877 Shares 7369 views

siarczanu DHEA

siarczanu DHEA (degidroepiandronsteron) jest wielofunkcyjną hormonów steroidowych. Wpływa receptora androgenowego. siarczanu DHEA jest uważane za jeden z głównych hormonów steroidowych. Pomimo stosunkowo niską aktywność androgenną jest biochemicznie przekształcić w progesteron, testosteron, kortykosteronu i estrogenu. Z kolei powyższe hormony są zaangażowani w wykonywaniu różnych zadań, w tym osób zajmujących się wzrostu włosów, metabolizm, funkcje seksualne i tak dalej. W zależności od poziomu ustalonego przez zawartość nadnerczy aktywności składnika syntetycznych hormonów androgenowych. Degidroepiandronsteron wykrywa wyrażone dobowych wahań i ma niski klirens.


Wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja hormonów. Odnosi się to również do degidroepiandronsterona.

Na podstawie poziomu siarczanu DHEA krwi dokładnie określić wiek. Szczyt tego hormonu w organizmie osiąga się w ciągu dwudziestu lat. Przez siedemdziesiąt lat poziom może być zmniejszona do 90%. siarczanu DHEA jest wytwarzany w gruczołach nadnerczowych. Należy zauważyć, że spadek poziomu hormonów jest mniej intensywny u kobiet. To może tłumaczyć ich większą trwałość.

siarczanu DHEA, z wyjątkiem udziału w produkcji estrogenu i testosteronu, pomaga układu odpornościowego, aby zachować jego właściwości ochronne.

Stres wywołuje podniesienie adrenaliny i kortyzolu. Poziom siarczanu DHEA obniżona. Niski poziom hormonu powoduje rozwój różnych chorób, do których należą choroby serca i raka.

Zwiększona degidroepiandronsterona sama treść powoduje utratę wagi bez zaburzeń odżywiania. To ze względu na normalizację procesu wymiany. Jednak zwiększenie degidroepiandronsterona poziomu wykrytych w analizie surowicy krwi, może wskazywać na obecność nowotworu w korze nadnerczy, guzy lub zespołem androgenitalnogo ektopowej. Ponadto, siarczanu DHEA może być zwiększona w czasie rozwoju patologicznych, takich jak choroby Cushinga, nadmiernego owłosienia kobiet, zespołu policystycznych jajników.

siarczanu DHEA ciąży wyprzedza syntezę estrogenu łożyskową.

Według niektórych ekspertów, stosowanie suplementów zawierających degidroepiandronsteron może znacznie obniżyć poziom cholesterolu, pozbyć się nadwagi, zwiększyć masę mięśniową. Istnieją również dowody, że stosowanie degidroepiandronsterona pomaga spowolnić proces starzenia. Jednak w tym samym czasie, nie ma wyników badań długoterminowych dotyczących bezpieczeństwa jego stosowania. Należy zauważyć, że w wielu przypadkach zastosowanie degidroepiandronsterona przeciwwskazane. Przedawkowanie może powodować raka, w tym raka prostaty i. Nie dopuszcza własny podawać leki zawierające degidroepiandronsteron. Konieczna konsultacja lekarska i analiza zawartości innych hormonów.

Według niektórych ekspertów, degidroepiandronsterona odbiór może poprawić samopoczucie, poczucie zadowolenia z życia, myślenia i pamięci wzrokowej, zwiększyć energię. Jednak dzisiaj nie ma wyraźnego pozytywne dane, zatwierdzając jego stosowanie codziennie (zwłaszcza kobiet w okresie menopauzy). Tam dane wykrywane w zwierzętach doświadczalnych, negatywny wpływ suplementacji hormonów na wątrobę. Niektóre badania z odbiorem długoterminowego degidroepiandronsterona wskazują na wzrost ryzyka raka u kobiet.

Wszystko to musi być brane pod uwagę podczas przydzielania preparatów zawierających hormon.