95 Shares 6068 views

Adapter mini DisplayPort na HDMI: opis, urządzenie oznaczenie

interfejs Mini DisplayPort został zaprojektowany przez Apple. Z tego produktu, to powiedział korporacja zrewolucjonizował rynek smartfonów, a wykonany przez kilka lat wszyscy zawodnicy grają zgodnie z zasadami. Wielu z nich, przy okazji, próbowali skopiować ten system. Bok inżynierii oprogramowania i oprogramowania interfejsu została w pełni rozwinięta w Cupertino, co pozwoliło na stworzenie kompletnego i całej żywności, które są pozbawione tradycyjnych niedostatków swoich głównych konkurentów. Tylko tutaj „wnętrzności” tych gadżetów są liczne partnerami zagranicznymi „Apple” standardy operacyjne spółki, które wyznaczają odpowiednie organizacje.


Opis Adapter mini DisplayPort na HDMI

To urządzenie jest przeznaczone do podłączenia monitora ze złączem HDMI do komputera lub laptopa produkowanego przez firmę Apple lub jego partnerów z dostępem do „mini-monitor”. Adapter mini DisplayPort HDMI jest krótki przewód z gniazdem pod interfejs wideo o wysokiej jakości (w wyświetlaczu zewnętrznym) rozwidlenia „DisplayPort” na drugim końcu (połączonego z urządzeniem nadawczym obrazu). Podłącz ten przewód musi być zamknięty nasadkę ochronną. Przepustowość produkty mini DisplayPort do wejścia wideo HDMI zależy od parametrów monitora. Wynika to z faktu, że średnia „port display” jest o wiele wyższa.

Zakaz adapterów kablowych

HDMI Org organizacja sprzeciwia adapter mini DisplayPort na HDMI wszystkich typów. Ma prawo do zezwalania lub zakazywania sprzedaży jakichkolwiek urządzeń, które pracują ze złączami HDMI. W przypadku wspomnianego kabla wykonana bardzo trudną decyzję. Mianowicie, przedstawiciele HDMI.org grupy, które są odpowiedzialne za rozwój tej specyfikacji, ogłosił adaptery typu Mini DisplayPort na HDMI nielicencjonowanym. Oznacza to, że wszystkie te produkty powinny zostać wycofane ze sprzedaży. Sytuacja ta będzie miała znaczący wpływ na liniach produktowych, większość producentów z całego świata, wśród których również takie firmy jak Toshiba i Apple. W rezultacie, wszyscy producenci zostali powiadomieni do wymogów do wycofania ze sprzedaży wymienionych kart, a nawet usunąć je z produkcji. Więc dzisiaj sprzedaż kable Mini DisplayPort na HDMI Adapter jest zabronione. Jednak na mocy zakazu przyszedł tylko wysokiej jakości produkty z wbudowanym interfejsem wideo, takich jak „tata”, a tym samym urządzeniu, ale z wbudowanym „matka” typu pozostał. Przede wszystkim, zaznaczone zmiany dotknęły znanych firm, ale wpływ na chińskich producentów będzie znacznie trudniejsze. Tak, że można kupić, jeśli chcesz, aby urządzenie pod uwagę, na przykład, poprzez serwisach aukcyjnych.

wniosek

Kiedy firma „Apple” przedstawił 27-calowych komputerów iMac z wejściem Mini DisplayPort, wielu użytkowników ufaliśmy używać tego urządzenia jako monitora do konsoli do gier lub odtwarzacz Blu-ray. Po tym wszystkim, jakość stosowane w takich komputerach, rodzaje matryc IPS z podświetleniem LED nie jest gorszy od najlepszego telewizora LCD. Jednak, jak się okazało, markowe adaptery nie działają w przeciwnym kierunku. Dlatego jedynymi urządzeniami, które mogą korzystać z iMac jako monitor, to laptopy firmy Apple, które obsługują interfejs mini DisplayPort.