. Najlepsze i najbardziej zdrowe z nich rozwija się najlepiej. Aby właściwie rozwinąć kwiaty krokusów, których pielęgnacja jest dość prosta, posadzono je na różnych głębokościach, w zależności od wielkości żarówki. Najmniejsze z nich pochowano w ziemi w odległości 5-7 cm, a duże – od 10 do 12 cm między nimi powinny mieć długość co najmniej 4 cm.

Obszar kwiatów powinien być wybrany na słoneczny dzień, ale w małym cieniu będą się rozwijać. Krokusy, rosnące i opiekujące się, które zakładają wystarczające podlewanie, nie lubią jednak stagnacji wody. W zimie kwiaty tolerują zimno całkiem dobrze, ale doświadczeni ogrodnicy powinni je nakryć liśćmi lub trawą. Gatunki, które kwitną jesienią, powinny być wydobywane od czerwca do sierpnia, wiosną – od lipca do września. Ta operacja jest wykonywana w celu usunięcia żarówek poniżej normy. Następnie najlepiej je wysuszono i przechowywano w suchym i ciepłym miejscu przed sadzeniem.

Do ogrodu ozdobionego krokusami, uprawa i pielęgnacja wymaga nie tylko właściwego wyboru miejsca sadzenia, rozluźnienia gleby i stosowania nawozów, ale także nawożenia. Powinno być przeprowadzane w czasie roślinności, po wytworzeniu pąków i po rozkwitnięciu roślin. W takim przypadku należy monitorować ilość nawozów zawierających azot. Ten element może prowadzić do chorób grzybowych.

Jeśli chcesz posadzić krokusy w Twoim mieszkaniu, domowa pielęgnacja powinna być taka sama jak podczas uprawiania na świeżym powietrzu. Żarówki są wybierane w jednej klasie i rozmiarze. W temperaturze pokojowej przechowywane są przez 2 tygodnie w ciepłym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Dla kwiatów, małe pojemniki są zbierane i wypełnione luzem ziemi. Po sadzeniu żarówek należy je umieścić w chłodnym miejscu, po upływie 2 miesięcy garnki i rośliny przenosi się do dobrze oświetlonego pokoju.

Kucki przez długi czas, uprawa i pielęgnacja muszą łączyć kilka ważnych czynników: prawidłowe oświetlenie, żyzną glebę, wystarczającą wilgotność, regularne przeszczepianie roślin. Tylko w tym przypadku będziesz miał ogród ozdobiony jasnymi, pięknymi, dużymi kwiatami.