404 Shares 2470 views

Jak z rękami zrobić kwiat z tiulu?

Tulle – wspaniały materiał dla sztuki i rzemiosła. Ta siatka i bardzo lekka tkanina wykonana z nici poliestrowych. Może błyszczące, matowe i przezroczyste. Ma on gładką i jednorodną powierzchnię. Ten ciekawy materiał został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych niemal dwieście lat temu. W tym artykule powiemy Ci jak własne ręce, aby zrobić piękny kwiat z tiulu. Będziesz potrzebować kilku materiałów: tkaniny bardzo oczek, nożyczki, filc, nici, kleju, koraliki, a podstawę do nawrotów lub obręczy.


Najprostszym kwiat z tiulu. master class

Warto zauważyć, że kwiaty mogą być wykonane nie tylko z tiulu, ale również z innych tkanek. Po pierwsze, trzeba zbudować bud rdzenia. Aby to zrobić, wziąć kawałek grubego i twardego filcu i uszyć je z perełkami. Z tiulu oraz z pereł i kamieni imitujących go, wykonane z tworzywa sztucznego lub z kamienia.

Tak więc, należy kawałek tkaniny siatki długość około jednego metra i szerokości około dziesięć do dwudziestu centymetrów, oraz nici i igły. Zacznij szyć tiulu do rdzenia tak, że paski są jednakowo piękne fałdy. Następnie spojrzeć na kwiat i zdecydować, czy można dodać więcej szczegółów do Twojego produktu.

Nawiasem mówiąc, można wziąć tiulu różne kolory. Na przykład, paski, szyte w połowie będzie jasne, a te, które są daleko, ciemne. Ponieważ z tiulu kwiat jest piękny i przyjemny do oglądania. Ponadto, można dodać koronki do ich pąki. Element ten jest szczególnie odpowiedni do dekoracji ślubnych. Teraz, gdy wiesz, jak zrobić kwiat z tiulu prosto i szybko. W sprawie utworzenia takiej dekoracji zajmie nie więcej niż godzinę.

Rdzeń kwiat. Jak zrobić?

Załóżmy, że nie czuł. Co wtedy zrobić? Różnorodność materiałów mogą być wykorzystane jako podstawa do kwiatka. Na przykład, jest bardzo dobra dla utworzenia rdzenia wypukły jest odpowiedni do wiązania bawełnianą nitkę, drewniane. Do niego będzie wygodne i wszyte paski i tiulu przyczepić. Dodatkowo, można wziąć dowolny kawałek grubej tkaniny, które nie będą kruszyć.

Pamiętaj, aby chodzić po sklepach, które sprzedają akcesoria do dekoracji. Często nie widać metal filigran. Mogą być również wykorzystywane do kwiatka rdzenia. Konieczne jest, aby uszyć im piękne korale, a następnie sam tiulu. Filigran jest przydatna do tworzenia klipów włosy lub broszkę, jak jest to wygodne, aby dołączyć do bazy.

Jak widać, kwiat z tiulu z własnych rąk do zrobienia jest dość prosta. Nie trzeba specjalnych umiejętności, narzędzia i drogich materiałów. Z tiulu można zrobić piękny i niedrogą dekorację swojego dziecka w szkole lub na ślub przyjaciela. Ponadto, z tego pięknego materiału nie tylko kwiaty, ale także piękny strój do sesji zdjęciowej.

Bardziej skomplikowany wzór kwiatu z tiulu i koronki

Przed dokonaniem kwiat z tiulu i koronki, wyszukaną kolorystyką, wielkością zarodku i, oczywiście, sposób uszyć tiulu i innych materiałów. Dobrze, jeśli rozmiar pasków będzie inna. W środku kwiatu powinien być krótki płatków z falistych brzegach. Im bardziej są one zlokalizowane od rdzenia, tym dłuższy i szerszy niż powinno być. Można na przemian warstw tiulu lub koronki z satynową tkaniną. Po zakończeniu kwiat z tiulu, można przyszyć do tkaniny mesh w postaci liści. Ponadto, ten pączek ozdobione piórami, dopasowane w tonie, a nawet wełny.

Jak zrobić różę? Kwiaty wykonane z tiulu (rękami)

Master-class na tworzeniu róż tiulu dość proste. Nie trzeba specjalnych wzorów i narzędzi. Weź pasek tiulu z maksymalnie dwóch metrów. Jej szerokość powinna wynosić od dziesięciu do trzydziestu centymetrów. Im dłuższy i szerszy niż Gazy, puszyste i więcej będzie twój kwiat z tiulu. Wziąć taśmę i złóż go na pół. Wtedy po prostu pominąć ten gwint igły przez długi bok i ostrożnie dokręcić. Następnie podlać krawędzie, tak że produkt nie rozpuszcza się. W razie potrzeby, można ozdobić kwiat wykonany z tiulu z koralikami, cekinami lub koralikami. Twój dekoracja jest gotowa!

Małe kwiaty w biżuterii

Bardzo piękny i niezwykły kwiat jest spojrzenie z tiulu w bransoletki lub opaski na głowę. Aby stworzyć taką dekorację, trzeba będzie bardzo mały kawałek tiulu i perełek do rdzenia. Po pierwsze, mała pasek materiału cięte o długości około dwudziestu pięciu centymetrów. Jej szerokość powinna wynosić od pięciu do dziesięciu centymetrów. Następnie zrobić kwiat jak ty różę. W roli rdzenia wykonuje się małą średnicę perełek mających od sześciu do dziesięciu milimetrów.

Co jeszcze mogę zrobić własnymi rękami wykonane z tiulu?

Tulle – prawdziwym zbawieniem dla fotografa. Jeśli wiesz, jak pracować z tym niedrogiego materiału, można zrobić wspaniały strój do sesji zdjęciowej lub kwiatów do łatwego dekoracji i biżuterii. Sukienki z tiulu można dokonać zarówno długie i krótkie. Jednak muszę spędzić sporo rzeczy do stroju nie prześwitywać. Ale efekt jest tego wart. Powstały produkt jest puszysty, delikatny i bardzo piękne! Ponadto z tiulu można zrobić piękny welon ślubny lub pelerynę na głowę.

Jako dekoracji wnętrz na wakacje, będzie w stanie stworzyć piękne kwiaty, przypominające wyglądem wspaniałe chmur. Z takich dogodnych pąków tańczyć na występach i festiwalach. Ponadto, te kolory mogą ozdobić sufit.